Kızlar, Çocuğum karşı nasıl sabırlı olabilirim?

2 yaşında bir kızım var aşırı hareketli ve malesef Hayır kelimesinden anlamıyor daha doğrusu dinlemiyor. Tehlikeli şeyler yaptığında ya da tutturduğunda ne kadar yapma desem dinlemiyor.1 2 3 derken aniden parliyorum kendimi Tutamıyorum ve bağırıyor ve sert hareketlerle uzaklaştırıyorum sonra çok pişman oluyorum. Ama yine aynı şeyler oluyor. daha sabırlı olmam ve hayirı öğretmek için tavsiyeniz varmı? 😢

0|0
4

En İyi Kız Görüşü

• 2 yaş inatçılık dönemidir. Hatta ilk ergenlik de denir bazı kaynaklarda.
    Bu dönemde zıtlaşmamak önemli. Adı üzerinde bir dönem ve geçecek. O sebepten en az hasarla atlatmakta fayda var.
    Bu dönemde denir ki çocuğunuza seçenek sunun!
    Mesela pembe tişörtünü mü giymek istersin, sarı tişörtünü mü? Gibi...
    Seçme şansı tanıyın diretmeyin, çünkü o da diretecektir.
    Şunu mu yemek istersin bunu mu?
    Ona değer verdiğinizi hissettirin. Sinirlendiğinizi gördüğünde daha fazla tutturacak.
    Her istediğinin olmayacağını gösterin. Seçenekler dışına çıkamayacağını bilsin.
    Bir davranışı neden yapmasını istemediğini anlatın.
    Örneğin şurdan atlarsan bacağın incinebilir, Can'ın acıyabilir ve ben de çok üzülürüm gibi.
    Yine bu dönemde çocuklar benmerkezcildir. Herşey onlar için vardır. Herşey onun amacına hizmet etmek zorundadır. Anne baba da dahil.
    Dediğim gibi bu bir dönem. Atlatana kadar müthiş bir sabır ve özveri göstermelisiniz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çocuktan olgun davranis beklemek? Kırsın doksun kirletsin kostursun cocuk sonucta, 2 yasinda oturup sessizce etrafi izlemesi garip olurdu. Cocuk cocuklugunu yasamali, kizmakta hakli degilsin sinirlerine hakim ol.

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsunuz ama uygulamak kolay olmuyor

• Oyyyy kız bebis bende istiyorumm o yastaki çocuk anlamazki hiçbirseyden simdi ne tavsiye verebilirimki

0|0
    0|0
  • Küçük henüz büyüdükçe oturaklı hanım hanımcık olacak gör bak :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...