Mesleğinizden memnun musunuz?

Mesleğinizi seviyor musunuz? Memnun olmadığınız ve oldugunuz yönleri neler? Ben avukatım. Sevmediğim yönleri sürekli toplumun avukat algısı, her gün binlerce telefona cevap vermek zorunda kalmam, nasıl olsa parasını verdim diye müvekkilin istediği saatte araması (sabahın 3ü bile olsa..), ne kadar sinirlendirsem sinirleneyim muhatabımın sinirini çıkaracağım biri olmaması (hakime diklenmek her manada aleyhime olur). En nefret ettiğim ise icraya gitmek.. Başlı başına dert. Sanki olayın tüm sorumlusu avukatmış gibi muamele görmek. Zalim, vicdansız damgası yemek. Olmadı dayak yemek, hiç olmadı kafaya silah dayanması.. Bu ülkede avukat olmak sanıldığı kadar kolay değil, vallahi değil. Yine de seviyorum işimi, herseye rağmen.. İyi ki avukat olmuşum! Sizin görüşleriniz neler?

Güncellemeler:
İşinizi de yazarsaniz..

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Memnunum, her işte olduğu gibi benim isimde de en zoru insanla ugrasmak. Bu bizim Türk insanından kaynaklanıyor biraz sanırım. Adama yapacağı işi söylersin gelir sana ya soyle yapsak daha mı iyi olur der. Bir dünya hesap yapmışsındir ama adama yaptığın işlemi anlatamazsin çünkü anlamaz. O kadar işin arasında bir de adami yaptığın işin doğru olduğuna ikna etmeye calisirsin. Sert davransan bu kez tavır alırlar, 40 yaşında ki adam çocuk gibi sana küser. Yani hiç bir zaman kimseyi mutlu edemezsin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• evet memnunum yani öğrenciyim dersler ile ilgili şikayetim yok okulumuda seviyorum bölümümüde ayrıca çalışıyorum bir otel mutfağında aşçıyım ondan da memnunum yemek yapmayı zaten çok seviyorum böylece bol bol dilediğimce yemekler yapıyorum ve kimse bunları kim yiyecek demiyor :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bide ağır ceza avukatı olsan kayışı kopartırmışsınız demek ki.. Dayımdan biliyorum yılardarı çekmediği kalmadı.. Bende genel olarak işimden memnun değilim. dhmi de insan kaynakları görevi yapmaktayım. sadece personelle ilgilenmeme rağmen çalışma ortamım sıkıcı. Yaş ortalaması çok yüksek. dolayısıyla kafa yapıları farklı vs.

1|0
    0|0
  • Avukatları çok severim :)

1|0
    0|0
  • Avukatlari sevmem yine de

0|0
    1|0
  • Kazancı güzel meslek.. olsun o kadar tuzu biberi bunlar

1|0
    0|0
    • Ehhh kazancı güzel diye de kendimizi paraya satmamak lazım neyse gülü seven dikenine katlanir

• E süper iste.. isini sevmeye devam etmelisin :)

• Seviyorum :)

• Şu ana kadar şükür dayak yemedim , küfür çok yiyoruz ama buda mesleğin olmazsa olmazı artık maalesef. Hakemlik yapıyorum ve seviyorum bu mesleği.

0|0
    0|0
  • Mobilya sektorunde evlenen ciftler ve ailelerinden nefret etsemde ekmek parası deyip yaptıgım meslek 😉

0|0
    0|0
  • Parasından memnunum diyim 😁

0|0
    0|0
  • Web.. Sevsekte sevmesekte bir köydür yaşıyoruz..

Avukat sevgilim olmasın..

0|0
    0|0
    • Merak etme avukatlar sana bakmaz zaten :)

• Zavallı :D Dalga geçilecek bır durumda olan sensin

• Memnuniyetsiz olan ben değil sensin hakaretlerinde acizliğinin bir göstergesidir. Emin ol sen hakettiğin hayatı yaşayacaksın... Sonu olmayacak ama sürekli mendil gibi kalacaksın👏🏻👏🏻👏🏻 acıyorum senin gibi burnu havada insanlara...

• Memnun degilim bankada yoneticiyim en zor is insanla ugrasmak

0|0
    0|0
  • Yeap

0|0
    0|0
  • Evek severek yapıyorum çok memmunum

0|0
    0|0
  • Her apartmana bir mühendis şart :D

0|0
    0|0