Neden Atatürkü sevmiyorlar ?

Neden Atatürkü sevmiyorlar? Ulu önder Atatürkü neden sevmiyorlar

1|1
13|26

En İyi Erkek Görüşü

• 4|4
    2|2
    • Haklısın sanırım

• Pardon Halifelik mi? Hangi halifelik?

CİHAD İLANI

Osmanlı padişahları, Yavuz Sultan Selim’den beri aynı zamanda “Halife-i Müslimin” yani Müslümanların Halifesi sıfatını da taşıyorlardı.
      Osmanlı Padişahı Sultan Mehmet Reşat, bu sıfatını kullanarak, Şeyhülislam Mustafa Hayri Efendiye bir Cihad fetvası hazırlattırdı.

Bu fetvada İngiltere, Fransa ve Rusya’ya karşı dünyadaki bütün Müslümanların savaşa katılmalarının farz olduğu ifade ediliyordu.
      Bu fetva, İstanbul’da törenlerle halka duyuruluyor; ayrıca çeşitli şahıslar da dünyanın çeşitli yerlerine gönderilerek Müslümanlara duyurulmaya çalışılıyordu.

Bu çağrıya kimler cevap verdi? : Birkaç hareketlenme dışında sadece Pakistan destek verdi. Onun dışında Müslüman Devlerinin hali bugün olduğu gibi iç açıcı değildi. Gerek çeşitli propagandalarla, gerekse de bazı iç hesaplaşmaların sonucunda özellikle Arap dünyası İngilizlerle birlikte Osmanlı’nın karşısında yer aldı.

• Tartışmayacam laf anlamıyorsunuz selametle.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• İnsanların düşüncelerini değiştirmek gerçekten çok zor. Çoğu nasıl yetiştirilirse anadan babadan nasıl görürse öyle gidiyor. Kimisi içkici dininde namazında niyazında değil diye, kimisi esasında türk değil yahudi lobisine bağlı gizli masondu diyor, kimisi müslüman düşmanı şeriat karşıtı laik cumhuriyetçi diyor,
    Şeyh Said'in torunları ve destekleyenlerin kuyruk acısı, dış güçlerin tarihi çarpıtarak Atatürk'ü gözden düşürme girişimleri. Daha bir ton neden sayılabilir belki. Benimde tarih bilgim çok iyi değildir. Kulp bulmak istedikten sonra takması kolay. Kimse 4 dörtlük değildi ama bir gerçek varki Atatürk bir önderdi, liderdi.
    O beğenmeyenlere , bok atanlara söylüyorum madem beğenmiyorsunuz neden kurtuluş savaşı sırasında sizin zihniyetten birisi çıkıp ulu önderimiz olamadı. Yiğidi öldür hakkını yeme. Ne kadar müslümanmış neymiş o kendi ile Allah arasında beni ırgalamaz. Bizi kurtardımı kurtarmadı mı ona bakın.

2|1
    0|0
  • Herkes herkesi sevmek zorunda deıl kanks

3|3
    3|5
  • Bir çok sebebi var :D

2|0
    1|1
  • Atatürk'ü sevmemesi için onu tanıması gerekir insanın hakkında ne biliyorsun hiç.
    Dünyanın saygı duyduğu, bir lider Mustafa Kemal yüzyılın dahisi deniliyor onun için. Ne yaptıysa yapması gerektiği için yaptı. Elinde sihirli bir değnek yoktu , bütün eğitimini bilgi ve birikimini bu millet için harcadı.

Osmanlı döneminde 1727 de İbrahim Müteferrika matbayı kurdu ve 17 kitap satabilmiş. Bu bir utançtır, Osmanlı harflerinle 17 kitap basabilmişsin ve matbaa iş yapmadığı için kapanmış :D

Mustafa Kemal latin harflerini getirdi daha doğrusu yeni Türk alfabesini. Bütün dünya eserleri Türkçeye çevrildi bir anda okuyan öğrenen insan sayısı arttı.

Kurtuluş savaşı sonrası büyüme hızıyla AKP nin dönemindeki büyüme hızı aynıdır. Savaştan çıkıp sanayileşmiş, büyüyen bir sistem kurdu. Egemenliği seçtiklerinize verin saltanatın başındakiler birbirini öldürmesin, delisi var akıllısı var başınıza iş açmasın istedi.

Halifeliği kaldırmadı , Nutuk kitabında o noktadan şu şekilde bahsediyor. O anki Müslüman devletler Türkiye nin sırtına bir yüktü ve rafa kaldırdı, daha sonra güçlenmeleri ve bağımsızlıklarını kazanmaları halinde yeniden bir islam birliği kurulabilirdi.

Kadınları toplumda insan yerine koyan tek lider. Onlara seçme ve seçilme hakkını vermiş. Sanata, sanatçıya duyarlı savaşçı olduğu kadar büyük bir hümanist. Sürekli okuyan bir enttellektüel.

O dünya lideri bir ülkenin hayalini kuruyordu ve bunu başarmak için gerekli adımları da atmıştı ömrü yetmedi.

Son olarak yorum yazacak beyinsizler , Lozan ın bir süresi yok , gizli maddeleri de yok. İsteyen olursa anlaşma metnini gönderebilirim. Bu ülke Sevr ile kaybettiği topraklarını lozan la kazandı.

0|0
    0|0
  • M. Kemal için yazılmış bir şiirden;

Tutsak seni lâyık, yüce Tanrı’yla müsâvi,
    Toprak olamaz kalp doğabilmişse semâvî¦
    Ölmez bize cennetlerin ufkundan inen ses,
    İnsanlar ölür, Türklüğe Allah olan ölmez !

Bir diğer şiir;
    Yürüyor, kalbimizin durduğu bir yolda değil,
    Kanlı bir gözyaşı nehrinde muazzam tabutun
    Ey ilâhın yüce davetlisi, göklerden eğil
    Göreceksin duruyor kalbimizin üstünde putun!
    Tanrı, peygamber diye nedir, kimdir bilmeden
    Taptığımız ne varsa, hepsi ondan şekil aldı.

Bir başka şiir;

Ger dilersiz, bulasız halktan necat,
    Atatürk'e Atatürk'e es selât.

Ol zamanda eylemiş tâlim meğer,
    Mustafayı harbiyeye verdiler.

Başka fanilerle farkı gördüler,
    İnönü'de Atatürk'ü gördüler.

Ger dilerseniz bulasız şevk-ü necat,
    Atatürk'e Atatürk'e selât.

Daha yüzlercesi var. Bunlardan sonra da Kemalist devlet, ne başörtüsünü meclise-okula soktu, ne imam hatipliye mertebe verdi, ne anası kapalı olanı harp okuluna aldı. Müslüman olan herkesi Bu şekilde bastırdılar. Kim için? Atatürk. O zaman hala bizden nasıl sevmemizi beklersiniz ki? Hem onun adına bana zulmet. Sonra da dön bana de ki niye sevmiyosun? Acaba niye sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • bilmem neden sevmiyolar

1|1
    1|0
  • onlar aslını nankörlükle terbiye edenlerdir...

http://i.hizliresim.com/l1aE7r.gif

1|1
    2|0
  • Atatürk'ü sevmemek başka saygı göstermemek başka,
    Sevmek kişisel bir tercihdir, saygı duymak ise mecburi bir eylemdir.

Her neyse 15 temmuzda sokağa çıkmasaydık analar babalar belli olmayacaktı diyip geçeyim ehue heu

1|1
    1|1
  • müslüman olmadığı için. Türk olmadığı için. Vatanı Lozan Barış Antlaşması ile sattığı için. Ajan olduğu için.

1|0
    1|0
  • Tanımadıkları, bilmedikleri için.

1|0
    1|1
  • Atatürk yerine rte serefsizine saygı duyuyorlar böyle milletiz işte mk

1|2
    1|1
  • Atatürk'ü sevmeyen sevmez ama Saygı Duymak Zorunda
    Ben seviyorum Şu dönemde en sinir olduğum Şey Rte diye geberip onu Atatürk'ten üstün görenlerdir. Aslında onlarıda güzel bir cümle kurmak isterim ama Boşver 😊

1|0
    0|0
  • buralar karışacak
    ben ülkücüyüm seviyorum ama tapmıyorum o kadar yani bir fatiha okuyun boş yapmayın bütün şehitlerimizin ruhuna

0|0
    0|0
  • Nankörlük.

1|0
    1|0
  • Anaları yunan olanlar sevmiyo genel de fazla şey yapmayın onları da.

1|1
    0|1
  • sevmeyen olablr herkesın tercıhıdır ama bu ulkede yasıyor ve soyu turkluge osmanlıya turkıye cumhurıyetının kuruslusuna dayanıyor ıse hatta dayanmasa da bu ulkede yasıyorsa saygı duymak zorundadır

1|0
    0|1
  • saygı duymak zorundalar ama insan doğasında nankörlük vardır aslını unutma vardır nereden nasıl geldiğini yoğrulduğunu unutma vardır allah yar ve yardımcımız olsun

0|0
    0|0
  • Atatürkü değil, atatürkü tapılu malı gibi görenler sevilmiyor..

0|0
    0|0
  • Yanlis biliniyor

0|0
    0|0
  • Eğitim seviyesiyle ilgili diye düşünüyorum

1|0
    0|1
  • Onu bunu bilmemde bn de Atatürk'ü ve Müslümanlar'ı sevmiyorum 😛

0|1
    0|0
  • bence gerek yok , Ankara'dayım anıtkabir'in nerede oldugunu bile bilmiyorum sen düşün.

0|1
    2|0
  • Çünkü parayı sevıyorlar.

0|0
    0|0
  • Nankör oldukları için
    Cemaat yurtlarında vs beyinleri yıkandığı için
    Karaktersiz oldukları için
    Yobaz oldukları için

1|1
    0|1
  • Cahiliyet.. Sorsan hakkında hiç bişey bilmez okumamıştır ama kulaktan dolma bilgiyle yok şoyle yok boyle derler

2|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• İşlerine gelmiyorda ondan. Atatürk tek başınamı kurtardı bizi onca sehit verdik diye atasını kotuleyenler şu an rte bizi kurtardı diyor. Sokakta can verenleri hice sayarak RTE 😊

2|1
    1|1
  • Bir sürü sebep var.
    Sevmiyorum.

1|2
    1|1
  • Insan nankör olunca..

1|1
    1|1
  • Çunkü onlar salaklar

2|0
    3|2
  • Sevmek için bir neden yok

0|1
    3|0
  • Çünkü bazıları yemek yediği kaba s. çmayı severler. Biz onlara insan demiyoruz, hayvan da demiyoruz. Çünkü her iki canlı türü de bunu yapmaz.

2|0
    1|0
  • Bilmem ki sanırım sebep bulamiyorum😑

0|1
    3|0
  • Ajan dedelerini asmış ya atam çekemiyolar :/

1|0
    1|1
  • Sevmek zorunda değilim...😕

0|0
    3|0
  • Ben atami seviyorum. . Sevmeyenler sevmeyebilir ama saygi duymalisiniz sevgi ayri saygi ayri.

1|0
    1|0
  • sen seviyo musun?

0|0
    1|0
  • Sevmek "zorunda" bırakıldığımız için, eleştirme hakkımız olmadığı için, sorgulamamıza izin verilmediği için, bir çok sebebim var...
    Ne kadar baskı yaparlarsa yapsın, istedikleri kanunla korusunlar nafile, sevmiyorum, sevmeyeceğim !

0|1
    3|0
Yükleniyor...