Rızkı veren Allah ama bir çok aç var dünya da neden? Ve bu düşünce beni evlilikten soğutuyor?

Şimdi bir işe girsem sonra evlenip işten atılsam eşimin birde varsa çocuğumun aç kalmasına dayanamam bu yüzden de evlilikten baya uzağım :( Rızkı veren Allahtır onu duyuyorum heves doğuyor içime ama bir çok aç var ülkede olsun dünyada olsun buda beni endişelendiriyor :( ne yapacam bilmem kafam çok karışık.

Güncellemeler:
İmtihan dünyası hadi ya ben bilmiyordum dediğimi okumadan yazıyorsunuz tövbe yarabbim

1|0
15|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Onlarda bu sınavdan geçiyor açlık fakirlik herkesin sınavı farklı açlarada rızık veriyor soluduğu havadan tut bastığı yere nefes aldığı kalbe kadar veren zaten Allah

0|1
    0|0
  • Vicdan rahatlatma diye bir şey duydün mu hiç bilmiyorum ama bana o açlara yapılan yardımlar hepsi bu olarak geliyor onarin halini görüyorsun daha sonra onlar gibi olmamak için çalışıyorsun hayat standartını yukseltmekan onlara yardım etmek istiyorsun sonra gün geliyor iyi bir mesleğin oluyor bir bakmışsın alt sınır olarak memurlari alıp doktora uzmanlığa yoğunlaşıp dahaiyi hayat şartı için yarışır olmuşsun demek istediğim her zaman insan daha fazlasıni ister insanar gerçekten istese örneğin afrikadakileri kurtaramazlar mi tabili kurtarirlar ulkeler arası bir desteğe bakar saçma olan insanin doyumsuz nefsi

0|0
    0|0
  • Zengin vermezse, durumu iyi olan rızkını paylaşmazsa Allah gökten rızık indirmez! Şunu bir anlayın. İslamın beş şarttından birisi zekattır. Allah bir şekilde rızkı verir ama direkt değil dolaylı yollarla ve bunu bile bile Allah açları doyurmuyor demek çok ironik.

0|0
    0|0
  • Bak işte yine atar yapmışsın kardaooo :-))))
    Seninde dediğin gibi imtihan dünyası ve rızkı veren Allah cc dür. yarın aç kalmıyacağımızın garantisi yok 😃

0|0
    0|0
  • Allah yok sen kendin kazaniyorsun biraz çabalamaya bakar😊

0|0
    2|1
  • Başka iş bulursun merak etme her çocuk rıskıyla gelir

0|0
    0|0
  • Sizin gibilerin kafasina gore allah herseyi veriyor bosver yap

1|0
    2|0
  • İmtihan. Bazilarina çok veriliyor, yetimlerin hakki vardır, sen sen ol, paran olunca aç doyur :)

0|0
    0|0
  • Olanda açım diyor cunki

0|0
    0|0
  • İmtihan dunyasi

0|0
    0|0
  • Cüzi irade diye bir sey var hicbir çaba göstermeden rızkını alamazsın

0|0
    0|0
  • Herşey birer imtihan olduğu için derdi veren Allah dermanını da verir

0|0
    0|0
  • Zenginler fakirlere yardım etse durumlar bu kadar kötü olmaz

0|0
    0|0
  • İşten atılma olayına neden hayallerinde yer veriyorsun?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• kanka kimse aç kalmaz. Ama ben yetemem diyorsan ona bişeyt diyemem. Benim kimim kimsem yok yüzeysel olarak baktığımda yeterim gibi dünüşsemde bir insana benden daha iyi fırsatlar suna birileri olduğunu bilmek, bunu bilerek karşımdakiyle birlikte olmak onun fırsatını kapamış gibi olurum diye düşünüyorum. Buda değişik bir bakış açısı heralde. Aç kalmak gibi düşünmüyorum ama her istediğini yapabileceği bir hayat sunamayacağım için bende evlenemiyorum ama bu durum da beni mutsuz ediyor.

0|0
    0|0
    • Yetememezliği geçtim ben açlık sorunu var işte.

• Pampa hiç kimse eline para saymıyacak senin. Paran olunca öz güvenini kazanırsın. Ve şunu bil bir yere gittiğin zaman millet senden imkansızı istemez. Ayrıca 5 senelik yöneticilik yaptım işe alımları bizzat kendim yapardım z güven patlaması yaşayan kimseyi işe almazdım tabi sektörde tecrübesi yok ise. Özgüveni biraz kırrık arkadaşları işe alırdım. Çünkü bu arkadaşlar ezber konusmaz yapacağı işi tartamadığı için özgüveni eksik ve bu normal. Hani top oynamayı bilmeden ben deli gibi oynarım kendime güveniyorum demeyle akıllı bir adamı kandıramazsın. Ama sana top oynamayı biliyormusun dediğimde daha önce hiç oynamadım elimden geleni yaparım ama bilmiyorum gibi birşeyler söylersen tamam derim bu çocuk düşünceli dürüst. Seninkide öyle efendi olduktan ve çabaladıktan sonra zaten mühendis kimyager falan olmayacaksan önemi yok pampa dert etme o olayı sen oyle olman normal.

• eyvallah tavsiye için

• İslam eşitlik dini değil adalet dinidir

Eşitlik herkese aynısı vermektir
    Adalet ise hak edene hak ettiğini vermektir

Allah herkese farklı rızık verir ve imtihan eder ardından adaleti sağlar.

Çok verdiğini onu paylaşıp paylaşmaması helalliği haramlığı ile
    Az verdiğini ise şükredip sabretmesi ile imtihan eder

Ve dinin emrettiğini yapan kazananlardan olur.

Diyeceğim o ki imtihanın azdan veya çoktan olabilir sen buna razı olup Allah'ın emirlerine uy

0|0
    0|0
Yükleniyor...