Çocuğunu döven bir ebeveyn gördüğünüzde tepki gösterir misiniz yoksa umursamaz yolunuza devam mı edersiniz?

Sokakta çocuğunu döven bir adam gördüm ve tepkisiz kalamadım. Çocuğu aldım elinden, sakinleştirdim ama tabi adam da bana tepkisiz kalmadı. Siz, çocuğunu döven bir ebeveyn gördüğünüzde tepki gösterir misiniz, umursamaz yolunuza devam mı edersiniz?

1|1
34|31

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Eğer aşırı bir şiddet ise müdahele ederim. Lakin çocuğu diye ondan daha güçlü diye güçsüzü ezmeye hakkı yok. Döl salmayı babalık sanıyorsa, 9 ay taşımakla anne olunur sanıyorsa doğursun bize versin biz bakalım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Sakin olmasını rica ederim.

1|0
    0|0
  • Üzücü ya şiddetle eğittiğini sanan dingil anne babaları görmek

1|0
    0|0
    • Kesinlikle

• bilinçlendiriliyo***

• Hatadan dönmekte bir erdemdir diyelim de onlar biraz tabi bilinçli bizdeki gibi değil acıma yok alıyor devlet direk elinden

• bakhele. Napüyün sen dayı hayırdır.. derdim

1|0
    0|0
  • Gördüğümde bütün günüm kötü geçiyor, tepkisiz kalamam

1|0
    0|0
  • Ağzından kan getirdim bir keresinde komşunun oğlunun gözü önünde topunu bıçakla yarıp bıçakla çoguğu korkutuyordu

2|0
    0|0
  • Döverek eğitemeyeceğini anlayamayan insanları anlayamıyorum.

1|0
    0|0
  • Herkes ayrı bir cins.
    Anca dizine gelen küçücük çocuğunu döven tiplere sinir oluyorum.
    O vurduğu tokatın kat kat fazlasını ona vurmak istiyorum ama,
    küfür edip, bulaşmıyorum. Cahiller çünkü.

Çocuğunu döven, sözel şiddet uygulayan ebeveyn,
    o çocuğun içine, anne baba nefreti yerleştirir.

Ondan sonra da, "oğlu / kızı bakmıyor." tarzı haberlerle karşılaşırız.
    "Sevgi verdin de mi, karşılık bekliyorsun?" diye sorarlar insana...

Her önüne gelen, çocuk yapmamalı bana göre.

0|0
    0|0
  • Bu konu yüzünden adamın birini dovecektim neredeyse.

1|0
    0|0
  • gösteririm hatta bir seferinde hunharca cocuğu döven bir karşı evde kiracı vardı dedim valideye su kadına bişi de yoksa Allah yarattı demicem onu ben hırpalıcam dedim sinirden elim titredi valide gitti soyleyince sustu

0|0
    0|0
  • umursamaz devam ederim

0|0
    0|0
  • Bende çok sopa yedim ama bildigin sopa yani ha şımarıktım o ayrı mesele ama eski insanlar bu tür şeylere çok meyilli

0|0
    0|0
  • En başta çocuğunun eline mendil tutuşturup trafik ışıklarına gönderen anne-babalardan başlamak lazım.

1|0
    0|0
  • Gösteririm ya yazık ufacık çocuk

0|0
    0|0
  • Bende cocukken babamdan bayagi dayak yedigim icin sebebsiz yere sen kimsin ne yapiyosun diye atarlanabiliyorum

0|0
    0|0
  • Dayak yemeden büyüyen çocuk sayısı azdır :)) Çok aşırı olmadığı sürece normaldir diyelim

0|0
    0|0
  • Yoluma devam ederim.

0|0
    0|0
  • yoluma bakarım kanks s. kımde değil

0|0
    1|0
  • Içten içe rahatsız olmakla beraber tepki göstermezdim

0|0
    0|0
  • aslında ıcımden kafasını gozunu kırmak ısterım ama kendı cocugu sonucta normal bır sekılde hanımefendı veya bey efendı daha sakın relaxx relaxx derım halamı devam edıyo e ozaman gunah benden gıttı derım ya orda doverım ya da polıse verırım :)

0|0
    0|0
  • aldırış etmem o dayak yenmeden büyünmez ;) biz de dayak yedik fırlamak yaptığımız için

0|0
    0|0
  • çocuğa vuruyorsa şiddete şiddetle girerim ebesinı .. kerim

0|0
    0|0
  • Tabiki gösteririm. Kız çocuklarına hasttayım

0|0
    0|0
  • O adami dövmekten beter ederim

1|0
    0|0
  • çocuk onun çocuğu karışmam.

0|0
    1|0
  • elimi sürmem istiyen sokata sevişsin isterse karışmam

0|0
    1|0
  • tekpi gösteririm :D

0|0
    0|0
  • Gösteririm

0|0
    0|0
  • Karışmam

0|0
    0|0
  • Valla annem döverdi bende hep yaramazlık yapardım dövmesinin bir derecesi vardır duruma göre değişir ben büyüdüm ama hakediyordum diyorum yani 😂

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 33

• Hiç rast gelemedim ama büyük ihtimal uyarırım gelemem öyle şeylere 😂😂

2|0
    0|0
  • Umursamaz devam ederim. Bizde yedik annemizden dayagi :D anasi babasi soruçta karismamak gerek

1|0
    1|0
  • Deli misin... Elinden alırım. Sanırım direk dalarım sinirden. Kimin kime vurduğunun dövdüğünün önemi yok artık. Ortalık karışır. Polis gelene kadar da kesinlikle beklerim.

1|0
    0|0
  • Bir hocam böyle olaylar gördüğünde anne-babaya "sosyal hizmet uzmaniyim ben, aldiririm bu çocuğu sizden" dediğini söylemişti, öyle olmamasına rağmen😅

Müdahale etmeye çalışırım evet.

1|0
    0|0
    • Mantıklı, ancak bu şekilde korkarlar sanırım

• Hah, şaşırmadım. Hayır sanki kendi çocuğu olunca tapulu malı oluyor.

• Cahil insanlardan beklenebilecek tepki bu işte

• Gosterebilirim

1|0
    0|0
  • Iyi yapmissin oncelikle. Gormezden gelemem ya. "Napiyosunuz kendinize gelin" diye bir girisirim. Yapmasaydin kardesim o zaman doveceksen. Senin bes dakikalik zevkin icin o kucucuk cocuk bunlari yasamak zorunda mi senin elinden?

0|0
    0|0
  • Dovmekten kastin ne simdi olmucak bisey yapmistir annesi veya babasi elinin ustune vurmustur tepki gostermem sonunda ailesi cocukta okdar kolay yetismiyo ha adam dover gbi tekme tokat dalarsa alirim cocu sakinlesin siz ben ilgileniyim derim cocugada herzaman boylemi diye sorular sorarim ona gore polise bilgi veririm

0|0
    0|0
  • Ben acikca soylemek istiyorum cocuklari pek sevmem ama doven gorusem bende adama bir tane patlatirim cocuga vuruyor fakat anlayacakmi diye hic dusunmuyor normal sakin bir yoll. Coxuk yaramazlikta ta yapmis olsa onu. Sakince uyara bilir ege yaramazliga devam ediyorsa. Bagirmadan sakin bir yolla biraz ses yuksele bilir ama. Bu. Vicdansizlik

1|0
    0|0
  • Bende hemen müdahale ederim elbette olur mu öyle şey döngü gibi bu ilerde o da çocuğuna uygulayacak çocuğuda torununa derken

1|0
    0|0
  • Tepki gösteririm çocukta olsa onunda duyguları var kalabalığın önünde darp edilmek onun psikolojisine ne şekilde etki eder. sadece bedeninde değil ruhunda da yaralar kalır. bedendeki yaralar iyileşir peki ya ruhu? Kafasındaki kötü ebeveyn profilini silebilir misin? Silemezsin. O yüzden uyarırım o ebeveyni

0|0
    0|0
  • Bnmde babam öyle. Küçük karşeim çok yaarmaz bir türlü durmuyor. Bir kere alıp başını gitti. Babamda dövüyor. Rezillik herkes bize bakıyor. Ama arada oda haklı çünkü yerinde durmuyor biz ağlıyacağımıza onlar ağlasınalr. Ayrıca karışmam. Bir şey yapmıştırda dövüyodur adam.

0|0
    0|0
  • Sonucu ne olursa olsun tepki veririm.

1|0
    0|0
  • Herkeste destekli sallamış ulan annesinden babasından büyüyene kadar kim dayak yemedi. Dopru ya da yanlış onlar anne ve baba. Dünyada sizi karsılıksız seven iki insan

0|0
    0|0
  • Ben çocukları bilmem ama hayvanlara şiddet uygulayanlar ya da sokağa atanları gördükçe gözlerim iki çeşme oluyo

0|0
    0|0
  • Cocuk yetistirmesini bilmeyene ALLAH veriyor derim.

0|0
    0|0
  • Vurma lan yoksa ben sana bes kardesi gecirecem derim

0|0
    0|0
  • Çocuğunu dovmekle bir şeyler öğreteceğini sana canım ebeveynler. Tamam sinirlenebilir anlarim ama herkesin önünde çocuğunu dovmekle ayrı bir şerefsizlik yapıyor

0|0
    0|0
  • Görünce söylemek istediğim hatta yapmak istediğim okadar şey oluyorki ne karışıyorsun cevabı alıcağım için genelde sadece içimde kalıyor.
    Sonuçta ben orda bir tepki versemde eve gittiğinde yapıcağını yapar gene :(

0|0
    0|0
  • çocuğa vuran kadınsa muhtemelen sorarım niye yapıyorsun diye, baktım ters cevap verdi; azarlarım.

erkekse çok kızarım. direk tavrımı koyarım, erkeğin vurmasıyla kadınınki bir değil sonuçta.

0|0
    0|0
  • dövme şekline bağlı sadece tokat attıysa karışamam ailesi sonuçta evin içine karışılmaz fakat daha büyük bir olaysa sosyal hizmetlere giderim

0|0
    0|0
  • Karışmam ama tasviote etmem

0|0
    0|0
  • Umursamam çıkar laf söyler agzını burnunu kırarım 😀

0|0
    0|0
  • Yok çocuğu korumaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Göstermişliğim var

0|0
    0|0
  • Durdurum bir güzel de laf sayarım

0|0
    0|0
  • istemsizce sinirleniyorum. ve böyle yaptıkça çocuğunun ona olan sevgisini ve saygısını azalttığını dile getiriyorum

0|0
    0|0
  • Engel olurum ve aşırııı sinir olurum 😠

0|0
    0|0
  • Belli olmaz, tepki verebilirim.

0|0
    0|0
  • Tabikide tepki gösteririm. O onun evladı malı değil istediği zaman dövsün, istediği zaman sevsin

0|0
    0|0
  • Ben de gider onu döverim ama gucum yetmezse ve tabii ki de önce polisi ararim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...