Sokaklarda gülümseyen... merhaba diyen insanlar kaldı mı?

Tanımanız fark etmez... İnsanların yüzüne bakıp merhaba demek bu kadar mı zor ya da alınan selama karşılık vermek bu selamın aleykum olur merhaba olur iyi akşamlar olur sadece gülümsemek başını sağlamak olur nasıl olacak bu işler? Herkes birbirinden mi tırsıyor? Sebep?

0|0
36|21

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 35

• Öyle yapalım da '' aha kız kesin verecek '' diyip takip etsinler. Gerek yok çok teşekkür ederim. Soğuk nevale olurum , egoist olurum da riske girmem.

2|1
    0|0
  • Yanlış anlaşılma korkusu yüzünden olabilir

1|1
    0|0
  • evden ofise on dakika yürüyorum gelene kadar bir çok insana gülümseyip selam veriyorum en son karpuzcu amca geç kalma koş der bu sabah onu görmedim merak ettim bugün neden yok acaba
    sonra da ofise günaydın günaydın diye bagırarak girerim :D
    ama ben bunları büyüdüğüm mahallede yasadıgım için yapabiliyorum başka yerde olsa aynı şekılde olamam yapmak isterim ama toplum buna hazır değil :)

0|1
    0|0
  • Bir zamanlar 2 buçuk derece miyoptum ki hala da öyle o zamanlar tanıdık kim selam verse göremediğim için alamıyodum millette iyice havalandı görmezden geliyo sanıyomuş şimdi herkese ben selam veriyorum onlar almıyo ya millet baya kırgın bana ya da hepsi miyop 😂

0|1
    0|0
  • Kalmadi insanlar cok zalimmm..

0|1
    0|0
  • Hayır kalmadı. Herkes birbirine kesecek gibi bakıyor ne selamı ne sabahı 😕🙉

0|1
    0|0
  • Ben yoldan geçerken teyzeler hep selam verir, ben de tebessümle karşılık veriririm. Var hâlâ öyle insanlar.

1|1
    0|0
  • En son bu sene başıma geldi. Yanımdan yürüyüş yapan bir bey günaydın dedi bana yanımdan geçerken. Daha önceleri bayanlardan bana yapan oldu ama erkek ilk defa yaptı. Aslında yapmamız gerek insanlara sebepsiz mutluluk veriyor.

0|1
    0|0
  • keşke herkes senin dediğin gibi içten olsa. bu dünyada ne savas kalır ne kavga. insanların birbirine sıcak olması içten bir gülümsemeyle bakması çok guzel bişey bence

0|1
    0|0
  • Ben bazen diyorum da işte ya deli sanılıyosun ya da yanlış anlaşılıyosun. Garip bir dünyadayiz. Yani illa moda mod yaşamak istyo artk insanlar.

0|1
    0|0
  • Belki bazen gülümserim

0|1
    0|0
  • ben yapıyorum ama ortalık suratsız dolu. karsılık veren cok nadir.

0|1
    0|0
  • ben genelde gülümserim yaşlı amca ve teyzelere selam veririm. gençlere verilmiyor. selamdan yüz veriyi çıkaran mı ararsın, iş atıyor diyen mi, azmış buyu çıkaran mı, merhaba deyince hayal kuranlar var. gelde merhaba de. bem merhaba diyorum sen akşam ateşler içinde yatağımda seni bekliyorum anlayı çıkaranlar var.
    eskiden selamlaşmak daha kolaydı...

0|0
    0|0
  • En çok istediklerim den biri ama malesef

0|1
    0|0
  • Kalmadı

0|1
    0|0
  • Sebep? televizyonda gördüğümüz insanların bizden soğuttugu davranışlar. belki de bu yüzden bir selam verme gereği duymuyoruz. eğer bu ülkede yaşıyorsan dostum herkes birbirine yabancı olduğunu bil

0|1
    0|0
  • Ben yapiyorum :) deliymisim gibi bakiyorlar !!!

0|1
    0|0
  • bilmiyorum hiç gormedim

0|1
    0|0
  • Ben birkere telefonla konuşuyordum ve gülümsüyordum sonra karşıdan bir kız geçerken neye gülüyon gülümsemesene dedi halbuki ona gülümsemedim bile 😑 ben şok o günden beri kimseye gülümsemem

0|0
    0|0
  • Bu devir de gülmekte suç artık

0|0
    0|0
  • Ben gülümseyerek yürüyorum bır kız tanışıyor muyuz demişti bende yo dedim gülümsemek garip geliyor insanlara :D

0|0
    0|0
  • Kalmadı. Birirnin yüzüne gülsek, bu bir amca dahi olsa, kur yapıyor olarak algılanıyoruz artık. Devir değişti, insanlar da değişti.

0|0
    0|0
  • Tanisamda tanimasamda gulumserim. Selamun aleyjum derik hosuna gider herkesin. NE biliyim, gunahim cook bari tebessum edeyim sadakadur😊😊😊😊😊😊

0|0
    0|0
  • Ya bırak selam vermeyi birşey sorunca bile cevap vermiyorlar ne yol ne adres gösteriyolar. Ne değişik insanlar var anasını satiyim

0|0
    0|0
  • Bir yerlere yetişme derdindeyim, etrafta hızla geçip giden zaman var sadece..

0|0
    0|0
  • Kalmadı

0|0
    0|0
  • Kalmadı ne yazık ii

0|0
    0|0
  • Sanmamm

0|0
    0|0
  • yolda tanıyayım tanımayayım yaşı ve o an yaptığı iş fark etmez herkese merhaba derim karşılığını almadığımda olmadı

0|0
    0|0
  • nerdee ben gülümseyince tren muamelesi görüyorum. iyice robotlaşmış insanlar

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 21

• Güney sahillerinden birisinde aileme ait bir yazlık ev var. Bir meslek grubuna ait 400-500 ev olan bir site. Plajda kalabalık olduğu için herkesin birbirine selam vermesi mümkün değil ama sabah yürüyüş yapanlar, yolda karşılaşanlar, markette yüzyüze gelenler genellikle selamlaşırlar. Komşuların adı bilinmese bile siması tanınır. O yüzden selamlaşmak adettendir. Kaldı ki meslek grubu yüzünden ayrıca bir saygı mevcuttur.

Şehir hayatında ne yazık ki bu tür incelikler ortadan kayboluyor. İnsanlar bencil ve egoist yanlarını ortaya çıkartıyorlar. Siz günaydından bahsediyorsunuz ben daha basit beklentiler içerisindeyim. Örneğin sigara izmaritini sokağa atmasın, emniyet şeridinden gitmesin, sen'li ben'li değil siz diye hitap etsin.

İnsanlar şehir hayatı içerisinde kalabalıklar içerisinde yalnız kalıyorlar. Hal böyle olunca insanlar kötü ve karanlık taraflarını ortaya çıkartıyorlar. Herkes düşman, bir tek kendileri iyi. Onlar yapınca normal başkası yapınca küfür.
    Eğitimsizlik, kültürsüzlük, az gelişmişlik, kabalık, küstahlık diye uzar gider liste.

0|0
    0|0
  • birisine öyle birşey desen
    tuhaf buluyor hacım yaa
    acaba ne derdi var filan diye
    milletce mutsuz tedirgin olmuşuz

0|1
    0|0
  • Usta, senin dedigin "tarih" oldu, hergun yuzbinlerce insanla ic iceyim, hele sabah saatlerinde "zombiler istanbulda" filmi izler gibiyim...

0|1
    0|0
  • Geri kalmış ülkenin bir olumsuz yanı daha. Bırak tanımamayı insan bu devirde tanıdığına bile selam vermiyor, kafasını çeviriyor.

Turizmde sektöründe olduğum için birçok insanla muhattap oldum ve farklı kültürler öğrendim, tanıdım. Selam vermek için karşınızdakinin arkadaşınız olmasına gerek yok istediğiniz zaman, istediğiniz yerde selamlaşıp konuşabilirsiniz. Gönül ister bu olay türkiyede de olsun ama karşı cinse sabah bir "günaydın" desen kafasını çevirir kim bu sapık gözüyle bakar.

0|0
    0|0
  • Şimdikilerde hep ego.. ve hissiz davranışlar var.

Hep yaşlılar yapıyor bunu tebessüm ile birsey soruyor selam veriyor bende aynı şekil samimi tebessüm ile karşılık veriyorum..

Ters tepmekte var insanlar tuhaf normalde ondan yaklasmiyorum şahsen ilk olarak.

0|0
    0|0
  • Beni gören herkes selamun aleyküm nasılsın diyor :o

Kaldı kaldı..

0|1
    0|0
  • Birkaç kere söyledim tınlamadılar ondan sonra daha kimseye birşey söylemedim

0|1
    0|0
  • Kalmadı, yan komşular bile artık iyi akşamlar demekten aciz. Devir çok degisti.

0|1
    0|0
  • Merhabayı bilmem de bana Selamün Aleyküm deyip gülümseyen bir hayli fazla.

0|1
    0|0
  • izmirde çok var gülümseyen

0|1
    0|0
  • Hala var tabiki herkes gülümsüyor semtin kalite ve kültür seviyesine bağlıdır.

0|1
    0|0
  • Ben cafeden bankaya gidene kadar en az 30 kişiyle selamlaşıyorum..
    çok şükür hala insanlığımızı kaybetmedik..

0|0
    0|0
  • Kalmadı maalesef

0|0
    0|0
  • Nadir

0|0
    0|0
  • Bizim köyde çok

0|0
    0|0
  • Kimin ne tepki vereceğini bilmediğin için diyemiyorsun ama çok güzel bir ortam olurdu dediğin şekilde

0|0
    0|0
  • Elimden geldiğince evet

0|0
    0|0
  • Azda olsa halen var

0|0
    0|0
  • birine tebessüm etsem yolda hayırdır la gevşek ne gülüyon der dövüşürüz

0|0
    0|0
  • O zaman herkese KOCAMAN MERHABA