Yaşam koçu ne işe yarar? Faydası var mı?

Son zamanlarda kafama çok takılan bir soru oldu yaşam koçluğu ne işe yapar?
Yaşam koçluğu üzerine bir dünya kurslar açılıyor ve her kart bastıran yaşam koçuyum diye piyasaya çıkıyor. Yaşam koçu seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve gerçekten faydasını gördünüz mü?

Sizce gerçek bir yaşam koçunda olması gereken özellikler nelerdir?

0|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Bölümümden dolayı olabilir ama yaşam koçlarına bir antipatim var. Yani şöyle, psikolog sana her şeyi fark ettirmeye çalışıp seni temelden düzeltmeye çalışırken anladığım kadarıyla yaşam koçu daha çok gaz verme üzerine kurulu, sokaktan geçen adamın da alabileceği bir eğitimle olan bir şey (yanlışım varsa duzeltsin biri)

O yüzden bana birazcık gereksiz geliyor.

0|0
    0|0
    • Bilgili ve mantıklı yorum yapan insanları severim. Benim bu soruyu sormamda ki esas sebep insanların yeterli donanıma sahip olmadan bilmem kaç saatlik eğitimlerle ellerine verilen belgeye dayanarak böyle bir işe başlamaları. Travma yaşayan ve geçmişten günümüze kadar ulaşan bir psikolojik soruna müdahale edebilecek yeteneğe sahip olmadan insanları gaza getirerek geçmişteki sorunları yokmuş gibi davranarak insanları yönlendirmeye çalışmalarının başlı başına bir hata olduğunu düşünüyorum.

• İşi olmsyan Kişi , İşi = Hayat Koçu :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Sağlıklı yaşamak için sanırım.

5|0
    0|0
  • Yasam kocuyum. Sertifikalarimi almak uzereyim. Psikolpjisi zayif kisilerin hayatlarinda onlar adina dogru kararlar aliriz. Ve bu kararlar onlar dogrultusunda olur. bu kadar basit.. yermeyin meslegimizi ya. Su ara en gecerli meslek.

1|0
    1|0
  • Faydasini fazlasiyla gordum fakat 1 seansla hersey duzelmiyo tabi kafana takilan seylere de bagli seans suresi

0|0
    0|0
    • 1 yıl boyunca ayda iki seans olarak düşünüyorum. Yaşam koçunun mevzuniyeti neydi?

• Sevmıyorum. Yasam koçu nedir ya. Aklı olan gitmez. Asırı antipatik bana gore.

0|0
    0|0
  • Kendi koçum kendim olurum

0|0
    0|0
  • Nerde kendiyle propblem yaşayan birini görsem bu yasam koçu zimbirtisi belgesi alıyor. Dayanaklari kibir ve bencillik üzerine olan seni daha mutlu edeceğine iKna eden maddi olarak sömüren diplomasiz psikologlar. Ama herkes öyle değil diyen s.. gitsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Fikrim yok

0|0
    0|0
  • Boş geliyor bana o tür muhabbetler. O kadar para vereceğine, al 2 tane kişisel gelişim kitabı oku, aynı hesap.

0|0
    1|0
  • Bir nevi boşa para harcama yolu

0|0
    1|0
  • yaşamına yardımcı olur.

1|0
    0|0
  • Eskiden psikologlar kendi yerinde seans yaparlardı sonra bu durumu dışardada yaptılar hastalarıyla dışarda bir takım seanslar yaptılar baktılar boyle hem musteri hem doktor daha çok zevk alıp daha iyi sonuçlar alınıyo bunu birazdaha geliştire geliştire yaşam kocu die bişey çıkardılar ortaya.. Ben boyle duydum bir psikologdan ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Motorun çalışması içinn ilk harekete ihtiyacı nasıl varsa bazı insanların da yaşaması için bu yaşam koçuna ihtiyacı var demek ki

1|0
    0|0
  • Bu yemeği ye
    Bu yatakta yat
    Bu içkiyi iç
    Bu elbiseyi giyin der

0|0
    0|0
  • bir b. ka yaramıyo

0|0
    0|0
  • gaz verir başka bişey yapmaz

0|0
    1|0
  • Kurbanda kesmeye

0|0
    1|0
  • Ünlülerin Psikoloji bilmem nesi tam bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Boynuzlamayi ogretir

0|0
    1|0
  • '' Yaşam koçu işi hokkabazlıktır. ''

- Ahmet Çakar

0|0
    1|0
  • yalan dolan isler onlar

0|0
    1|0
  • Yaşam koçu parası olanın parasını iyi yemekten başka bişe yaramıyo bana göre

0|0
    1|0
Yükleniyor...