Kızların gece dışarı çıkması veya çıkmaması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ben 19 yasindayim babam gece yani işte akşam vakitleri dışarı çıkmama izin vermez arkadaşlarımla bir kafe parkta oturmama. Zor yani baya neymiş kız kısmı gece gezmezmiş laf oluyomuş şöyleymiş böyleymiş bu sözlere o kadar gıcık oluyorum ki. Babam normalde o kadar sığ fikirli düşüncesiz biri değildir ama bu konularda böyle olabiliyor. Onlar çıkarken gezerken iyi adamlar erkekler yani, ama kadınlar kızlar çıkarken kötü. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Erkekler ilerde kızlarınızın çocuklarınızın böyle dışarı çıkmasına izin verir miydiniz?

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeği kızı yok bu işin gecenin hayrından gündüzün şerri iyi dir demiş atalarımız bence doğru demişler.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben erkek olarak bile gece belli saatten sonra dışarda olmayı sevmem çok nadirdir gece 12 yi gçirdiğim. Babana hak veriyorum aslında ne demiş büyükler gecenin hayrındansa gündüzün şerri.

1|0
    0|0
  • Yani kız erkek fark etmez iyi bir aile terbiyesi almış evlatlar geceleri dışarda olmaz bence

1|0
    0|0
    • Çok haklısın ama çoğu genç falan dışarda kız erkek

• Herşeyin bir vakti zamanı vardır. Olur da ilerde bir kızım olursa, izin vermem. Bende sığ fikirli birisi değilim fakat ortam müsait değil ve gece gece sokaklarda ne yapacakmış?

0|0
    0|0
    • Ne ne yapacakmış yaz günleri insan sıkılıyor dediğim gibi arkadaşlarıyla vakit geçirir müsait yerlerde gezer yürür

• Tamam canınız sıkılır, evden bunalırsın kendini dışarı atmak istersin bunları anlıyorum ama sabahlar dururken geceleri gezmekte nedir?

• Yani avrupada olsak karışmam ama bu kadar tecavüz taciz olayları varken bende olsa bende kızımı dışarı çıkartmam.

1|0
    0|0
  • Babanin da zamaninda bir erkek oldugunu unutma söylediklerine de alinma muhakkak bir bildiği vardir 😃

0|0
    0|0
  • Bu şekilde aile baskısı görmüş kızlar üniversitede eve girmiyor sabaha kadar bunları bilmediği içinböyle davranıyor ben olsam izin veririm ama gittiği yeri bileyim o mekana daha önce gidip görmüş olayım çünkü artık hiçbiryer tekin değil

0|0
    0|0
    • Ya çok baskı görmüş biri değilim ailem çoğu şeyi iyi karşılar destekler beni ama böyle gece durumlarında babamın tavrı böyle. Ve aynen üni de arkadaşlarımla gece dışarı çıkarım herhalde

• Tavsiyem sakın çıkma geçirdiğim sene sonucunda diyeceğim kimseyede güvenme mekanlar barlar gerçekten çok boş saçma geliyor belli bir süre sonra

• Bende kizimi cikartmam disari gece

0|0
    0|0
  • Laf olur gibi sebepler çok saçma.
    Ben izin vermem ama tek sebebi, akşam ortalığın güvensiz olması

0|0
    1|0
    • Ya yasadigimiz yer biraz kucukte ondan oyle diyor 😒

• olsun, laf edilecek bir durum yokki kime ne.
      Babanında onlara aldırış etmemesi lazım.
      ama dedigim gibi o saatlerde güvensiz oluyor ortam o sebeple sakıncalı buluyorum sadece

• Aynen yok laf durumu bende öyle lafçı insanlara pek takılmam ama işte

• Baban sana degil ortama guvenmiyor hak ver bir cocuk kolay yetistirilmiyor.

1|0
    0|0
  • Ortam bozuk gerek yok acil ihtiyac varsa yanin bir erkek ile gider gelir

0|0
    0|0
  • Baban seni yine de korumaya çalışıyor.

1|0
    0|0
  • İti kopuğu biliyorki diyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Baba sen de gel de.
    Ben şansımı fazla zorlamıyorum yazın çünkü kışın gece 10 da geliyorum eve en erken =//

1|0
    0|0
    • Oo seninki izin veriyor demek ki

• 19 yasimdayim bence yine iyi bile izin veriyormus

• İzin vermeyle alakalı bir şey değil. O saatte yalnız olmak zaten isteyeceğim bir şey değil. Özellikle de kışın.

• Erkekler hemcinslerinin nasıl olduklarını bildikleri için izin vermiyor olabilirler benim babam da izin vermez esimde ilerde kizina geç saatte izin vermeyeceğini soyler

1|0
    0|0
  • Babam bana herzaman güvenmiştir ve o da benim gibi başkalarının dediğini umursamaz. Ki benim çıktığımı kim görecek o da ayrı konu.

0|0
    0|0
  • Malesef ki bütün yaşantımızi toplum belirliyor. Ve baban haklı derler. "Şunun kızı da gece gece dışarıda geziyor " diye. Bende aileme kızıyorum bu konularda ama bir yandan da haklılar

0|0
    0|0
  • Ortam Şu an kotu oludgu icin baban hakli bunun siglikla alakasi yok benimde kizim olsa izin vermem bensiz aksam cikmasina

1|0
    0|0
  • Gece dışarı çıkılır ama nasıl çıkılır? Yanında iki abin de gelecekse çıkılır tabi niye çıkılmasın 😁

0|0
    0|0
  • Eve giriş saatlerim bana göre değişir

0|0
    0|0
  • Benim babamda oyle bence bir kizin gece sattlerinde disarda olmasi uygunsuzdur milletin agzi cuval degilki buzelim sana laf gelmesini kendisine laf gelmesini istemez.

0|0
    0|0
    • Ne diye laf olur edilir ki? Dışarıda uygunsuz davranış mı sergiliyorum çoğu genç normalde dışarıda arkadaşlarıyla vs ile oturuyor bunun kizi erkegi yok bence

• baban sığ fikirli biri haberin olsun böyle insanlar o kadar çok ki bu ülkede

0|0
    1|0
    • Evet böyle insanlar çok küçüklükten flan böyle yetiştiklerinden cinsiyet ayrımı yapılmasına çok snir oluyorum

• malesef bu böyle bu ülkede ve bazı ülkelerden kızlar öyle oturmaz kızlar öyle yapmaz faln çok şükür ailem böyle değil babam tam tersi kadınlrın da erkekler gibi olmasını isteyen insanlardan umarım öyle bir arkadaş çevresi bulursun en azından

• Ben cikiorum aksamlari yalniz cidden cevre pek tekin değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...