Çok zengin olmak karşı tarafı etkilemeye yeterli mi?

Çok zengin olan insanlar sizi etkisi altına alabiliyor mu? Mutlaka alır ama kişinin kendisi mi yoksa parası mı? Orası tartışılır!
Kızlar çok zengin birisi sizi etkiler mi?
Beyler çok zengin birisiniz. Bu karşı tarafı etkilemeye yeter mi?

Çok zengin olmak karşı tarafı etkilemeye yeterli mi?

3|1
30|59

En İyi Erkek Görüşü

• parası olan insan parayla herşeyi satın alıcagını sanır
    belki alabilir mi evet alır ama neyi alır
    bedenimi ruhumu?
    ona gelen kişi ne için gelir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 58

• Tabiiki!
    "Sikko" ne diyor? (The Sikko Michaelfield)
    Türkiye büyük bir pavyondur. Pavyonda da geçer akçe "gösterişdir".

Yeminle söylüyorum bak! Türkiyenin "en iyi" ilk 10 erkeği içinde ol. Dürüstlük, namus, ahlâk, zeka, vicdan gibi Erdemlerin hepsini üzerinde topla, iyi bir eğitimin, kültürün de olsun kimse yüzüne bile bakmaz. Sallamaz. En iyi ihtimalle çok iyi biri ya der geçerler. Çünkü bunlar geçer akçe değil bu toplumda. Ama yurt dışında yetişmiş biri 1-2 aylığına gelip kazara seni tanısın kapar, tapar...

Bu toplumda pahalı bir (spor) araban olsun, üstünde 5-6 binlik bir takımın olsun, karaktersizin, kâhpenin, kardeşim. nun önde gideni pzvnkin teki ol (bkz diye örnek verecektim de... o kadar çok ki. Hadi bir ağaoğlu diyelim), hemen herkes adını bilir, çoğu sempati ile yaklaşır belki, kimisi içinden küfrede küfrede. Görünce sevinir falan...

Çünkü insanımız özünde iyi falan değil, insanımız artık özünde kâhpe! Avantacı. "Ben ne koparırım, bana ne düşer" ci. Kimse gak guk etmesin oğlum kızım bu budur olay. Herkes birbirini kullanmanın, becernenin derdinde. İşin kötüsü lâfta iyi, erdemleri olan kişileri aradığını söyleyenlerde kâhpe ve yalancı. Hepsi geçer akçe peşindeki köközler. Sadece kendilerini ağırdan satma peşindeler. Burunları o yüzden hep havada. Siz ne sanmıştınız canım?

Ha erkeklere gelirsek. Şimdi eş seçimini sadece bayanlar yapar. (Bilen bilir) O yüzden onlara vurmadım ama bu onlarında çok farklı olduğu anlamına gelmez.

Not: Buradaki "bütün kızlar" kelimesinden kasıt deterministik olarak istisnasız her kız için değildir. Toplumun >%90 i için geçerli olması yeterli görülmektedir. Zira sosyal olgularda istisnasız diye bir kavram yoktur. Bedava para dağıtsan istemezük diyen biri illaki çıkacaktır...

3|0
    0|0
  • Para bugüne kadar gördüğüm tüm kızları etkilemeye yetti, çünkü paranız varsa sürpriz ve ani şaşırtmalar da dahil herşeyi daha kolay yapıyorsuuz. Ama unutmamak lazım para veya diğer şeyler karşı tarafı size bağlayabilir, sizden hoşlanmasını sağlayabilir ama asla size aşık etmez. Aşk çok farklı bir olay o nedenle zengin erkekler genellikle zengin kızlarla evlenir nedeni ise, param için gelmedi demektir. Çünkü kız bile kendini çocuğa aşık oldum sanabilir zenginlik parıltılı bir dünyadır çünkü. O neden kısaca para herşeye yeter ama aşk a değil ama aşk a çok yaklaştırabilir insanı. Etkilemeye ise hayli hayli yeter.

3|0
    0|0
  • Karşıdaki kim bi' onu bilmek lazım. Karakteri, yapısı, duruşu..
    Evet etkileyecek tipleri dünyada fazlasıyla kolay bulabiliriz. Sayıları azımsanmayacak kadar fazla. Ama bunlarda gözü olmayan insanlar da var.
    Şükür ki o ilk gruptan olmadım hiç. Ve bir kadına baktığımda onun hakkında da "paramla tavlarım" tarzında bir düşüncede bulunmadım.
    Kimseyi o basit konuma koyamıyorum.
    Şu var; etkilemek değil etkilenmek mümkün.
    Mesela çıkarcı bir insandan söz ediyorsak eğer karşı taraf o zengin insanı kolaylıkla etkileyebilir, manipüle edebilir. Yani bahsettiğin durumun tersi de gerçekleşebilir. Ama gerçekten "insan" olmayı başarabilen insanlar için cevabım hayır.
    Onlar bunlardan etkilenmez.

2|0
    0|0
  • Çok zengin bir kadın beni etkiler. Çünkü fakirim. He bende zengin olsam, o da zengin olsa; ikimiz birbirimizi etkileriz. Çünkü ikimizde zenginiz. Ortak şirket kurarız düşünebiliyor musun? Ah zenginlik işte. Etkilemez olur mu be...

1|0
    0|0
  • tespit yanlış, çok parası olan erkek ile çok güzel kadını eşleştirmek gerekiyordu
    çok makyaj yapanı yani güzel olduğunu sananlar ile zengin olduğunu sanan erkeği eşleştirmek daha doğru olur..

ve evet çok güzelsen veya çok zenginsen sana hayır diyecek insan sayısı azdır

2|0
    0|0
  • Gerçek nedir ki...
    Cinsiyeti önemli değil. Karakteri sağlam birini düşünün ama para için mücadele etmenin gereksizliğini düşünen bu insanla birlikte mutlu olacağını düşünen kaç kişi var şu yaşamda. Herkes sistemin içerisinde tutunabilmek için mücadele ediyor.
    Gerçek bir avuç yalandan başka o yalanla yaşamaya çalışan insanlar...

1|0
    0|0
  • paranın açamayacağı / bozamayacağı kadınlar var..
    tecrübeyle sabit..

3|0
    0|0
  • Bir adam sürekli olarak çocuğuna "sen adam olamazsın" dermiş. Çocuk nasıl olduysa bir yere vali olmuş. Sonra da tahtına kurulmuş. Adamlarına, "filanca köyde, falanca isimli bir adam var. Onu bana getirin" demiş, adamı getirtmiş. Adam babasıymış. Babasına, "bak gördün mü baba? Bana adam olamazsın demiştin ama ben vali oldum buraya" demiş. Babası da (kendisini ayağına kadar getirtmesi sebebiyle), "oğlum, ben sana vali olamazsın demedim ki, ben sana adam olamazsın dedim. Hala adam olamadığın da beni ayağına kadar yaka paça getirtmenden belli" demiş. Yani kısaca mesela adam olmakta, parayı görünce bozulmamakta.

1|0
    0|0
  • Bazı kızları etkiler

1|0
    0|0
  • :) Tamam bu da bir düşünce fakat erkekleri bu konuma sokan gene kızlar, çoğu kız hayallerini gerçekleştiremediği için zengin erkek aradığı da doğrudur. İşte oyüzden erkeklerde bu düşünce yapısı gelişti ama bir yandan da doğru paran olursa ilişki yaşarsın ama yalan bir ilişki olur.

1|0
    0|0
  • herkesi değil ama bazılarını etkiler. zaten aranılan da o bazıları

1|0
    0|0
  • Yetmez kardes yetmez sadece basit insanlara isliyor para. Asil bir kizi parayla etkileyemiyorsun oyle kizlara hayranim sahsen.

2|0
    0|0
  • Para nerdeyse kadınlar oradadır aşkta. Para nerdeyse insanların muhabbeti orda.

1|0
    1|0
  • Yaşamadan bilmek kolay geliyor
    Ama zengin olmak +1 +2 +3 hatta daha fazla önde
    Tabiki mal değilse ya da başka extreem durumlar söz konusu değilse
    Kısacası bence değil sosyopsikolojik olarak bile yeterli

1|0
    1|0
  • şimdi çoğu kişi bazılarını etkiler bazılarını etkilemez demişte o etkilenmeyen kısım olsa olsa %30-35 lik kısmıdır aga söylenenle yapılan cok farklı oluyor

1|0
    0|0
  • kızların bazılarını etkiler para. bazılarını etkilemez.

parasıyla hava atan erkek çok. şımaranda var. ben zengin değilim zengin olmadığım halde kızları etkiledim. zengin olsamda değişmem. annemden çok dayak yedim zamanında onlar akıllandırdı beni:)

1|0
    0|0
  • Elbetteki hayır.
    şu an holdingleri olan bir arkadaşım var evlenelim desem evleniriz. Ama ben esitlikten yanayim 😊

1|0
    0|0
  • Değil

1|0
    0|0
  • Butun yasli milyarderlerin torunlari yasinda sevgilileri var ne hikmetse hepside manken gibi.. ya bizim ihtiyarlarda bizimde yaslaninca anlayacagimiz bir cevher var ya da kizlar ucak kalkmasa da V. I. P de beklemeye razi :)

1|0
    0|0
  • Paranın satın alamadığı şeyler vardır 😎

1|0
    0|0
  • yetmez beni etkilemeye😑

1|0
    0|0
  • evet yeterli

1|0
    0|0
  • cok zengin olmak değil de yinede bu zamanda fakirlik cok zor bence zengin olması gerekir ama cok zengın olmasınada gerek yok

2|0
    0|0
  • Karaktere bağlı martı bacağı afahgs

1|0
    0|0
  • Etkilemez. Bazıları için para etkiler neden mi? paralı bir birey için parayı tercih eder ve aşk nedir sevgi bilmezler. Para bitti aşk gitti misali. o yüzden para bu sebepler dışında etkilemez

1|0
    0|0
  • Para ikinci planda.

1|0
    0|0
  • çoğu kızı etkilemek için para fazlasıyla yeter

1|0
    0|0
  • Etkili olsaydı oooo.

1|0
    0|0
  • Ali Ağaoğlu sizi etkilemezse demek ki etkilemeye yeterli değildir.

Maddiyata önem veren varsa iptirsin gitsin.

1|0
    0|0
  • Kişiye göre değişir, Bir çok ikişi için böyle

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 29

• erkeğin fazla para harcayarak elde ettiği kadınla, kadının fazla makjay yaparak elde ettiği adam aynı sezonun mallarıdır..

1|1
    0|0
  • Herkes ihtiyacı olanı arar bence. Ömrü boyunca kötü şartlarda yaşamış biri rahat etmek isteyebilir, bu yüzden paranın cazip geldiği durumlar vardır. Bazıları da manevi eksiklik çeker. Sırf parası var diye hiçbir şey hissetmediği bir adamla birlikte olmaz öyle kadınlar.

1|0
    0|0
  • Bazen evet.

1|0
    0|0
  • Günümüz kızlarının evet!

1|0
    0|0
  • Körlerle, sağırlar birbirini ağırlar lafına tam oturmuş bir dizedir yukarıda ki.
    Ve bu insanlar ancak bu şekilde kendi gibileri bulabilirler.

1|0
    0|0
  • Yetmez

1|0
    0|0
  • Bana itici geliyo param var her şeye sahip olabilirim ayaklari acaba zenginlerde bizi konuşuyo mu böyle merak ediyorum :D

1|0
    0|0
  • Kriterlerim arasında bişey

1|0
    0|0
  • Etkilemez genelde o tipler parası var diye kendini bir bok sanar çünkü

2|0
    0|0
  • Degil sahsen beni etkilemez

1|0
    0|0
  • Tabiki yeterli

1|0
    0|0
  • zenginlik insanlar üstünde kısa süreli etki bırakır o etki geçtikten sonra ben napıyorum demeye başlar insan

1|0
    0|0
  • Parası için biriyle birlikte olan kişi, o paralarla aldatıldığını biliyor olmalı.

1|0
    0|0
  • Öyle basit bir insan değilim

3|0
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir. Para için evlenen kızları biliyorum ben

1|0
    0|0
  • Sanirim evet

1|0
    0|0
  • Sevilmedikten sonra napim?

1|0
    0|0
  • Sempatik olursada etkiler. Ama sadece etkiler.

1|0
    0|0
  • Tabi etkiler ama evlenecek kadar değil

1|0
    0|0
  • Parayla saadet olmaz demişler.

1|0
    0|0
  • Erkek tarafı yeter kız tarafı o parayı bakıma kullanır

1|0
    0|0
  • Kişiden kişiye degişir karakter meselesi.

1|0
    0|0
  • en önemlisi sevgisaygı güven olması ve yıvada huzurun mutluluğun olması gerisini salla

1|0
    0|0
  • Parayla adam olunmaz, karakteri zengin olmalı.

1|0
    0|0
  • Kişiye göre değişir fakat çoğu kadın etkilenir.

1|0
    0|0
  • erkek daha ilk bluşmada şuyum var buyum var die başlıyor yaa işte o an ölmek istiyorum.. bunları neden sayıyorsun.. sen bir bireysin yaa senin evinden arabandan bizene. onlara güvenipmi sana saygı duymamızı istiosn. kendini güçsüzmü hissediosnn be adam. böyle adamlar kadınlarıda mal yerine koyarlar mal mülk karşılığında seni almak isterler

3|0
    0|0
  • yok beni etkilemedi cok zenginler cikti ama birsey hissetmedigim icin yanasmadim

1|0
    0|0
  • Para varsa 1 0 ondedir

1|0
    0|0
  • Ben evlenirim, sonucta rahat etmem lazim. Birazda tipi önemli tabi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...