Arkadaşlar annem bir kuran kursu hocası ve kursları fetocü diye dislaniyor ama değiller yardım?

Bölgenin fakir çocuklarının yatılı olarak kaldığı ve hem dinimizi öğrenip hem de kurani kerim i Türkçe açıklamasıyla öğreten bir kuran kursunda annem. Devletin degil. Herhangi bir hocaya bağlı değiller Allah-u Teala ilr aralarındaki tek bağ yüce kitabımiz kur-an i kerim. Ancak bu kuran kursu halkın yardımlarula geçiniyordu. durduk yere fetocu damgası yediler. Annesi olmayan. Çocuklar burda anne Şevkatiyle büyüyor babası olmayan ailesinin durumu olmayan çocuklar en iyi şekilde ve ahlâkli yetiştiriluyor masum insanları o bölücü adamlarla aynı kefeye koymak doğru mu?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Devletten habersiz bir eğitim kurumu olamaz. Kural olarak , 18 yaşına kadar her çocuk annesi babası olsa dahi aslında devlete aittir , bütün hakları korunması bakımı yetiştirmesi ve varsa aile düzeni içinde ya da dışında gözetme sorumluluğu devletindir.

Devletten habersiz böyle medrese tarzı yerlerde çocukları toplamak ve sadece dini eğitim vermek , onun geleceğini çalmak da olabilir. Çunki o çocuklar pozitif bilimler de öğrenmeli , içlerinden doktor muhendis çıkacaksa çıkmalı.

Feto artık bir simge oldu. Dikkat edersen suçlananların tamamının geçmişi benzer , çok fakirdik , bunlar yetiştirdi.. E sonuç? Devletten daha büyük algılanan birine himmet bağı taşımak ve devlette bütün kademelere yasadışı yollarla yerleştirilip zamanını bekleyen ve sırtta taşınan maymun olmak...

Sen seç , kefe farklı olabilir mi? Din okulda öğrenilebiliyor, bir yerden sonra isteyen de bunun fakültesine gidiyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yani fakir çocukları sahiplenmenizin tek sebebi Kuran öğretmek mi olabiliyor, beyinlerini dinle yıkamadan sahiplenemiyor musunuz?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• ALLAH herseyi görür bilir tek onun bilmesi yeterli insanlara açıklama yapmak zorunda değilsiniz RABBİM yardımcımız olsun tüm müslümanların

0|0
    0|0
  • polisler yakında size de damlar o zaman

0|0
    0|0
  • bu ortamda onlarda arada kaynar gibime geliyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bundan sonra sadece devletin diyanetin kuran kursları çalışmalı
    Diğer tekke ve zaviyelerin cemaatlarin tümüne kilit vurulmalı

0|0