Aileniz evleneceğiniz kişinin eğitim durumunu önemsiyor mu?

Öncelikle şunu söyleyeyim evleneceğim kişi konusunda ailemin baskısı ile hiç karşılaşmadım. Hani şunla ya da bunla evlen demediler. Ama özellikle babam iyi bir eğitim almış biri ile evlenmemi istiyor. Sana denk olsun yoksa ileride sıkıntı çıkar diyor. Sizin ailenizde durum nasıl?

1|0
488

En İyi Kız Görüşü

• Aynı durum bizde de var, babam lafını bile etmez eğitimi sana denk olsun kızım, sen kız başına bu kadar yapabildiysen o daha fazlasını yapmalı, erkek dediğin senden hep bir adım önde olmalı, her önüne gelenle yüz göz olma der.

Haklı mı haklı adam👍🏻
    Not: Başörtüsü sorunundan dolayı eğitim hayatım epey sürüncemeli geçtiği için kız başına bu kadarını yaptıysan diyor, yoksa her kızın yaptığından farklı bir eğitimim yok yani

0|1
    0|0
    • Kesinlikle haklılar, kızlar o kadar zorluğa rağmen okuyorken erkegin hayli hayli okuması lazım.

• Heleki günümüz şartlarında kesinlikle
      Gerçi her okuyan adam olmuyor tabi ama en azından hayata bakış açısının zenginleşmesi, sosyal ilişkiler, konuşulacak ortak konular vs bakımından eğitimde denklik olmalı

Sevgi bir yere kadar, bir ömür geçireceksen ortak değerlere sahip olunmalı ki her güne yeni fikirlerle uyanabilesin, yoksa bir müddet sonra konuşulan konular aynılaşıyor, sıradanlaşıyor ve sadece yaşıyorsun, halbuki hayattan zevk alarak yaşamak daha kıymetli, bunda da en önemli pay eşlerde
      İyi seçmek lazım vesselam

• Sen evliliği çoktan çözmüşsün bence, her söylediğinin altına imzamı atarım

En İyi Erkek Görüşü

• Ailem önemsiyor. Ama ben onlardan çok daha fazla önemsiyorum.

1|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 47

• TABİKİ ya benimle aynı seviyede eğitim görmeli ya da benden biraz daha fazla arada dağlar kadar fark olmamalı

0|1
    0|0
  • Ailemden önce ben isterim eğitimi bana denk olsun

0|1
    0|0
  • Önemsemiyor. Tutup moda tasarım gibi abudik gubudik bölümlerde dolanmasın da. Üni mezunu olmasın daha iyi.

0|1
    0|0
    • Moda tasarimin nesi abudik gubudik cok merak ettum?

• Uni mezunu olmasın derken tam anlamadım?

• Yani moda tasarımı okuyacağına hiç üni okumamış olmasını tercih ederim bunu demeye calıstım orada.
      Her neyse. Benim için denklik diplomayla ölçülmez.

• Ailemin bu konuda fikri sen ne istersen o olur diyor ama bende kesinlikle egitim konusunda denklikten yanayim. Davul bile dengi dengine

0|1
    0|0
    • Evet bende sanırım öyle dusunuyorum

• ben dört yıllık üniversite okuyorum öğretmenlik sevgilim lise terk sadece2 ay gitmiş liseye ve ailem hiçde önemseniyor eğitim durumunu onlar için önemli olan insan olması bana nasıl davrandığı ailesinin nasıl insanlar olduğu ailesinin bana nasıl davrandığı bu hayatta herşey okumak değil nice okumuş cahillerde var bizde okumumış olabilirdik başkasının ailesi bizi istemeseydi ya da başkası bizi istemeseydi biraz empatitde kurmak lazım die düşünüyorum :)

0|1
    0|0
  • daha önce bu konu hakkında konuşmadık ama benim eğitim durumumu önemsiyorlarsa onunkini de önemserler

0|1
    0|0
  • Senin ailenle aynı fikirdeler.

0|1
    0|0
  • Maddi durumu daha çok kendimiz kraliyet ailesindeniz ya malum

0|1
    0|0
    • Bizimkiler için maddi durumu hiç önemli değil, aynı zamanda benim içinde. Açık konuşmak gerekirse evleneceğim kişinin de maddiyati on planda tutmasını hiç istemem

• Bizimkilerde öyle üni okuyorum en az üni mezunu olmasını istiyorlar 😳

0|1
    0|0
  • ailem ne kadar istese de sonuçta ömür geçirecek benim gönlüm kime ısınırsa onunla ömrümü geçirmek istiyorum

0|1
    0|0
  • Hayirlisi olsun dediydik

ve en önemlisi anlasmak.

0|1
    0|0
  • Evet tabiki tek çocuğum dengin olsun derler ki annem öğretmen babam lise mezunu hiç anlaşamaz erkeklerde gurur vardır bir de eşimi de düşünmek zorundayım benim çevrem benim dengim o kendini küçük görür

0|1
    0|0
    • Kesinlikle haklısın, erkeğin eğitim olaeak daha geride olması çok daha kötü oluyor

• Bizde de önemli. En azından benim dengim olsun isterler.

0|1
    0|0
  • Bizim evdede aynı ! Çalıştığım halde babam beni yeniden okula göndermek istiyor 😬 Düşünün yani. Okudum çalışıyorum yeniden oku diyor.

0|1
    0|0
  • Bizimkiler de eğitimli damat istiyor 🙆🏻

0|1
    0|0
  • Aynı durum bizde de var

0|1
    0|0
  • Hayir

0|1
    0|0
  • Denlik eğitim durumu ile olmaz önemli olan kendini gelistirebilmis oturup kalkmasını bilsin saygıli durust olsun ailem için önemli olan şey o ayakları sağlam bassin.

0|1
    0|0
  • Genelde kiz tarafi, ozellikle anneleri okumamissa ve bu yuzden iyi bir geliri olmayan biri ile evlenmek zorunda birakilmissa, iyi bir meslege sahip damat istiyorlar. Cunku kendileri gibi surunmemizi istemiyorlar onlarin deyimiyle

0|1
    0|0
  • Uni egitimi ve toplum eğitimi iyi olmali diyooolarrr

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    27

Erkekler Ne Diyor 7

• Benim için asla önemi yoktur. Keşke iyi eğitim almakla iyi bir insan olunabilseydi, ama maalesef..

0|1
    0|0
  • Kendinle eşit biriyle evlen derler. Karakteri iyiyse pek sorun edeceklerini zannetmiyorum.

0|1
    0|0
  • hayır önemsemıyor cunkı yok..

0|1
    0|0
  • Evet önemsiyor

0|1
    0|0
  • London Business School, Londra - İngiltere
    bu okulu bitirmiş bir bayan arıyorum

0|1
    0|0