Hukukla ilgilenen var mı? boşanma aşamasındayım bir sorum var?

şu an oturduğumuz evi ben evlenmeden önce satın almıştım. evlenince eşim benim yanıma taşındı. şimdi boşanma aşamasındayız anlaşmalı olduğu için avukat tutmayacağız. bu yüzden hukukla ilgilenen varsa sormak istiyorum. eşim evim üzerinde hak idda edebilir mi?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bende boşandım evlendikten sonra edinilen mallar 2 ye bölünür. Evlilikten once edinilmiş mal varlığı miras gibi mülkler paylasılmaz. Anlaşmalı boşanma ise. Bence karsı taraftan birsey istemeyeceğini belirteceği bir kağıt almalısın.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evlenmeden önce satın alındığınız ev sizindir. Evlendikten sonra beraber elde edılen maller paylaşılır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kural evlilikten önce edinilen mallar kendinin evlilikten sonrakiler ortaklık
    Zaten anlaşmalı boşanma biz mallarımızı paylaşma konusunda anlaştık birbirimizden alacağımız yok demektir
    Yani tapu halen senin üstüneyse sende kalır
    Çocuk da yoksa kolayca boşanırsınız

0|0
    0|0
  • Öncesinde edinilen mallarda hiçbir hak olmaz.

0|0
    0|0
  • Evlilik tarihinden önce yapılan kazanımlar edinilmiş mal rejimi kapsamına girmez böylece eşler bu gibi mallar üzerinde bir hak iddia edemez.

0|0
    0|0
  • Evlenmeden önce satın aldığın için edinilmiş mal sayılmıyor, hak iddia edemez.

0|0
    0|0
  • pek ilgilenmiyorum edemez ama

0|0
    0|0
  • Sadece evlilikten sonra alınan mallar paylaşılır. Hak idda edemez. Zaten anlaşmalı ayrılıyosanız böyle bir talepte bulunmaz

0|0
    0|0
  • avukatım mesaj atar mısın. yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • tek sorum var sadece bu. hak idda eder mi

• eğer ki edinilmiş mal rejmini seçtiyseniz edemez. ama başka bir mal rejimini seçtiyseniz edebilir.

• Bişi elde edemez evlendikten sonraki mallar için geçerli

0|0
    0|0
  • bence edemez ama yine bir bilene sormakta fayda var.

0|0
    0|0
  • Bende boşanıyorum dava açılmış kafadan 1 sene en az ondan kurulmam için

0|0
    0|0
  • Evlenmeden onceki ev hakkinda sizin uzerinize ise hak iddaa edemez

0|0
    0|0
  • evlilik öncesi aldıgın için hakkı yok diye biliyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2