Evlenemiyorum evde kaldım!

26 yaşındayım ama hala evlenemiyorum. Çok moralim bozuk. Arkadaşlarımın çoğu evlendi. Bazıları da nişanlı. Çoluk çocuğa karışanlar bile var. Herkes... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım. nasıl olur da böyle bir duyguya kapılırsın ya. sakın ha sakın. çünkü bir arkadaşım da senin yaşında iken elalemin sözüyle evde kaldığını sanıp biriyle evlenmişti ve hayatı altüst oldu. kocasını aldatıyor ve hiç mutlu değil. ne kötü bir son. üstelik senin yaşına ne olmuş. anam yapmayın ya. siz çocuk yaşta değilsiniz ki. ben 34 yaşıma geldim ve ben de bekarım ama demedim ki evde kaldım diye. hala aşkı arıyorum. aşık olmadan evlenmem diyorum. benim yaşıtlarımın boy boy çocukları var sana göre kıyaslayacak olursak. kendini iyi motive et. kimseyi de dinleme. sen sanıyor musun evlenince bundan daha mutlu olacaksın. evlenmek mutluluk kaynağı olaacak değil ki. mutlu olmak için sevdiğin veya sevebileceğin kişiyi bul ve öyle evlen. ne olur artık size üzülmeyelim ya. ben insanım bu tür şeylere dayanamıyorum. eskiden köylerde ve hala bazı gelişmemiş anadolu yörelerinde bu tür konuşmalar yapılır. kızlar için 25 yaşına gelince evde kalmış denilir. oysa ki bune geri bir düşüncedir. sakın arkadaşım hayatınızı zehir etmeyin boş düşüncelerle...