İnancım yıkıldı bakar mısınız düşüncelerinize ihtiyacım olabilir?

Ben her zaman tesettürlü ve çarşaflı kızları saf masum dininde bilirdim ama dün tamamiyle bu düşüncem yıkıldı şuana kadar açık tek kızla konuşmadım konuşacak bir şey de bulamadım ama ne bileyim tesettürlü kızlarda da aradığım masumiyeti bulamadım kafam allak bullak sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar?

Güncellemeler:
ön yargılı yorumlarınızdan önce yazıyı düzgün okuyun.

1|0
17|7

En İyi Kız Görüşü

• İnsan göründüğü gibi değildir bunu asla unutma. bir kaç şeytan yüzünden de kadınlara düşman olma. Kimi vardır çarşaflıdır bacak açar , kimi vardır çarşaflıdır melek gibidir... Kimi vardır başörtülüdür müslüman görünümlü yılandır , kimi vardır başörtülüdür gönlü , imanı temizdir... bunu insanın tesettürüne bakarak bilemezsin. dış görünüşe aldanma. Açığında da vardır aynı şekilde. kimi açıktır melek gibidir , kimi açıktır kötüdür. Bak benim ailemde alevi çoğu kişi alevileri kötüler mesela dindarlar ben hep böylelerine denk geldim ama bunlar yüzünden dine imana küsmedim. '' aa bak şu alevi bunlar namaz kılmıyor '' derler. ben mezhebim alevi olarak ki aslında islam tek çatıdır bana göre , ailem eskiden namaz kılıyordu şimdi yaşlandılar yine kılabilen kılıyor. annem kuran okur , ilahi yazar ama açık bir bayan. babam namaz kılar ve oruç tutar ama chpli bir beyefendi. ablam açık ama eskiden tesettüre girmişti :) benim siyasi görüşüm ve yaşam tarzım farklı ve buna rağmen hepsi benim canım ciğerim ! Sen dış görünüşe aldanmışsın , aldanma...

0|0
    0|0
    • Aldanmayacagim artık tanımadan etmeden

• aynen , üzülme bunun için çeşit çeşit insan var buna mı üzülüyorsun? bunu mu kafaya taktın , sırf bunun için bütün kadınlara mı küsüyorsun? hepimizde insanız..

• kırıldım bie kaçtane öyle çıktı haksizlardi Özür diledim çekip gittiler fena sinirlendim kırıldım

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• ne alaka saf masum olan da var genelleme yapıyosun su an ayrıca ben acıgım benle konustun yaa

0|1
    0|0
  • onun tesettürü ile senin inancının ne alakası var sen inancını insanlara göre belirlersen yandın o zaman

1|1
    0|0
  • Sorun ne ki?

0|0
    0|0
  • Ya şunları genellemeseniz artık. Milyonlarca müslüman var. Hangisi gerçek islamiyeti yaşıyor. Yaşayanlar yasamayanlar yüzünden islamdan mi soğuyor.. Herkesin nefsi ve kendi sorumluluğu. Senin tanıştığın kadinlar seni yanilttiysa bunda çarşaflı veya başörtülü kızın suçu ne. İnsanlari karalamayin. Vebal almayin bu kadar.

0|1
    0|0
  • Çünkü yanlış yoldasın. Başını örtünce namuslu olunmuyor ya da başını açanlar yollu olmuyor. Önce bu zihniyetten arın! Ayrıyetten hem namuslu istersin hem de kızlarla konuşuyorsun. O zaman görücü usulü evlilik yap

0|0
    0|0
  • Boşver tesettürlü kızları sen bunun allahın varlığıyla yokluğuyla alakası yok. İnan yeter içinde biraz bile inanç olsa bu bile birşeydir. Tesettürlü kızlar çok iyi olacak diye bişey yok ama bunun inancını sarsmasına gerekte yok.

0|0
    0|0
  • Hepsi değil, ama içlerinde var masum temiz olanları

0|0
    0|0
  • birkaç kişiye göre genelleme yapmayın kendinizde arayın sucu

0|0
    0|0
  • Tesetturlu acik diye adlandirmak kisinin ruhunu karakterini analiz etmiyor her insan bir degil bunu anlamalisin en basta

0|0
    0|0
    • anladım işte diyorum bir oku yazdıklarımı .

• Okudum. allak bullak olmasina karsin bunu soyledim. Her insan bir degil. Yani bir kapali kotu diye butun kapalilari kotu, ya da bir acik iyi diye butun tesettursuzleri iyi diye adlandiramazsin kafa karisikligin bundan kaynaklaniyor.

• bende onu dedim anladım

• Tesettürü kalpte ve göz kapaklarında aramak gerek

0|0
    0|0
  • Valla ben o kadar tesetturluye sahit oldumki yaptigi pislikleri kafasina taktigi ortuyle hafifletmeye calisiyolar. Tabi herkes icin konusmuyorum. Onemli olan kafasinin ustundeki ortusu degil kafasinin icindeki dusunceleridir

0|0
    0|0
  • Nasil bir masumiyet aradiğına göre degisir o zaten tesettürede yeni bir boyut getirdiler

0|0
    0|0
  • Lütfen, masumluğu eteğin boyuna göre belirleme.

0|0
    0|0
  • Herkes aynı değil

0|0
    0|0
  • Seni hic sevmiyorum. İyi olmuş.

1|1
    0|0
  • Sen nasıl bir insansın ya? Hep genelleme hep genelleme.. Yazık diyorum bide inançlı doğruyu eğriyi bilen biri olucaksın. Cidden seni böyle sanmazdım. Burda tesettüre laf ediyosun bunun vebalini nasıl ödiceksin? Ahlak önemli ahlak! Ne demiş Mevlana;
    Ahlak örtüsü olmayanı başındaki örtü dindar yapmaz!
    Ama sen direk bize laf ediyosun ve laf ettirmeye mahal veriyosun burda. Kendini topla rica ediyorum 🙏

0|1
    0|0
    • Ben tesettürlülere laf atmadım yanlış anladıysan ben bir şey diyemem ben hepsi namuslu değil dedim mutlaka vardır herkesden şerefli iffetli edepli hayalı ama hepsi değil. kızları genellememde sinirimden kaynaklı çıkıpta biri sormadı zaten neden bu kadar sinir kızlara diye neyse Sen veya bir başkası da benim insanlığımı sorgulayamaz kim olduğumu ne olduğumu bilmiorsun gizliden öyle konuşma bende senden rica ediyorum.

• Gizliden konuşmam dert olmasın. Ayrıca insanlığına laf ettirme sen de. Kusura da bak. Sen namusluları da namussuzları da vardır illaki de diyemezsin. Buna hakkın da yok. Bunu herkes biliyo. Ama senin yaptığın (burda kimse aptal değil) baya gelin şunlar hakkında konuşalım demektir ve laf ettirmektir. Tesettürlü bir genç isen lütfen buna sahip çık ve örtmeye bak. Kimsenin tesettürüne ve tesettürlünün ahlakına laf etmek de sana kalmadı. Ricanı önemsiyorum bh arada

• Bana siper almanın mantığı yok neyse siz kızlar hep haklı sanıyorsunuz yazmak istediğin bir şey varsa özele gelirsin buradan engelliyorum.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kazara seviye atlamışsın. Evet , islamı şekilde arayanların sıklıkla düştügü bir hatadır. Çoğu insana göre bir bayan tesettürlü dolaşıyor o namus abidesidir yok eğer mini etek gibiyorsa kesinkez rospudur. Ben tam tersini görmüştüm. Mini etekli bir bayanı otobüse binerken besmele çekerken gördüm. Dini vecibelerini yerine getirirsin getirmezsin o kişinin kendine kalmış ama namus denilen kavram onur haysiyet Allah korkusu vs işte onu kişinin şekli ya da kıyafetiyle anlayamazsın.

0|0
    0|0
  • Tamamen senin saflığından kaynaklanıyor. Saflığın ve ben bilirim havandan ötürü buradaki pembelerede atar yapmışın kusura bakma senin salaklığın. Ahir zamanda yaşıyoruz artık her çarşaflıyı feraceliyi kanatları görünmeyen melek sanmayın.21 yaşında adamsın insanlara düşüncelerini soruyorsun onlar cevap verincede atar yapıyosun sen bilmiyormusun ki? Neyse sen onların yerine çarşafı giy belki sende daha güzel durur

0|0
    0|0
  • Her haltı yiyip kapananlar da var o yüzden kim namuslu kim kasar bilemiyorsun

0|0
    0|0
  • her tesettürlü 5 vakit namaz kılmaz ya da allah dan korkmaz
    her insan günahkardır

0|0
    0|0
  • bu iş tesettürle filan olmuyor malesef

0|0
    0|0
  • hayırdır ne oldu?

0|0
    0|0