Almanyadan üniversite için Türkiyeye taşınanlar için tavsiyeler, tüyolar vs?

Ben 18 yaşındayım ve bu sene almanyadan türkiyeye 4seneliğine yerleşeceyim okumak için. Sizce zormu ülke değişikliği? Orda universitelerde yaşam nasıl? Biz türkler çok sıcak kanlıyız ama tatillerde türkiyeye geldiğimde almancı kötü kötü bakiyordu kızlar.. orda oturursam farklı mı olur.. kafamda çook soru işareti var.. yapabilirmiyim?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Lan bişey olmaz gel :D Burada insanlar birbirlerini memleketiyle bile yargılıyor. Sen onlara ne bakıyon konusur durur insanlar :)

1|0
    0|0
    • Yani gurbetcilere karşıda sıcak davraniyorlar diyorsun? :)

• İşte biz gurbetcilerin anlamadığı şeyde o. Neden çekememezlik var? Biz sonuçta kendimiz seçmedik o herkesin övdüğü avrupada doğmayı..

Ama inşaAllah senin gibi düşünenlerle tanışırım orda :)

• Kıskanıyorlar :D Bir de bizde küçüklükten beri aşırı bir milliyetçilik duygusu var. Mesela senin için vatanlarını satıp Almanyaya gittiler para için der ama 3 kuruş versen anasını babasını satan boş insan çok bizde. Siz havalı Türkleri küçümseyen insanlarsınız onlara göre. Burnunuz havada oraya gidip asimile oldunuz. Böyle düşünüyorlar. Bizde bizden olmayanı küçümseme duygusu bolca var. İnsanlar burada çeşitli duygularla yaşıyorlar kimisi geçim derdinden dolayı insan gibi yaşamayı olmayı unutuyor kimisi de bu kadar fakirin içinde zengin züppe diye anılıyor. Ülke zor günler geçiriyor herkez batılılaşmayı açık giyinmek anne babaya karşı gelmek ahlaksızlık ve saygısızlıkla karıştırıyor. Yeni nesil yani senin ve benim içinde bulunduğum nesil rezil halde. Fakat senin yaşıtların daha fen ane biliyim kısacası psikolojik diyelim kıskançlık ön planda.

Erkekler Ne Diyor 3

• üniversite rahat bir ortamdır. hangi üniversite

1|0
    0|0
    • Öylemi diyorsun?
      Uludağ Universitesi Bursa

• Teşekkür ederim, yardımcı oldun :)

• rica ederim :)

• Senin ülken burası yabancı değilsin neden öyle bakıyosunki damarlarında Türk kanı var

1|0
    0|0
    • Evet elbette türk kanı var ama ordaki türklerle burdakilerle fark var sanki.. hemde ordaki türkler bizi yabancı olarak göriyor..

• Saçma bence öyle bişey yok

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Zor degil de ; würde ich aber nicht empfehlen 😊 die Leute wollen von der Türkei verschwinden; woanders hin um erfolgreich zu werden und du willst in die Türkei 😂

1|0
    0|0
    • Jaaa noch eine Deutsch/Türkin :)
      Das ist so ein vom Staat gefördertes Program, wenn ich zurück komme studiere ich hier weiter, aber ja das haben mir einige schon gesagt :D

• Echt studierst du da? :)

• Ja😊 ich interessiere mich Für romanische sprachen und kann auch gut französisch deswegen hab ich so einen Bereich gewählt

• Bişey olmaz.

1|0
    0|0
  • Niye almanyada üni yapmıyorsun?

0|0
    0|0
    • Burdada hukuk fakültesini ve İşletmeyi kazandım, ama lisans türkiyede yapip burda devam etmek istiyorum :)

Yükleniyor...