Evlenemiyorum evde kaldım!

26 yaşındayım ama hala evlenemiyorum. Çok moralim bozuk. Arkadaşlarımın çoğu evlendi. Bazıları da nişanlı. Çoluk çocuğa karışanlar bile var. Herkes mutlu. Bir ben bekar geziyorum :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• arkadaşım. nasıl olur da böyle bir duyguya kapılırsın ya. sakın ha sakın. çünkü bir arkadaşım da senin yaşında iken elalemin sözüyle evde kaldığını sanıp biriyle evlenmişti ve hayatı altüst oldu. kocasını aldatıyor ve hiç mutlu değil. ne kötü bir son. üstelik senin yaşına ne olmuş. anam yapmayın ya. siz çocuk yaşta değilsiniz ki. ben 34 yaşıma geldim ve ben de bekarım ama demedim ki evde kaldım diye. hala aşkı arıyorum. aşık olmadan evlenmem diyorum. benim yaşıtlarımın boy boy çocukları var sana göre kıyaslayacak olursak. kendini iyi motive et. kimseyi de dinleme. sen sanıyor musun evlenince bundan daha mutlu olacaksın. evlenmek mutluluk kaynağı olaacak değil ki. mutlu olmak için sevdiğin veya sevebileceğin kişiyi bul ve öyle evlen. ne olur artık size üzülmeyelim ya. ben insanım bu tür şeylere dayanamıyorum. eskiden köylerde ve hala bazı gelişmemiş anadolu yörelerinde bu tür konuşmalar yapılır. kızlar için 25 yaşına gelince evde kalmış denilir. oysa ki bune geri bir düşüncedir. sakın arkadaşım hayatınızı zehir etmeyin boş düşüncelerle...

• Güzel noktalar..

Erkekler Ne Diyor 14

• bende evlenemiyorum oyle bir kusurumda yok ama olmuyor nerdense tanismak isteyen mail atarsa belkim olur kim biliribrahimk7883@gmail.com

• görüşelim.cesur_bilge@æmynet.com.

• uygun bi adamla evlen o zaman..

• bence öncelikle kendi hayatını kazan sonrası hem 26 gec değil bende aynı 27 yasındayım ve 30 dan önce evlenebileceğime inanmıyorum ..

• neden dert ediyosun ki zamanın var demekki sana layık birsi illaki çıakr karşına herşeyde bir hayır vardır sıkıntı yapma bak dalgana bekarlığın tadını çıkar daha gençsin zaten dert etme

• Sırf evlenmek için evlenen ve kucağında bebeği ile baba evine dönen mutsuz kızlarımız varken otur haline şükret..Kısmet bu.. Bir yerden çıkıp gelecek illa ki.. Bir bakmışsın, evleneli bir ay olmuş, mutfakta patlıcan kızartıyorsun..Akışına bırak o yüzden ve sakın evlenmek için evlilik yapma..

• hiç sevgilinde mi olmadı onla devam et.

• evlenmeyi iş olarak görürsen evlenince çok pişman olursun onun için kısmet meselesi bu karşına çıkar bir gün sevdiğin biriyle evlenirsin

• evlenme meraklısı olacağına kendi hayatını önce bir kurmaya baksana... mesleğini evini kur önce evllilik olursa olur, yok bunlar ağır anca koca bulayım yeter diyenlerdensen de çık bilmem ne programlarına ya da çöpçatan sitelerine bulursun hemen

• iyi gel tanışalım belki evleniriz be yahu :)) ciddiyim bak.. :))))

• hehehheheh

• ben de bunu bekliyordum ahaha

• dert ettiğin konuya bak her körün topal bir alıcısı vardır ((:moralini bozma

• Bu evlilik konusu nasip meselesidir. Elbet uygun bir aday karşına çıkacaktır. Ama geç kalmış olduğunu düşünmüyorum. Üniversite okumuş bir kişi isen normal evlilik yaşı bana göre kadınlar için 25-28'dir. Hele bir de okul sonrası çalışmaya başlamışsan hiç sorun yok.

• üzme kendini hiç sorun değil

• kısmet işi bunlar boşver seninde karşına birileri çıkar. moralini bozma o kadar

• ben evlenim dicem de yaşım ufak =D

Kızlar Ne Diyor 17

• daha yaşın çok genç kısmet bu hiç ummadığın anda çıkar karşına

• Yanlız Değilsin bende varım:) hiç ummadığın anda çıkar bir yerden kısmet bu işler

• yaşın genç üzülme sakın tadını çıkart

• hala evde misin dışarıda hayat var çık dolaş

• Üzülme canım ya ben de senin yaşındayım bi çok kere benim de kafama taktığım oluyo.Ama mantıklı düşündüğümde sevmediğim ya da ilerde mutsuz olacağım biriyle evlilik yapıp hayatımı mahvedeceğime kendime biraz daha zaman vermenin en uygunu olduğunu düşünüyorum.Sen de öyle düşünmelisin bence yoksa kendine yaparsın sadece...

• Biraz oluruna bırak en sonunda aşk seni de bulur :) sakız falı gibi konuştum ama olsun :)

• Kotu bir evlilik yapmaktansa evlenmemen daha iyidir.Buna odaklanacagina bekarligin tadini cikarsan daha iyi olmaz mi?

• şu toplum baskısı var ya insanı harbi toplu katliama götürür arkadaşlarım evlendi ben niye evlenemiyorum benim neyim eksik böylemi süruçek bu hayat filan..26 yaş şuanda evde kalmış bi yaş değilki zaten anca okul bitiyo işini gücünü eline alıyosun yıllardır süren bi ilişkin varsa bunlardan sonrada evlilikle sonuçlanıyo aman yaşım geldi diyip evlilik yapılmazki bırak onlar çoluk çocuğa karışsın herşeyi geç yasa güç yaşama onlar belki erken evlilikten bunaldıklarında sen çok sağlam bi evlilik yapmış olacaksın bunu kimse bilemez ama kendine baskı kurma ayrıca mutluluk için birilerine ihtiyacın olmamalı

• Şartlar olgunlaşınca evlenirsin. Stres yapma kendine hata yaparsın. İçini ferah tut. Zaten karşına birisi çıkar ve sende zamanlıca evlenirsin.

• Bir gün senin karşına da birisi çıkar evlenirsin demek ki henüz öyle biri çıkmamış bunları takıpta gidip yanlış bir evlilik yapma.Sen bekarlığın tadını çıkar.O evlenen kişiler senin onlara özendiğin gibi belki de onlarda sana özeniyor olabilirler.Önemli olan evlenmek değil ki önemli olan doğru kişiyi bulup evlenmek.

• Güzelim, önce şu yaş meselesine bir çözüm getirelim.. Sen 26 yaşında mısın, yoksa 24'den küçük mü? Çünkü, kullanıcı kimliğinde 18-24 arası olarak gözüküyor.. Her neyse, 26 olsa ne olur, 36 olsa ne olur..?!?! Sen her hangi bir yerde çalışıp para kazanıyor musun, yoksa işsiz misin.? Önemli olan bu.. Kendi ayaklarının üstünde durabilmen herşeyden daha önemli.. Her şeyden derken kısıtlama getirmiyor ve senin evlenmek için can attığını bildiğim halde onu da katarak söylüyorum ki, evlenmekten bile daha önemli, kendi ayaklarının üstünde durman..Ben nice bekar kızlar hatta evlenip sonrasında yapamamış ve boşanmış kişiler tanıyorum hepsi de 30-35'in üstünde olan kadınlar.. Hiç de dert ettiklerini görmedim.. Ben de senden daha büyüğüm, ama evlenmeyi de erteleyen benim.. Sevgilim istediği halde..İnan bana, artık evde kalmaktan kimse mutsuzluk çekip, dertlenmiyor.. Boş ver hayatının tadını çıkar sende.. :))

• 26 geç değil aslında.hele ki çalışıyorsan 30a akadar yolu var. yaşa hayatını..

• herkes mutlu?

• Her evlenenin mutlu olduğunu sanmıyorum

• bekarlık sultanlık işte canım hayatının tadını çıkar. bir mesleğinde varsa ooo daha ne olsun.

• evlenenlerin başı göğemi ermiş bence 30 yaşına kadar bekle yada çok sevdiğin biriyle evlen zaten o yaşına kadar mutlaka çıkar biri karşına evlenmek için değil doğru olduğuna inandığın kişiyle evlen bence...

• evlensinde görsün:)))+1

• hayatın tadını çıkar ayrıntılara takılma nasip kısmet işi bunlar .. Evlenmek mutlu son olmuyor herzaman, bunu da unutma .

• Bu mu bütün derdiniz!? Tebrik ederim...

• Evet son cümlenizle de devam ediyorsunuz Türkçemize yeni deyimler katmaya

• bana özel bi gaf daha. topa cam çarptıdan sonra

• Hayır takıntı esiri olmak var. Ayrıca o cümle "Alışmış kudurmuştan beterdir" olacak.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...