İmanım zayıflıyor?

Arkadaşlar merhaba;
çok dindar biri değilim allah inancım hep oldu kandillerde namaz kılarım Ramazan'da oruç tutarım sık sık şükredip dua ederim fakat, bir kaç haftadır sosyal medyada ateist sayfa ve kişilerin paylaşımlarını inceledim (ateist bir arkadasım vasıtasıyla) beni çok düşündürdü. Allahı inkar etme noktasına geldim ama içimde bir korku ve manevi boşluk var sürekli iç catisma içerisindeyim. Hiç İmanım kalmamış gibi hissediyorum hatta internetten "Tanrı Yanılgısı" kitabını sipariş verdim. Ama dediğim gibi sürekli iç catisma içerisindeyim ne yapmam lazım lütfen ciddi ve saygılı cevaplar verin kurtulmak istiyorum bu huzursuzluktan.

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• kafanı bulandıracak insanlar ve çevre ile denk gelmişsin buda içnde bulunan zayıf imanın şeytan ve nefs etkisi ile snei boşluk a düşürmüş burdan kurtulabilirisn eskiye dönerek bu çok zor değil o saçmalıkları araştırdığın kadar peygamberimizin kuranın Allah ı anlatan mucizleri gerçekleri bundan yıllarca önce kuran da bugün keşfedilen şeyleirn yazıldını araştır tekrar dönersin allah ın izni ile

1|0
    0|0
    • İnsallah dua et nolur

• Dua ederim ama sende çabalamalısın istersen özelden yaz bana elimden geldiğince yardım etmeye çalışayım

En İyi Kız Görüşü

• Bende bir dönem tam olarak bahsettiğin şeyleri yaşadım ve birçok kişiden yardım istedim buna tanıdığım hocalarda dahil. İslamda ney neden yapılır sorguluyordum ama tamamen öğrenmek amaçlı. Ama sorduğum soruların mantıksız olduğunu düşünen hocalar ve kişiler bana sorgulama ve sorgulamadan kabul et diyorlardı islamdan en çok bu insanlar yüzünddn soğumuştum. Sonra kuranı okumaya tefsirini mealini okumaya başladım ve insanların aslında hocayım diyenlerin dahil aslında ne kadar cahil olduğunj gördüm allah kuranın hemen her sayfasında okuyun öğrenin araştırun diyor bu insanlarsa sadece kabul et ve ben araştırıp sorguladıkça ve yapılan şeylerin gerçek manasını mantığınk öğrendikçe islama daha da sıkı sarıldım. O sebeple aklına ne takılıyorsa kesinlikle araştırıp öğren.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• arkadasım yavurla arkadas olunmaz neyi merak edersen beyın onu ister merak edıp onları arastırdıkca imanını elınden alırlar git biraz alimler oku dinle ne dıyor kafırun suresınde ''lekum dınıkum veliye din'' onların dinini arastırcına kendı dınını yasa oku anla öyle bır konusurlarki kendı ımanından inancından şüphe edersn ki öyle de olmuş bundan kurtulmanın yolu böyle işte kendı dinine sarılcaksın

1|0
    0|0
  • İman bir nurdur, Allah’ın bir lütfudur. Fakat iman aynı zamanda bir ilimdir, öğrenilmesi gereken bir hakikattir. İmanımızın güçlenmesinin iki yolu vardır:
    Birisi ve en birincisi, Kitap ve sünnet çizgisinde Ehl-i sünnetin akidesini öğrenmek ve çağımızın bir gereği olarak bunu tahkik süzgecinden geçirmektir.
    İkincisi: Salih amel yaparak, günahlardan sakınarak kalbini tasfiye etmek, nefsini tezkiye etmek suretiyle manevî alanda terakki etmektir.
    Ancak bu asrın gidişatı bu ikinci yolu oldukça zorlaştırmıştır. Bu sebeple tahkiki iman dersini veren eserleri okumak son derece önemlidir. Bu çağın özelliğinin bir gereği olarak, dini ilimlerin yanında fen bilimlerinin de okunması zorunlu hale gelmiştir. Çünkü, "kalbin nuru dinî ilimler olduğu gibi, aklın ziyası da fen bilimleridir." Bu ikisini birlikte ders veren en önemli eserlerden birinin Risale-i Nur Külliyatı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki, bunun yanında, İmam Gazali, İmam Rabbanî, İmam Maverdi, İmam Kuşeyrî gibi zatların kitaplarından da çok güzel istifade edilebilir.

0|0
    0|0
  • Çok kurcalamamak lazım böyle şeyleri kurcaladıkça daha da oka batarsın.

Şimdi ateyizler çıkıp bana saldırabilir normal.

Sen bana saygısızlık edersen bende sana ederim yeen

1|0
    0|0
  • newton şöyle diyor : "bir insanın tanrıya inanması için başparmağına bakması yeterlidir" bu cevap da size fazlasıyla kafidir. arif olan anlar kani olan düşünür.

1|0
    0|0
  • yalnız değilsin, Allah yardımcımız olsun inş.

1|0
    0|0
  • türkiye'deki islamcılara bakarak ateist oluyorsan normal. çünkü gerçekten adamı ateist ederler. ancak bence islam dini özünde mükemmel bir din. onun eteklerindeki insanlar çok kötü.

0|0
    0|0
  • Herseyden önce o cevrenizi degistirmenizi öneriyorum şiddetle. İkincisi Allah u teâlâ akıl vermiş biraz dusunsene kullandığımız araç gereçlerin bile bir yaratıcısı varken biz yani varlıkların en güzeli olan insanın bir yaraticisi yok mudur sence?

0|0
    0|0
  • Soruların varsa birlikte sorular üzerinde düşünebiliriz.

0|0
    0|0
  • Şeytanın oyunları bunlar

1|0
    0|0
  • Aman lez sitelerine takilma

0|0
    0|0
  • Artık zaman iyi değildir

0|0
    0|0
  • tövbe est çek

0|0
    0|0
  • Ha haa senin kim olduğunu biliyorum :)

0|0
    0|0
  • aynısı bende de var bakıyorum ateistler bizim kökten dincilerden daha mantıklı ama bir yandan da allaha inanmak istiyorum yani tutunacağımız bir dal olmalı diyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Her dindarin deist/ateist/agnostik olmadan once gectigi donemdir. Burdan dine donemeyecksin. Kendinle bariş. Zira eger Allah gercekten her seyden haberdarsa zaten senin suphelerini gorur. Onu kandiramazsin ya. İnanc dunyadaki en gercek ve guclu duygudur. Onu kazanamazsin ve yok edemezsin. Eger bu noktaya gelmisse demek artik kendiliginden gitmis. Kazanamazsin, Allahtan korkamazsin. Yani kendini oldugun gibi kabul et

0|0
    0|0
    • Nasıl bu kadar net konuşabiliyorsun

• Haklıymışsın

• Umarim kendini ait oldugun yerde bulursun. Dindar ya ateist, fark etmez

• Peki bunlari arastirdin kadar kendi dininide arastiriomusun ikisini ayni anda arastirmani tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Şeytana uyma be kardeşim

0|0
    0|0
  • Neyse çok ilgilenir araştırırsan sana o daha normal gelmeye başlar.

Risale i nur okumanı defaatle tavsiye ederim. Diyeceklerim bu kadaa

0|0
    0|0
  • Bu sitede de var çoğu islamı araştırmadan arkadaş ortamında marjinal gözükmek için ateistim diyen insanlar. Benim tavsiyem kuranın türkçesini oku, müslüman insanlara bakarsan daha çok batarsın en iyi sana kuran yardımcı olur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...