Geçmişi düşünmekten önüme bakmıyorum?

Ya sürekli eskiyi rezil olduğum anları dusunuyorum bunu yapmayı nasıl birakabilirim lütfen acil yardım edin düşündükçe deliriyorum

1|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Geçmiş adı üstünde geçmişte kalmış orada yapmış olduğun şeyleri yapmamaya gayret göster, esksiklerinin farkına var. Geleceğide, geçmişide düşünürsen depresyona vb. girebilirsin ki öyle gözüküyor şu anını yaşa.
    Bu yaş'a geldin ailenin fikirlerinin seni hezimete uğrattığının farkındasın değil mi? Kendine rota arıyorsan sürekli seni bilmeden de olsa aşağılayan kişileri kendine seçme. O günleri tekrar geri getiremezsin değil mi tatlım? Hayır. Dertleşebileceğin adamakıllı birileri varsa onlarla bulun. Hata yaptıkça biz aslında daha iyi öğreniriz.(mesela;ilk başta yemek yaptığında nasıl iyi olmuyor düşünüyorsun, ediyorsun sonra hamarat kişilerden püf noktalarını alıyorsun, deniyorsun lezzetli yemek yapabiliyorsun. Seni yapıcı olmayan bir tarzda kötü eleştirenlere kulak verirsen, başarılı olman zor. Aynı zamanda aileni merkez almaktan vazgeçmen gerek, çünkü onlar senin ilerlemeni sağlamıyorlar gibi görünüyo. Birisi sana 'X'sin dese aa ben öyleyim ahh vah demen kendini tanımıyor olduğunu, çabuk etkilenen biri olduğunu gösterir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hatanı tekrarlıyorsun çünkü her seferinde. Hatanı tekrarlamayı bırakırsan düşünmek zorunda kalmazsın çünkü hata yapmamış olursun. Hatta eski hataların aklına geldiğinde helal len sana kızım bak nasıl üstesinden geldin al sana 10 üzerinden 10 dersin 😂😂 tek ve bocalanmış bir karaktere sahipsin.

0|0
    0|0
    • Ya gelemiyorum napıyım yani ben hep sakarım dır fazla heyecanlıyım dır ve her zaman dikkatim dağınık tır odaklanamam

• Sende ne emmeye emdiriyon ne gömmeye gömdürüyon. Çözüm bu kardeş yaparsın kurtulursun yapmazsın kahrolursun? Okey. Anlaşabiliyormuyuz?

• ne güzel geçmiş gelecek gelecek emperyalizim

0|0
    0|0
  • geçmişe takma kafanı artık geri dönüşü yok günün yaşamana bak önüne bak yani geriye bakarak önüne adım atmak gibi bişey takılırsın sürekli hayat devam ediyor derdin her neyse çözmelisin aşk mı para mı sağlık mı ne yaniiiiii

0|0
    0|0
    • Ya sorun ailem onlar benim kusursuz olmamı istiyor sürekli benimle alay ediyorlar ve bende bir telkin dinler gibi onları dinledim şimdi bu haldeyim mahvolmus hissediyorum

• 😊 tatilimi ailemle geçirmem cidden kötü bir fikir. stres atmam gerekti benim ama yok İşte kötü yüm kötümser oldum çıktım felaket im ben nerde felaket orda buna inanmaya başladım ben sanki ben değilim

• aman diyim benimde felaktim olmayasın aman allahım yoksa bir karabelaya mı bulaştım :) yok canım senden felaket falan olmaz en çok tatlı cadısındır takılma ailenin dediklerine mükemmelliğe falan bunlar insanın psikolojisini bozar bende allahın bir kuluyum de geç gitsin git kitapçıdan bir kaç polyanna kitabı al oku çocukluguna döne ve onun kişiliğine bürün derim hayat bu dün kötü bugün iyi yarın alllah kerim sevdiklerimizin bizim sağlıgımız yerinde olsun yeter gerisi gelir

• özgüven sorunumu yaşıyorsun

0|0
    0|0
  • zina filan ortam yaptıysan bu ilerde hep başına musallat olucak yapmadan önce herşeyi düşünmek lazım ilerde insan pişman oluyor ben dahil yaptıklarımdan pişman oluyorsam artık

0|0
    0|0
    • Niye ki sen mükemmelmisim de hata yapmıycaksın. öf mükemmel lik kelimesi nden nefret edelim mükemmel ik sıkıcıdır. insanı bir kalıba sokmak tır insan hatalarıyla vardır. neden herkes benimle aynı görüşte değil neden herkes birbirinin açığını bulup onu aşağılık kompleksine sokmak toplumdan soyutlamak amacında neden neden yA söyle bana neden

• namus erkege kadına ayit degildir burdaki sapık erkekleri nasıl bozdumu görmemişsin onun bunun karısıyla herşeyi yapıcak bakire arıcak 2 bacak arasına sahip cıkamıyan kendıne hakım olamaz evlenıncede yapar ya siz ne kadar akıllısınız

• bekaret beyinde diyip yapıcaksınız sonra evlenme hayali kurucaksınız hangi dünya burası amerikamı

• Duşuncek bişi yok

0|0
    0|0
    • var var senin yok diye benimdemi yok of

• buda unutulur demi :( insanların ağzı torba değil demi tatmin olmuyorum bu sözlerden komik geliyor aslında

• İnsanların ne dediğini ne düşündüğünü fazla takma 😁

Kızlar Ne Diyor 7

• Dusunme

0|0
    0|0
  • Düşünme her insan hata yapar önemli olan ders çıkarmaktır ve geri tekrarlamamak ! Ondan herşeyi bırak arkamda ve yürü

0|0
    0|0
  • Aşşağılık kompleksimi var sende? Biraz rahat ol kafani yorma onune bak kendini yipratirsin boyle senin rezil oldugun eski gunleri senden baska hatirlayan dusunen yoktur emin ol

0|0
    0|0
    • Evet evet asagilik kompleksine sokuldum bana hep rezil olsun diyen bir ailem varda

• Kimseyi umursama gelecege kur kendini

• Hepimizin yapamadan edemediği şey bide bu olsa gerek. Çok moral bozucu bir durum. Mesela ben artık kötü anıları çıkarıp en güzelini hatırlamaya çalışıyorum. Hiçbi yaşantımın değersiz olmadığına inandırıyorum kendimi. Böyle biraz olsun iyi geliyor

0|0
    0|0
    • Yok İşte kötüleri düşünmekten iyileri düşünmeyi unuttum tam yürümeyi öğrenmiş ken düşüp ayağı kırılan bebek gibi işte unuttum yok iyi anılarım silinmiş sanki aklımdan

• Bu kötü yaa.. Hobi edin dicem ama bilemedim.. Umarım düzelir

• Geçmişe bakarsan geleceğe gidemezsin

0|0
    0|0
  • Konuşmak istersen burda olacağım

0|0
    0|0
  • psikiyatriye gitmelisin

0|0
    0|0
    • oldu başka nasıl koydum bu teşhisi çok yardımcı oldum bende nerde kaldı diyordum bu yorum ahanda burdaymis 😊😊

• gitmelisin demek yerine nasıl yendiğinden bahsetseydin ya ben de biliyorum herhalde bu tip sorunlarla hangi Tıp alanı nın ilgilendigini degilmi

• Sana sorununla mutluluklar bacım.

Yükleniyor...