İnsanlar çoğalmaya neden bu kadar meraklı?

Üreme iç güdüsüyle bu kadar sorumluluk altına girmek fazla ilkel ve aptalca. Özünde müthiş egoist insan ırkının, soyunu devam ettirme konusunda bu denli diğerkam olabilmesini aklım almıyor.

Düşünsenize, size hiçbir faydası olmayacak bebeklere binlerce lira yatırım yapıyorsunuz. Kendi mutluluğunuzdan ve hayallerinizden büyük ödünler veriyorsunuz. Ne için? Büyük ihtimalle o bencil veletler yıllar sonra sizden nefret edecek ya da en iyi ihtimalle evlenince sizi haftada bir arayıp yalandan hal hatır soracak.

1|2
17|20

En İyi Kız Görüşü

• işte birisi senin gibi düşünmüş ve prezervatifi bulmuş.

2|4
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kanka beynimizle düşünemiyoruz ondan. Bak sana anlatıyim neden olduğunu, bencil insanlar anneliği ve babalığı merak eder. Ay benden çıkan nasıl bir çocuk olur acaba, lan varya benim çocuğum olcak onu paşalar gibi yaşatırım eve gşder 2 severim onu falan derler. Sırf kendi egoları tatmin olsun diye çocuk yapmaya karar verirler. E sen sağlıklı düşünememişsin çocuğum olunca öyle yapcam böyle yapcam diye program yapan kaç kişi tanıyorsun? Asıl amaç çocuğu bilinçli ve kültürlü bir birey yapma çabası değil. Önemli olan benim çocuğum onuda yapar bunu da benim çocuğum lan o canı ne isterse onu yapar düşüncesidir. Sen hiç bir çocuk yapayımda dünyaya iz bırakacak insan olabilecek, böyle ağırlığı olan, kültürüyle fark yaratan harika bir adam olsun diye çocul yapmak isteyen? Yok dikkat et özellikle yeni evli yaşıtlarına dikkat et ay cocuğum olsun ısırıcam onu yaaa çok tatlılar benim oğlum aslan aslan falan diye çocuk yapıyor millet. E sonra noluyo bu pç niye ağlıyor ufff şumu bir susturamadın yaaaa çocuğa sahip çıksana öfff yaaa bir de okulu var bunun nasıl karşılıycaz nu parasızlıkta falanlar filanlar olur. Senin ki gibi mantıklı düşününce olmuuor zaten :D yazdığın her satırda bir mantık var ama insanlar bunları kabullenmez. Nasıl olur ua nasıl yazar bu bunları insan olamaz ne anlar bu falan filan derler. Senin gibi düşünem gücünün yettiği kadar çocuk yapar ve onu gerçekten yararlı bir birey yapmak için de elinden geleni yapar zaten maddi gücü yoksa çocukta yapmaz
    Gençliğini bitirmeden zaten çocuk yapmaz. Yapılacaklar listesinde ki herşey yapılır sonra çocuğa pro zaman ayrılır pampa

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 16

• Dna larımı çoğaltıp insan ırkına bir iyilik yapmak istiyorum sadece.
    Lanet olsun içimdeki insan sevgisine.

1|2
    1|0
  • Neden meraklılar bilmiyorum ama en çokta meydanda çoğalıyorlar sanırım. Geçen Atv habere bakayım dedim 78 milyon insan meydanlarda dedi, ertesi günü bi' daha göz atayım dedim 79 milyon olmuşlar bir gecede.😳 Çok seri çoğalıyoruz arkadaş.

0|2
    0|0
  • Cünkü tanri onynayabiliyorsun.
    Kurallar koyup uygulanmasini sagliyorsun, cocugu istedigin kivama sokabiliyorsun.
    Bu bilinc altinda sakli olan nedenlerden bitanesi olabilir

Ama üst düzeyde
    Hani hep " ben cok yanlizim" yok " kocam / karim benimle ilgilenmiyor" fenomenleri her gün görüyoruz duyuyoruz okuyoruz hele ki burda.
    Insanin sadece bir tane zemin duygusu vardir oda kayitsiz sartsiz sevmek.
    Bütün diger duygular ve hisler bundan dogmadir.

Ve bu duygunu senden bir parca olan varliga vermeyeceksen de kime vercen?

Her sonsuz asklar bir gün asiri sevgiden daralir sikilir

Ama cocuklar degil , aksi takrirde bunu isterker

Hem zeminini istedigin gibi yerlestirirsen emin ol bu sana saygi olarak geri dönecek.

0|0
    0|0
  • Ay hic bu acidan dusunmemistim
    Bir tutturdular annelik duygusu diye
    Resmen su an cocuk yapmaktan vazgectim
    Tesekkurler Sergen
    Hayatimi kurtardin 💙

0|1
    0|0
  • Benim derdim "çoğalmak, üremek" değil anne olmak, bu duyguyu yaşamak.
    Önce bunu bir anlayın da sonra tartışırız.

1|0
    0|0
  • Çünkü kendisi bencil ve ilerde ailesini evlenirse yalandan arayacak ve gelmiş benim gibiler varmıdır ortaya herzamanki saçma benci fikirlerimi atayım çünkü o herkesi gibi zannediyor.. :(

0|0
    0|0
  • Sabah uyanınca sevdiğim adamı görmek için çünkü.
    Çocuk istiyorum çünkü çocukları seviyorum.. Eğer çocuğum olmuyorsa yetimhaneden evlat edinicem.. Çünkü çocuk seviyorum.
    Evlenmek bir kural diye evlenen insanlar aptal olabilir..
    Ama evlenmek birbirini seven iki insan için dünyanın en hoş şeyidir..

0|0
    0|0
  • bu da olaya farklı bir bakış açısı olmuş

0|0
    0|0
  • Aklın almıyorsa zorlama ağır gelir.

3|0
    0|0
  • Ya tabi seni haksız buluyorum insanların tercihlerinden sanane

1|0
    0|0
  • Bayramlarda elini öpmeye gelmeyen çocukları olan yaşlı nineler gibi konuştun

1|0
    0|0
  • ahahsdfj benim çocuğum dünyayı kurtaracak😪

0|0
    0|0
  • Bir cocugun olursa ironik olur

0|0
    0|0
  • Aynen biri doğurp başımıza bela yapıyor bazı şahısları

0|0
    1|0
  • Ama anne olmak muhteşem birşey. Senin canından kanından bir bebek doğuyor :) Bencil velet dediğin hayırsız evlatlar. Allah hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah :)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 19

• İnsanlar içgüdüsel olarak nesillerini devam ettirmek istiyorlar, bu yalnızca insanlar için değil, tüm primatlar için geçerlidir.
    Ülkemizde ise Homo abazanüs primatları normal bir primattan daha çok çoğalma isteğine sahiptir, bu da bir genetik hata olsa gerek.

0|0
    0|0
  • İşte bunlar hep öğrenilmiş çaresizlik kanka. Neden yaptığımızı bile bilmiyoruz.

0|0
    0|0
  • üj bej tane çocuk isterim. Bakar, adam akıllı yetiştirir, en azından insanlığa üj bej kaliteli insan kazandırmış oluruz.

Tabi wasp dinlesinler, dinletsinler. Efsaneler ölmesin.

0|0
    0|0
  • Senin annen seni böyle mi yetiştirdi?

Haftada bir mi anneni arıyorsun?

0|0
    0|0
  • Babana bakış açını bizlere çok güzel yansıtmışsın

3|0
    0|0
  • adı üzerindw iç güdü. neden yemek yediğini sorgulamak kadar boş bir çaba içindesin

1|1
    0|0
    • İç güdülerini bir nebze dizginleyebilmek medeni insanın işi ya zaten.
      Yolda gördüğün çekici bir kadınla sevişmek istemen iç güdüsel. Kendini tutman akıllıca.

• Haklı çıkmak için sıvama

• Kimimizin hayali de o minikler.
    Şahsen çocuk hastası bir adamım ve gelecekteki halleri şu an dert değil.
    İstemeyen korunur ve böylelikle üreme işlemi gerçekleşmeksizin istediği arzuyu tadar.
    Konuyu evirip çevirmek lüzumsuz.

0|0
    0|0
  • Ya evet doğru. Büyüdünmü , evlen , çocuk yap. Hep aynı kısır döngü. Ama ben gayim. Bu döngünün içinde inşallah yer almicam. Zorla evlendirmezlerse ki buna asla izin vermem. Herkes kendine yaşar

0|0
    0|0
  • şimdiki cocukları görünce haklısın, beyinsiz hepsi😑

0|0
    0|0
  • Ulan düşündümce cidden seninde hiçbirşeye faydan yok ve sana binlerce lira yatırım yapılmış kahretsin haklısın

0|0
    0|0
  • "İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat."

0|1
    0|0
  • bu ınsanın dogasında olan bir şey bunu anlamlandırmak zor

0|0
    0|0
  • ilkel içgüdülere karşı gelinemez. milyonlarca yıllık evrim söz konusu

0|0
    0|0
  • olsun genede sırada bekleyenlerin bu umuda ihtiyacı var
    (arafta bekleyen ruhlar misali)

0|0
    0|0
  • Baba olunca anlarsın.

0|0
    0|0
  • Tebrikler kardeşim çok doğru söylemişsin, yeni nesle bakarak insan ciddi anlam da istemiyor artık..

0|0
    0|0
  • cogalmak degil o, bebek sevmek, merhamet ve sevgi hislerinin disa vurumu.. ve seksi yasamak..

0|0
    0|0
  • Bu kadar katı bakılmaz, ancak gücünüzün yettiği kadar yapın demen normal olabilir.

0|0
    0|0
  • Ateist olduğunu düşünüyorum bunun dna da mevcut olduğu şüphesiz iken

0|0
    0|0
Yükleniyor...