Kapaliyim açılmak istiyorum. Yanlismi yapiyorum?

14 yasinda kapandim. Babam kapanma daha kucuksun demisti. Ama adet oldugum icin kapandim. İstemeyerek kapandim. Oteki tarafta yanmaktan cok korktum. Basortumh hic sevemedim Allah affetsin beni. Rahat hareket edemiyorum. Yaniyorum pisiyorum. Sinirlarimi bir kapaliya gore cizemiyorum. Sanki tutsakmisim gibi. Erkeklerle bazen tokalasiyorum bazen tokalasmiyorum. Kadinlar plajinda haram isliyorum bikini giyiyorum ruj suruyorum makyaj yapiyorum. Ben acilmak istiyorum anneme soyledim nefsin yapiyor dedi. Babama soylemeye korkuyorum. Nolur bir fikir verin bana. Kapanip acilan var mi?
Pisman olur muyum. Ustune acikken daha guzelsin diyenler cabasi
Su an 20 yasindayim

Güncellemeler:
5 vakit namazimi kiliyorum orucumu tutuyorum

0|0
32|56

En İyi Erkek Görüşü

• Açılırsan, aldığın şahvet nazarlarıyla günah çukuruna girersin sokakta yürürken ne kadar erkek şehvet nazarıyla bakarsa o kadar günah kazanırsın

1|4
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Sen şu an zaten sevap işlemiyorsun bunu söylemeliyim. Başkasının ki bu baban bile olsa içinde acaba varsa o iş bitmiştir. İçinden geliyorsa yap. Sınırlarımı çizemiyorum diyorsun neye göre neye göre bu sınırlar. Sen kendi sınırını bilmiyorsun bence henüz. sınırlarını çiz ve kimsenin bu sınırları geçmesine müsade etme bence. Yanlış anlamanı istemem bu kapanma demek olmuyor. Ben sadece kendne olan saygından bahsediyorum. Ayrıca şöyle bir soru sorsaydın da aynı mantıkla cevap verirdim. Kapanmak istiyorum ama babam izin vermiyor... Dini birilerini etkilemek için kullanmamalı insan ya da kulaktan dolma sözlerle birilerine empoze etmemeli. Önünde yol gösterici nitelikte kitabın var oku inanıyorsan kapanırsın. Günahta sevapta yaradan ile yaradılan arasındadır...

0|0
    0|0
    • ahzap srs 59, nur srs 31,61. Kimsenin seni inancın konusunda yargılamasına dahası dayatmasına izin vermemelisin. İçinden geliyorsa kapanırsın yok hayır içinden gelmiyorsa kapanmazsın. Kapalilik insanın din seviyesini ölçen etki olmamalı. ben ne kapalı bayanlar gördüm varyaaaa... Onlar işte senin babanın mantığındaki insanlar tarafından (toplumsal baskı aslında dnlede ilgili değil) zorla kapatılmış ya da türbanın amacını idrak etmeden kapanan kişilerdir. Çokta açık bayan gördüm namaz kılan müslümanım diye gecinen bayandan daha edepli haya sahibi. Kapalılık değil önemli olan bedeni kapatmak değil... Ruhunun temiz kalması, iyiyl kötüyü ayırt etmek... En büyük saygın kendine olsun gerisi teferruat...

• Kardesim kalbimin temiz olduguna inaniyorum tabi bunu benim soylememim mantigi yok ama beni tanimadigin icin diyorum cok sukur dogru yolda olduguma inaniyorun cunku inandigim dinin emirlerini yapmaya calismnin yanlis oldgunu dusunmuyorum allah var deyip yok gibi yasamiyorum cok sukur.. farz ibadetlerimi gerceklestirmeye calisiyorum anne babama etrafimdaki insanlara saygida kusur etmemeye calisiyorum kalp kirmamaya kul hakki ve en cok dedikoduya onem vermeye calisiyorumeger basarisiz olsamda allah benim ugrasimi nefsimi terbiye etmeye calissimi goruyo tabi dort dortluk hic kimse yok bilerek gunah isledigim zaman bile oluyo nefsime hakim olup alismak derkende kapaliliga bir sure sonra alisiyor insan sonratesettur batmiyo onula dogmus gibi yasiyosun

• @leyla000 Anlıyorum tebrik ederim o halde seni. İyi günler

Erkekler Ne Diyor 55

• Açılabilirsin. Namazını yine kıl. Namazını kılarken kapalı olacaksın tabii ki. Orucunu da tut. Dışarıda açık gez. Sorun olmaz yani. İlla bir kere kapandın diye, ömür boyu kapalı olman gerekmez ki. Herkes cehenneme gidecek. Bu net bir şey. Orada yanmadan, cennete geçiş olmayacak. Herkesi günahı vardır elbet. Ama ne kadar yanacağı belli değil kimsenin...

0|0
    0|1
    • Arkadaşım yanlış fetva verme. Kızı da günaha teşvik etme. Ayrıca herkesin günahı olsa da herkes yanmayacak. Allah'ın rahmeti var. Direk cennete gidecekler de var.

• @ForHonour Tamam doğru. Örneğin şehitler. Ama yani biz insanlar elbet bir günah işlemişizdir. Ben böyle istemeden, sıkılarak başı kapalı ömür oyu durmasını tercih etmem. Böyle daha da günah olur.

• Zaten insan ibadetleri istemeyebilir. Ya da emirleri yerine getirmeyi. Ne de olsa nefsin zoruna gidiyor ve bir imtihan dünyasındayız. Bunların sıkıntısı olmasa herşey rahat olsa olmaz zaten. Önemli olan istememesine rağmen nefsine söz geçirip Allah'ın emirlerini yerine getirebilmek.

• Kafandaki bez parcasıyla sevab kazanmak degil.. önemli olan iyi bir insan olabilmek herkese iyi niyetli yalansiz dolansız olmaktır. Senin dikkat edecegin husus namahrem yerlerini kapatmak açık giyinmemektir. Zorla kapatılıyosun veya istemeyerek ne anlamı kaldı? ben kapanana da saygı duyarım ama kapanacaksan da yürekten kapanicaksin ona gore usulce hareket edeceksin. Nasil bir ruh haliyle kapandigini bir sen birde Allah biliyor.

0|1
    0|0
    • allahın farz kıldığı ibadetleri yerine getiren zaten iyi bir insandır getirmeyende allaha karşı geldiğinden iyi olduğu tartışmalı olabilir ayrıca bu işin isteği arzusu yok allah emir verdiyse yapmak vardır

• @leyla000 sacinin kokusundan mi :D saka misin sen ya oldu olacak agiz kokusundan da etkilenilsin. cevrende ne tür abazalar var bilmiyorum ama o zaman Allah herkesi sacsiz yaratsaydi kel olsaydi kizlarda o zaman. ben onu bunu bilmem insanin kafasina taktigiyla iyi insan mi kotu insan mi ayirt edilemez iyi niyetli duzgun namuslu nerede ne yapacagini bilen insanlara hayvanlara guzel davranan cennetliktir. Kapanipta ici kotu insan cok her kapaliya da guvenilmez asla.. calistigim bir pastane de bir kadin vardi kasaci kapali tamam ne guzel inaniyor kapaniyor okey.. gelen kadinlara bunlar cehennemlik diye yorum yapiyor arkada kuranını okuyor tamam okusun ne guzel.. daha sonra da imalathanedeki ustayla kocasini aldatiyor kocasida disarda bekliyor 3 cocuklu karim isini bitirsinde eve gidelim diye ustama yemek gotureyim diyip cikmiyodu yukari kendi de itiraf etti zaten evet hata yaptim diye.. eee sen bunlari yap sonra kapan kuran oku Allaha yonel eee cennetlik mi o acik cevap istiyorum?

• kapalı ama huyu kötü diye cehennemlik diyosun dimi o zaman iyi kalpli açık biride cehennemlik olur senin mantığınla ayrıca allahın ayetini kötü işlere kullanan ve gerçekten önemini bilmeyen insanlar var hak veririm sana ama allah bu kardeşime yapabileceğini göstermiş 14 yaşından beri kapalı olmasıyla bu sadece şeytanın bir oyunu bunuda zamanla dua ile yenecektir yani şunuda diyeyim açık ol iyi kalpli ol cennetliksin diye bir iş yok allahın emri çünkü : sen bana desen ki sana bir görev vericem o görevi tamamla sana lüks bir daire sıfır araba alıcam diyosun ben çabalıyorum ama yapamıyorum o görevi ama sen belki bana evi verirsin iyi kalpliysen ki allah zaten merhametlilerin en merhametlisi tartışılmaz ama ben hiç uğraşmasam sen bana evi arabayı verirmisn vermezsin ha en merhametli olan allah tabiki yine onun yerine laf konuşamam ama biraz bize verilen akılla düşünecek olursak olay bu

• bu dünya için ahiretini yakmaya değermi? tabiki hayat senin hayatın ama genede sen bilirsin

1|2
    0|1
  • Doğru olanı yapıyorsun. Bu hayat senin

0|1
    0|0
  • "Ben acilmak istiyorum anneme soyledim nefsin yapiyor dedi. Babama soylemeye korkuyorum. "

Açılsan da kapansan da birşey değişmez. Sen zaten hayatını kiraya vermişsin. Boyunduruk altında yaşıyorsun. Açılmakla özgürlüğe ilk adımını atarsın sadece. Bunun karşılığında tonla baskı ve hakarete maruz kalabilirsin. AÇık kapalı olmaktan daha önemlisi kendi kararlarını verebilmek hayatını özgürce yaşayabilmek. Sen zaten istemeyerek zorla kapanmışsın. İş orada bitmiş. Hür iradenin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.

0|0
    0|0
  • Kızım yasın 20 olmus hadi 14 15 yasında olsan acılmak istesen derim bu daha cocuk aklı bir karış havada derim yasın basın 20 olmus senin özgür iraden dinin bunlara karsı gelemıyorsan suc sende kapanıp acılmak acılıp kapanmak günahtır 20 yasına gelmıssın artık neyin ne oldugunu bıldigini sanıyorum başörtü kullanan kadınlar onlar niye acmak ıstemıyor bu senin dini zayıflıgından oluyor Bence şeytana inat kapan Sen millet ne yapıyor onu bunu yapamam deme yaparsın utanmanada gerek yok.. acıkken daha güzelsin falan alakası yok ben başörtülü kadınlara mesela daha ayrı bakıyorum niyemi cünkü onlarla ciddi iliski evlilik gibi kurmak ısterım ama bir bası acık kıza baktımı takılmalık kız olsn derim yanlıs anlama

0|0
    0|0
  • Açıl kanka

0|0
    0|0
  • Kardeşim sen kapalı bir bayan olduğuna göre Allah korkusu nedir, Kuran neyi emretmiş neyi yasaklamış neyi serbest bırakmış bu çizgileri bilen biri olmalısın. Açık olsan da sonradan kapanmış olsan Allah mübarek etsin denirdi ama bile bile kendini günaha iteklememelisin.
    Allah'ın dünyada yarattığı en değerli şeylerin üzerleri daima kapalı ve örtülüdür. Elmaslar yerin en derininde ve koruma altındadır.
    Dünyanın en güzel incileri okyanusun en derin yerinde, güzel deniz kabukları içinde ve koruma altındadır. Altın nerededir? Yerin kat kat altında üzeri kayalıklarla kapalıdır. Onları elde etmek için çok uğraşmak gerekir. Senin bedenin de aynı bu şekilde kutsaldır. Elmaslardan ve incilerden çok daha değerlisin. Bu yüzden sen de kapalı olmalısın. Kendini korumalısın.

0|0
    0|0
  • Yanlış yapıyorsun

0|0
    0|0
  • Öncelikle yapılan işlerde her daim Allah rızası aranır. Eğer ki kapanman da Allah ın rızası ve o emretti diye kapalılık yoksa kapanmanın da bir manası yok. Ama Şunu düşün sadece bu dünyada açılıp saçılıp gezmek var haklısın belki o örtü altında sıcaktan terliyorsun. Fakat fakat Cehennem bu dünyadan çok daha sıcak karar senindir :)

0|0
    0|1
  • Nefsin açılmak istiyor zaten nefsi ezmenin de en iyi yolu oruçtur.

0|0
    0|0
  • @Fairyday bir el at olaya

0|0
    0|0
  • açıldığın için yanmayacaksın merak etme

0|1
    1|1
  • Açıl

0|0
    0|0
  • Açıl..

Milleti umursama

Dünyaya bir daha mi gelcen hayatını istediğini yaşa.

0|0
    1|0
  • bence iyi dusun hepsinin yeri farklı etrafında kapalı orta yaslı bir bayanla konus o nasıl asıyor bunları ögren

0|0
    0|0
  • Patlat gitsin. Ben kapanmaya karşı değilim. Fakat inandırıcı gelmiyor bana

0|0
    0|0
  • Bu denli kapanmak nerde yazıyor ki?

0|1
    0|0
  • dogru olani yap caninin istedigini hayat senin ve tekrari yok,, goz gore gore pisip kavrulma... yobazlarada kulak asma

0|0
    0|0
  • Açıll rahatla

0|0
    0|0
  • Şimdi bizi vebale sokma. Buna sen karar vereceksin. Saçını kapatıp oranı buranı açacaksan hiç kapanma bence.

0|0
    0|0
  • Kafana göre.

0|0
    0|0
  • Nefsin ve ego kurbanı

0|0
    0|0
  • cehennemde yanabilmek için bir sürü günah varken sadece taktığınız şey başörtüsü garip

0|0
    0|0
  • Açılma çünkü kendi isteginle kapanmissin bu satten sonra açılmak saçmalık olur birde 5 vakit nazan kiliyormussun

0|0
    0|0
  • Bu senin tercihin

0|1
    0|0
  • Sen bence hiç açılma yaa. Kapalı kal. Beynin kapanmış zaten :) Saçın açık olsa kaç yazar.

0|0
    0|0
  • İstediğin gibi yaşa hayatını, bu hayat senin ve kimsenin seni yargılamaya yetkisi yok ablacım.

0|0
    0|0
  • Yanlış yapıyorsun.

0|0
    0|0
  • Açılırsan cezasını çekersin gerçekten ama açılmazsan sefasını da çekersin
    Bu dünya imtihan dünyası lütfen unutma arkadaşım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 31

• Bizim sınıfta vardı açılan bir kız. Hiç de dert etmedi yani. Çok dedikodusu oldu ama o güçlü kaldı.
    Benim halalarım da teyzemler de namaz kılar oruç tutarlar ve açıklar. Ayrıca Kuran'da örtünmek diye geçer , saçınızı kapatın diye değil. Giyimini usturuplu yap. Ben de açığım ama dekolte giymem , kalçam belliyse uzun bir bluz giyerim... Bunları oturtursan , Yaradan senin niyetini görür zten.

0|0
    0|1
  • İstediğini yapmakta elbette özgürsün ama annenin dediğide doğru nefsin seni başka işe yönlendiriyor...

0|0
    0|0
  • Canım sen içinden gelerek kapanmamissin ki korkuların yaptirmissin sana bunu bu da tabi bir yere kadar işlemiş şimdi de içinden açılmak geliyo acilmak mi doğru kapalı kalmak mi bilemiyorum ama ben o durumda olsam içimden gelmeyen şeyi yapmazdim yani acilirdim bu şekilde daha çok günaha giriyosun bence kapalıyken bikini giydiğini makyaj yaptığını falan söylüyorsun bu şekilde daha çok günah oluyo bana göre o yüzden kararını sen vericeksin ve içinden ne geliyosa onu yapmalisin

0|0
    0|0
  • bu tesettürlü her bayanın kafasına mutlaka giren bir oyundur şeytanın oyunu sende bu oyunda yenilme kardeşim ne kadar güzel rabbin seni en başından korumuş böyle güzel bir ibadeti yapmanı sağlamış ve unutma eğer açılırsan hep içine batan bir üzüntü olucak belki ilerde tekrar kapanmak bile isteyeceksin ve açılınca mutlu olacağını düşünme yani her iki durumdada zıtlık sana cazip geleceği için doğru olandan vazgeçme benm de yaşım 20 ve aklıma böyle şeyler takılabiliyo ama diyorum ben kapalıyım evleneceğim kişide bana denk düşünceme uygun olacak ve sadece ona özel olup onun için süsleneceğim düşüncesiyle aklımdan böyle kötü düşnceyi siliyrum sen tek bir kişiye aitsin herkezin seni açık beğenmesi senide kendileri gibi günaha sokma çabasından başka bişey değil benm gözümde ( doğru olan bu yolda devam etmen )

0|0
    0|0
    • ayrıca bol giyin ama sadece başın açık olsun
      biraz dikkat edersen allah onu kabul eder zaten görşlerinede aldanma bir kadının en çok şehvet verdiği erkeğin hoşuna gider yerlerinden biride saçlarıdır yani çok değerlidir bu yüzden saklaman en doğrusu ama aklına böyle bişey düştü diye açılmam gerek rahat edmiyormdiye düşünme artk herşeyn kolaylığı var haşema al madem havuza girmek istiyorsun bu zamanda inancını çok az kişi yaşıyo ve doğru inanç yaşayıp insanları bu dine yakınlaştırmanın zevkinide hiçbir açık bayana yapılan övgü değiştiremez :)

• çok yazdım ama :) benide açılmaya ikna etmeye çalışan kişile r var açıkca söylemeselerde kıyafetimle alay eden ama bunlar beni mutlu ediyo daha çok ve hayalhanem mehmet yıldız belki duymussundur tesettür sohbetini izle seni etkileyecektir :)

• Ben de açığım. Belki etrafın etkiliyor. Şortlar, bikiniler, makyajlar görüyosun özeniyorsun. Annen haklı nefsine yeniliyorsun. Namaz kız dua et. Allahım beni nefsime yenitme de. Doğru olanı yapıyorsun. Mutlu ol, düşünme.

0|0
    0|0
  • Kafanda ki, bir bez parçası seni günahkar yapmaz.
    İstiyorsan çıkartabilirsin tabi, başının açık olması da ibadetlerini yerine getirmene engel değil.

0|1
    0|0
    • Kafamdaki bir bez parcasi degil. Allahin ayeti. Bunaliyorum artik rabbim affetsin beni. O kadar kolay degil cevre baskisi var

• Kötülemek için bez parçası demedim, saygım var lakin, netice de bez.
      Hayat senin hayatın canım, sana baskı yapan kişilerden hangisi dini bütün yaşıyor bir de onu düşün.

• bir kaç kız tanıyorum bazıları normalmiş gibi hemen açılıp kapanıyor , tamam istiyorsun açılmak 6 yıl geçmiş senin kararın fakat bana göre yanlış nefsinin kurbanı olursun ama yinede kararın bu hayatın bu sana zorla birşey yaptıramam istediğini yap :)

0|0
    0|0
  • bende 12 yaşındaydım kapandığımda sen açık saçtan korkmussunda. kapanıp açılanların günahı daha büyük. Onlar ahiret gününde öyle bir parçalanacaklarmışkı. parçaları toplanamayacakmış madem açılacaktın neden kapandın be. çok günah

0|0
    0|0
  • Baban kapanma daha küçüksün demiş. Zorla kapandım diyorsun. Arkasında dur bence yaptıgının. Başörtüne göre yönet hayatını.

0|0
    0|0
  • İstediğini yap

0|1
    0|0
  • Dinde zorlama yok. Bu kadar şikayet edip tatava yapacağına açıl kardeşim.. Kimsenin senin kapalılığına zorla yaptığın ibadete ihtiyacı yok. Zorla kapanmanın anlamı da yok..

0|0
    0|0
  • açıl tabii yok yere kendini kısıtlama

0|0
    0|0
  • Ama olduğum için kapandım ne demek anlamadım?

0|0
    0|0
  • açıl bişey olmaz. benim ne arkadaşlarım var çorap giyer gibi bir açılıp bir kapanan

0|0
    0|0
  • bir müslümanın ibadet yaparken gerçekten istediği için yapması gerekir sen isteyerek yapmadığın müddetçe ister başında ki olsun ister olmasın

0|0
    0|0
  • Acilmissin zaten sen

0|0
    0|0
  • Sen bilirsin senin kararın ama acilirsanda pişman olursun

0|0
    0|0
  • Kapanıp açılanlar var ama nefsin seni deniyor sakin açılma bende kapaliyim ama yinede tercih senin bobur tarafta hesap vereceksin

0|0
    0|0
  • senin hayatın senin kararın ne istiyosan onu yap

0|0
    0|0
  • Canım bak :

0|0
    0|0
    • Kızlar, kendini kötü nazarlardan, dikkat çekmemk için kapanır.
      Ve kapanırken yanlış düşünmüşsün. Yanmaktan değil, Allah'ın sevgisini kaybetmekten korkacaksın.

• @Kensai Ben ALLAHa inanıyorum onun nezlinde kitabına peybamberine ve kurallarına inanıyorum kapanmakta kurallarından biri olarak görüyorum işte bu yüzden bez parçası demek saygısızlıktır. burada buna inanıp inanmamk sana kalmş kimse sana zorla git kızları kapat demiyor ama innmş olanlarada böyle seyler deme derim biri çıkar senn değerlerine aynı kelimeleri kullanır ozaman surat ifadeni görmek isterim.

• @aberk kapanmazsan yanacaksın demek zorlamaktır.

• Açıl bence

0|0
    0|0
  • Acil diyemem günaha girerim. İstemiyorsanda zorlama kendini

0|0
    0|0
  • hayat senin hayatın ailenle konuş bunları

0|0
    0|0
  • 6 sene kapalı durmussun bu saatten sonra nıye acılasın bence bu senın ımtıhanın acılma

1|0
    0|0
  • Hayat senin hayatın

0|0
    0|0
  • çok güzel başlamışsın küçükken nefsine hakim ol pişman olursun lütfen yapma

0|0
    0|0
  • Sadece Kapalı olmak senin tabirinle yanmamana engel mi sence?

Açık olup bunca iyi niyetli insanlar yanacakmı sence?

Veya her kapalı gördügün günahsız mı ya da Kapanan insan iyi niyetlimidir?

Senin bu ayrımı yapman lazım. Kafan nasıl istiyorsa öyle yaşa ama şunu unutma Kapalı olmak iyi insan veya günahsız ya da iffetli oldugun anlamına gelmez.

0|0
    0|0
  • açıldıktan sonra çok pişman olursun
    bu bir dönem olarak düşün, şu an açılmak istiyorsun ama sonra bu istek geçecek emin ol
    Hem bu dünyada sıkılabilirsin ama öbür dünyada mükafatı var. Sakın açılma canım çok yanlış yaparsın

0|0
    0|0
  • açma sakın günah

0|0
    0|0
  • Ben acıltım ama sen açılma

0|0
    0|0
    • Nasil. bir histi anlatrmsn

• Ben 1 sene kapalıydım ama dışarı çıkmadım pek. Alışmamıştım. Açılınca çıplak hissediyorsun kaldi ki sadece saçımı açmıştım. Zordu benim için o zamanlar kötü ruyalar falan da gördüm.

• Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...