Özellikle bizim milletin kızlarında çok görülen kategorize olma hastalığının sebebi nedir?

Burda çok görürsünüz 'Gerçek bir x'in davranışları', 'Bilmem ne türü kadınların karakteristik özellikleri' diye bir sürü aptal saptal takıntı var gençlerde.

Yahu niye kendinizi kategorize etmeye, bir güruha üye olmaya falan çalışıyorsunu? Himono Onna diye bişey bulmuş biri, gelmiş bunun hakkında Bence yazmış.

Verdiği örnekler de her 10 kadından 6sı falandır. Son derece sıradan bişeyi bir kore deyimi etrafında yeniden keşfetmeye çalışmanın mantığı ne lan?

0|0
15|4

En İyi Erkek Görüşü

• Burçların da bundan çok farkı yok ki kardeşim. Veya benzer pek çok teorinin. Bir yerlerden görmene de gerek yok. Kendi tecrübelerine dayanarak da bir teori üretsen illa ki tutar yanları olacaktır. Benim böyle gelişmiş bir isim teorim vardı, üzerinden yıllar geçti televizyonda bir tane abla çıkıp ilk keşfeden kendiymiş gibi anlatınca farkına vardım. Hem benzer düşüncelere sahip pek çok insan olduğunu, hem de aslında toplumun genelinden çok da farklı olmadığımı.

Ama tabi senin anlattığın durum daha vahim. Kendi bir şeyleri idrak edemeyip, sünger gibi yaşayıp, her gördüğü yeni bilgiyi tek gerçekmiş gibi alıp, onu aynen yansıtıp kendini ona kaptırma durumu. Biraz zayıf kişilikli insanların yaptığı bir şey gibi de duruyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Millet burda kafa dağıtıyor.
    Yazarlar insanları kategorize etmek için yazmıyor, yorum yapanlarda o kategoriye kendilerini soktukları için yorum yapmıyor.
    Yazılanlar genel özellikler zaten, içinden birkaç tanesi varsa "bende yapıyorum onu, evrende yalnız değilim oleyy" mesajı yollanıyor beyne 😜birkaç yorumla muhabbet edip kafa dağıtmaya yarıyor sadece

Maksat yeşillik olsun, boş vakit geçsin yani 😛
    Bu kadar kendine dert etme genco relax 😉

0|0
    0|1
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum. Kız mı değilim lan ben 😱

0|0
    0|0
  • Haklısın ama başlığındaki "özellikle bizim milletin kızlarında" ifadesi bana biraz komik geldi açıkçası, özellikle Kezban isminin anlamını bambaşka bir yere taşıyarak neredeyse hoşunuza gitmeyen her kızı bu kafanızdaki Kezban kategorisine koyan siz milletimizin erkeklerini düşündükçe...

0|0
    0|0
  • Ben benim hiçbir kategoriye sığmam sığdıramazlar size göre sıradan biri olabilirim ama ben özelim kendimce her insan özeldir ve her insansıradışı bana göre herkesi bir tutmak asıl saçmalık bazı konularda aynı davranışları göstermek ailelerimizde ve çevremizde gördüğümüz bize göre doğru olan davranıştır buna göre insanlar sınıflandırmak doğru değil

0|0
    0|0
  • Ay nefret ediyom ondan

0|0
    0|0
  • Sadece can sıkıntısından yazılmış gibi çünkü görseller kötüydü

0|0
    0|0
  • Biz kategorize olmuyoruz ki her şeye bir şey bulmuşlar verirsen orsp vermezsen kezban soğuk olursan kendini beğenmiş sıcak olursan kaşar calismazsan koca parası yiyen calisirsan kötü karşılayan kesim var vs örnekler cogaltilir mesela şu kadın şöyledir böyledir çok var İsveçli bilim adamları armut vücut tipli kadınların geç algiladigini tespit etmiş gibi ne alaka diyosun ana elin bilim adamı bile böyle bir çalışma yapmış

0|0
    0|0
  • katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Kategoriyi kaldirsalara ortada bence kalmaz

0|0
    0|0
  • Ben de sinir oluyorum sadece kizlar değil herkes birine bir etiket yapıştırma çabası içinde:/

0|0
    0|0
  • İnsanlar kendilerini belli kalıplara sokarak kabul edilmek istiyorlar.

0|0
    0|0
  • Anlamadım

0|0
    0|0
  • Kendini değerli hissetme, varlığı kanıtlama çabası

0|0
    0|0
  • Burçlara da inanmazsın sen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3