Aileme kardeşimi şehir dışına okumaya gönderirseniz beni unutun dedim. Haklı mıyım sizce?

Ben baskı altında büyütüldüm 23 yaşındayım ve üniversite son sınıfa geçtim. Bitirdiğimde iyi bir işim olacak. Kpss'den de yüksek puanı aldım ve atanmam garanti oldu. Üniversitede hazırlıktan sonra bir sene daha tıp okumak istediğim için kaydımı dondurup dersaneye yazılmak istedim ama ailem destek çıkmadı. Öğrenci olduğum halde bankalardan tek tek kredi istedim. Hem çalışıp hem okumayı bile göze almıştım. Üniversite tercihleri döneminde istediğim bölümlerin %50 Burslularını da yazmıştım ama babam tercihlerin bitmesine 15 dk kala seni özelde okutacak durumum yok diyerek sildirmişti hepsini. Annemlerin yanında okuyorum hala. Aylık harçlığım dışında pek bir masrafım yok.

Kız kardeşim geçen sene hazırlandı ama yerleşemedi bir üniversiteye. Bir sene daha 10-15 bin masraf yaparak etüt merkezine gönderdiler. O gezmesinden, arkadaşlarından, televizyonundan vazgeçmedi ve bana o dersaneye yazılmak istediğim dönemde destek çıkmayan babam ona o kadar masraf yapıp gönderdi sonuç yine benden daha kötü oldu. Kardeşim evde de terbiyesizin ukalalık teki. Hepimizn sinirlerini bozuyor her gün. Şimdi bir yerde okusun diye şehir dışına göndermeyi de kabul ettiler ama ben artık bu adaletsizliğe sinirlendim. Dışarda okursa beni silersiniz dedim. Bir evladınızı kaybedersiniz dedim. Haklı mıyım sizce?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın da kardeşinin ne suçu var onun niye gelecegine mani oluyosun? Senin derdin anne babanla kardesine haksizlik ediyosun

0|0
    0|0
    • Kardeşim çok terbiyesiz ve ukala bir kız. Agresif çok fazla. Kimse sevmez. Banada çok saygısız davranıyor ve yaptığı başka şeyler de var. Bedelini ödesin yaptıklarının

En İyi Kız Görüşü

• Haksızsın. O kadar fesatsın ki içinde kurt kaynıyor. Kıskançlıktan çatlıyorsun ama değil mi? Kardeşin lan o senin KARDEŞİN!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bence sen annenin kızısın babanın kızı değilsin kardeşin ikisinin kızı

0|0
    0|0
    • Annem de aynı ki

• hayır anlamadın yani belki sen babanın kızı değilsin yani sperm babandan değil başkasından diyorum ya da o zaman gücü yoktu babanın buda olabilir parası yoktur şimdi vardır

• haklısın scarm oyle aıleye :D

1|0
    1|0
  • Haklısında rest çekmekte haklı değilsin ailene yazık kardeşin şaftan anlamıyosa onlarınmı suçu

0|0
    0|0
    • Onun her dediklerini yapıyorlar ama. beni ikinci defa dersaneye göndermeyen babam ona milyarlaaae harcadı. Bana başka şehir yok diyen babam omu gönderiyor. Kardeşim karskter olarak da 5 para etmez

• Ee işte üniyi bitir işe başla kendi ayaklarının üstünde dur ve onlardan ayrıl hayatına yaşa yani sil demiyorum ananı babanı ama başka şehire tahin iste falan ay da bir veya yılda bir görüş yani

Kızlar Ne Diyor 1

• Haksız sayılmazsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...