Biz Türkler neden kendimizi bu kadar küçümsüyoruz?

"Bak adamlar uzaya çıktı, biz hala bacak arasının derdindediz."
"Elalem iPhone üretir, biz Vestel Venüs'e talim..." gibi bir sürü hiçbir altyapısı olmayan cümleleri her yerde duyuyorum.
O öve öve bitiremediğimiz iPhone'da, Microsoft'ta, BMW'de vb çalışan Türk mühendislerin sayısını, Avrupa'nın ve Amerika'nın en büyük şehir hastanelerindeki başhekimlerden bazılarının bu ülkede eğitim almış doktorların olduğunu, dünyanın en büyük firmaların CFO'larının veya yöneticilerinin bu ülkenin vatandaşlığını taşıdığını bilseydiler tabi ki böyle bir cümleyi ağızlarından geri çevirirlerdi.
Yıldız mezunu endüstri mühendisiyim. Dünyanın tartışmasız en büyük kimyasal madde üretimi yapan şirketinde, PRC'de çalışıyorum ve burda bir sürü Türk mühendis arkadaş var.
Biz akıllı bir milletiz. Bahsettiğim şeyleri söyleyen insanlar, bu ülkeye hiçbir katkı sağlamadan her şeyden şikayet edenler.
Onlardan olmayın.

3|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum dediklerine.
    Bizi ilk önce psikolojik olarak bitiriyorlar şu an "Bir şey yapamazsınız biz yapıyoruz" diye.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• herkes alanında gördüklerini yazar, ben gördüklerimi küçümserim hak ediyorlar vala

0|0
    0|0
    • Alanını genişlet derim o zaman. Mühendisim ve Türk mühendislerin yurtdışında diğer ülkelerin mühendislerine göre çok ama çok üstündeler. Bu adamlar (ben dahil) Türkiye'de eğitim aldı. Yukarda çoğunu yazdım zaten.

• yanlışa yanlış demek şikayet değil belki karşı tarafa farkındalık yaratır ikimiz ortak noktada buluşamayız alanlar farklı

• Profil fotondan anladığım kadarıyla Türkiye'de yaşamıyorsun ve bu ülkedeki yaşananları o ülkede sana gösterilen kadar biliyorsun. Sen Türkiye'nin daha çok işçi sınıfını kastediyorsun fakat bu ülkede orta ve üst toplum tabakası, Avrupanın bu tabakasındaki topluma göre sen inansan da entellektüel ve üreten bir yapı. Ancak medya, özellikle hükümete muhalif medya genellikle fakir tabakadaki sorunları gündeme taşıyıp ülkedeki mühendislik, tıp gibi alanlardaki gelişmeleri anlatmadığından ülkede sürekli bir gerilik varmış gibi görünüyor.
      Yurtdışında yaşayan göçmenler de (özellikle Almanya ve Fransa) çoğunluk olarak işçi sınıfından olduğu için Türkler, yerel halk tarafından göbekli, kel, barbar bir millet gibi algılanıyor.
      Ortak noktada buluşmaya gerek yok zaten. Karşı tarafı biraz olsun bilgilendirmek yeterli.

Kızlar Ne Diyor 4

• Harfi harfine katılıyorum helal olsun 👏👏

0|0
    0|0
  • Beyin başka yere çalışıyo bu milletin

0|0
    0|0
  • Gerçekten çok haklisin

0|0
    0|0
  • Sonunda birisi gerçeğin farkına vardı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...