Sizce kız arkadaşım İstanbul hakkındaki yorumunda haklı mı?

Annesinin tedavisi için birkaç günlüğüne Türkiye'ye geldiler, bugün boş günüm olunca kendisini gezdirme görevi bana düştü.

Çocuğuna vapurdan simit attıracam diye ayakta bekleyen bize ayaklarının vurmasını normal karşılayan, 'Hanımefendi, dikkat edin biraz' dediğimde 'E siz de orda durmayın, bu vapurun zevki bu' gibisinden dumur edici bir cevap veren, içimden 'Ulan şu karının çocuğunu alıp denize atsam insan öldürmekten falan suçlu bulunurum' diye düşünüp dışımdan 'Burası bir taşıt, ne demek orda durmayın, yer mi var? Aqua Park değil bişey değil' diye tısladığım kadın kendisine iyi bir fikir vermiştir.

Bunun sırada sağı solu itekleyeni var, bağırıp çağıranı, dandik restoranları, iğrenç trafiği ve en yakın yere 20 dakkada gidilen yapısı falan var.

Neyse, söylediği şuydu 'Şehir aslında güzel, ama içinde yaşamak için çok sağlam sinir lazım, ben bizim milleti de beğenmiyorum ama şu iki günde burda gördüklerimden sonra ukraynalılara laf etmem'

Senelerdir insanımızın saygısız, görgüsüz ve çirkef olduğunu savunan ben 'I told ya' modunda bakmak ile yetindim.

2|0
22|5

En İyi Kız Görüşü

• Seneye İstanbul'da yaşama ihtimalim çok yüksek ve bu benim şimdiden sinirimi bozuyor açıkçası.
    Aslında burda da arızalı çok ama daha sakin.
    Yabancı arkadaşlarım yok açıkçası pek bilmem ama bizim topluma bakınca kaba insanların çok olduğu ve sık sık saçma sapan tepkilerle karşılaşıldığı bir gerçek.
    Biz alıştık artık ama sevgilinin yadırgaması normal bir durum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun süre Erasmus öğrenci temsilciliği yaptım, benzer tespitleri gelen herkesten duydum. Ki iki üç sene öncesiydi, şimdi durum daha kötü. İstanbul'da ve bu ülkede yaşamak için çelik gibi sinirlere sahip olmak gerekiyor. Sanki askere gelmek gibi. Biz uzun dönem yapan ve doğduğu-büyüdüğü yerlere kıyasla askeriye daha iyi bir yer gibi kalan köy çocuğuyuz, onlar üniversite okuyup askere gelen şehir çocuğu. Bakma çoğumuz bu yüzden katlanıyor, bazılarımız da alıştığından ve daha iyisinin bu koşullarda yapılamayacağını bildiklerinden.

Kalabalık nüfuslu diğer ülkelerden ve şehirlerden çok da farklı değiliz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Sakin ol

0|0
    0|1
  • İsin gucun 7 /24 ruslara yalakalik yapmaktir eminim

1|2
    0|1
  • Sadece tek bir olay yüzünden böyle düşünmesi normal. Mesela sen ona misafirperverlik yapmışsın. Olaya bir de bu açıdan baksın

1|0
    0|0
    • Sen benim bizim millet hakkında düşüncelerimi hiç gördün mü?

Şu bizim milletteki misafirperverliği bir tek kendinde sanma hastalığı ne zaman bitecek acaba?

Misafirperver falan da değiliz biz.

• Fazlaca cahiller sen yine disarda karsiliyosun bu tiplerle ben bugun hastanede karsilastim kadinida cocugunuda cope sokacaktim cahillikten olup olup diriliyolar egitim sart ya bak yine sinirlendim seviyeleri sifirin altinda cok fazla insan nufusu var

0|0
    0|0
  • kadın haklı bırakın da insanlar biraz eğlensin

1|2
    5|2
  • İstanbul'a alışınca bırakamıyorsun. Ne kadar sinirlensen de sevmesen de katlanıyorsun. Dolayısıyla insanlarına da alışıyorsun, yapacak bir şey yok

0|0
    0|1
  • Hacıosman- . Yenikapı metrosu yaklaşınca kapıların önünü kapatmamak için boşluk bırakarak sıraya girdim. 2 saniye sonra benim gibi genç, sağlıklı, aman aman oturmasına gerek olmayan bir kadın hop önümdeki boşluğa geçti. Bu insanlara ne diyeyim daha? Toplu taşıma kültürü az, özel araç kültürü az, yayalar desen onlar ayrı bir alem...

0|0
    0|0
  • Sen ne diyon be şizofren

0|0
    0|1
  • Kesinlikle insanlar çok görgüsüz, adapsız.. Yolda gidiş dönüş yolu karışık, durakta bile özellikle metrobüste kocaman adamlar teyzeler çocuk gibi koşuyor. Vapurda bunları yaşaman şaşırtmadı beni.

0|0
    0|0
  • Her yerden karsılasılabilir bu tür olaylarla.
    İstanbul'un trafigi dışında bir sıkıntısı yok bence. Türkiyenin en güzel şehri kimse bunu inkar edemez

0|0
    0|0
    • St. Petersburg'u, Berlin'i falan görmüş herhangi bir insan, İstanbul'un koca bir megaköy olduğunu görür.

Dünya'nın en güzel mirası olabilecek en cahil insanlar tarafından hiç ediliyor.

• Kesinlikle haklıı. Bende onunla aynı fikirdeyim. Ve bu millet bir kaç yüz yıl daha dü zel meez.
    "Ben bizim milleti de beğenmiyorum" ? "Bizim millet" ? "Bizim" ?

0|0
    0|0
  • Çok doğru, İstanbul doğumlu olmama rağmen geçen gün gittiğimde bir daha gitmek istemedim, hem çevresi hem de bazı insanları pislenmiş yazık valla yazık.

0|0
    0|0
  • Her millette iyiler de kötüler de var. Genellemelerden nefret ediyorum. Genelleme yapanlardan da.

0|0
    0|0
    • Genellemeler yanlıştır demek de bir genelleme.

Sonuçta bir toplum profili var, Nijerya'nın da iyileri var ama budurum bin kişi toplanıp adam yakan bir toplum oldukları gerçeğini değiştirmiyor.

• Ayrıca burda konu insanlar değil İstanbul. Neyse

• Genellemeler yanlıştır demedim. Genellemelerden nefret ediyorum dedim. Çünkü koskoca milleti genellerken içinde onu yapmayacak insanlara iftira atmış oluyorsun. Profil ne olursa olsun.
      Nijeryalılar adam yakıyor demek yerine Nijeryada adam yakanlar var demek daha doğru.

• Kalabalık ve yoğun trafik başımıza vuruyor olur böyle şeyler 😄😄

0|0
    0|0
  • Haklı ukraynayla Türkiye arasında dağlar kadar fark var.

0|0
    0|0
  • Kötü olmuş 😔

0|0
    0|0
  • Haklı. Doğurmak marifet değil. Sabırla eğitmek önemli

0|0
    0|0
  • Ulkemizin kadin erkek butun insanlari fazla KABA

0|0
    0|0
  • Bence biraz hoşgörüsüz insanlarsiniz bu yüzden her şey batıyor

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşamayı düşünüyorum bu söylenenler beni korkutuyor

0|0
    0|0
  • Ukrayna da nerede yaşıyor kız arkadaşın? Bende uzun yıllar ukraynada yaşadım da o yüzden merakımı çekki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İstanbul için aynı şeyleri abim de söylüyor. 10 sene yaşadı burada en sonunda kaçtı gitti. Bir daha da gelmemeye çalışıyor. Ben de öyle. Maalesef şehir güzel ama bazı insanlar bunaltıyor insanı.

0|0
    0|0
  • haklı😑

0|0
    0|0
  • haksız.

0|0
    0|0
  • Haklı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...