Kürt'lerle Derdiniz Nedir Veya Varmı?(PKK'LI ya da DEĞİL AYRIM YAPMADAN)?

Merhaba Arkadaşlar Ben Bir Kürt Olarak Çok Rahatsız Olduğum Bir Konudur Sosyal Medya'da Kürtlere Yönelik Çok Aşağılayıcı Söylemler Var. Gerçek Hayatta'da Var Bunlar. Sizde Bunlara Katılıyormusun ya da Karşımısınız Lütfen Küfürsüz Cevaplar Verin (Konuşmanız Kişiliğinizi Gösterir.

2|0
24|25

En İyi Kız Görüşü

• Kaçak kullanım yalan değil gerçektir. Eski bir mardinli kürt komşumuz elektriği kaçak kullanıyordu hala devam ediyor. Evin her odasında klima yaz kış cam açık ama elektrik faturası 20tl geliyor en fazla. Hadi elektrik neyse kullansın diyelim. Ama su faturasını düşürmek için ne yapıyorlar biliyormusun? Ay başından itibaren suyu kullanıyorlar sonra ne yapıyorlarsa su saati ile bilmiyorum bir hortum takıyorlar evin camından salıyorlar dışarı evde tüm çeşmeler açık günlerce boşa sokağa su akıtıyorlar ne için üç kuruş az su faturası ödemek için. Benim çocuklarımın geleceğini çalan insanları neden seveyim ki. Kendini benim yerime koy ben böyle yapsam sevebilir misin beni?

2|2
    0|2
    • Güneydoğuda çoğunluk öyle bak sinirlendirdin yine beni. Allah belalerini versin öyle insanların

• Fabrikalarin sanayilerin kullandığı kaçak elektrik haddi hesabı yok. Vergiden muaf olmuş reza zarab gibi iş adamları çok Türkiyede bir kişinin vergisi bir ilin -elektirik parası su parası. Geleceğin bir evin elektrik vergisine ki bu vergi kullanım bedeli 100 lira iken 110 lira vergi vs koyan kuruma mi kaldı?

• @şiwano datura değil derdim. Ödenmeyen para değil. Seninde dediğin gibi geleceğim o paraya kalmadı. Ama susuzluk benim geleceğimi etkiler. Kuralık benim geleceğimi etkiler. Açlık benim geleceğimi yok eder. En başta dedim elektrik faturası ödenmesin neyse ama boşa akan o su içimi acıtıyor

En İyi Erkek Görüşü

• Bana kızma darılma gerçekleri söylüyorum herhangi bir düşmanlığım yok sadece çocukluktan beri gördüklerimden dolayı pek sevmem, bazıları hariç küfür etmem ( küfür ettirecek insan kendini hemen belli eder ) Ben sana işin aslını söyleyeyim Turizm bölgesinde yaşıyorum ve tüm turizm bölgesinde yaşayanlar aynı şekilde görmüştür bu olayları Hanutculuk Marmaris'te ve birçok turizm bölgelerinde kürtler tarafından yasaklandı sebebi yabancı turistlere zorla üzüm, çilek vb. şeyler satmaya çalışmak (turist gitsin diye mecbur alıyordu) ve sadece satmaklada kalmıyorlardı turist para çıkartmak için cüzdanını açtığında hızlı bir hareketle cüzdanındaki paraları alıp şaka yaptım diyerek yarısını geri veriyordu. milyonlar YTL 'ye geçtiği dönem senin paran eski sana yenisini vereyim diye 10milyon alıp 1YTL vereni çok gördüm zorla restoranda kapıcı olarak bekleyip sokaktan müşteri çeviriyorlardı fakat müşteri gelmek istemeyince zorla kolundan tutup masaya oturtuyorlardı birşey yemese bile para vermeden kalkamıyordu köyden gelenler için hiç birşey görmemiş insanlar turizm bölgelerinde kendini kral zannediyorlar aha bu karı bana güldü bu kız bana böyle yaptı dur yanına gideyim kolundan tutup zorla götürmeye çalışmak zorla öpmeye çalışmak vb. eğer küt işletmeciyle mekanın yanyana ise ve ondan fazla müşterin varsa çok değil 10 gün içinde it sürüsü gibi toplanır senin mekanını dağıtırlar, bir mekan işletiyorlarsa bütün sülalesi orda çalışıyordur ve sakın ters düşme nasıl olsa 8 oğlum daha var sen git öldür, bıçakla döv şunu iş yapamasın mekanı kapansın biz daha çok iş yapalım derler ve yazmakla sayamayacağım birçok şey peki gelelim turizm bölgelerinde yaşayan yerli halka genelde ege ve akdeniz bölgesi için konuştum oranın yerlileri köylüdür %80 çiftci ve sonradan görmedir. fakat ticaretten fazla anlamaz çoğu konuda utangaçtır. turist'e zorla birşey yaptıramaz jandarmadan ve polisten korkarlar başları belaya girsin istemezler Marmarisliyim 28 yaşındayım yazdıklarım gördüklerimin sadece % 10'u

0|0
    0|0
    • sen karar ver sen benim yerimde olsan severmisin? şuanda Marmaris merkezinin % 60ı kürt ve Şuanda bile barlarda kadın iç çamaşırı giyip göğüslerine sutyen altına portakal sıkıştırıp müşterileri güldürmek için oynayanı mı ararsın turistle birlikte olup parasını , cüzdanını çalanımı, pasaportuna gidene kadar ilişkiye girmek için el koyanınımı. peki bu insanlar 6 ay restoranda çalışıp kendi mekanlarını nasıl açabiliyor ben 6 yıldır çalışıyorum mekanın m sini açacak param yok?

• Peki Nereli Olduklarıni Biliyormusun?

• bir kısmını biliyorum siirt , siirt kurtalan , ardahan, diyarbakır, mardin, şanlıurfalılar fakat urfalıların bir kısmı düzgün insanlar var

Kızlar Ne Diyor 23

• iyi bir tarih araştırmacısı olarak kürt denilen bir ırk yoktur bunu kabullenemeyen şahsiyetler wikipediada bile uyduruktan yazılar oluşturmuştur tabiki tarihi zerre bilmeyenler araştırmacı olmayanlar bunlardan bihaber. senin olayına gelirsek benim derdim yok pkk ya destek verilmediği hdp gibi lanet bir partiye oy verilmediği sürece ayrım yapmam sonuçta kimse doğacağı ortamı aileyi seçemez önemli olan zihniyet

5|1
    1|1
    • Peki Kürtler Tam Olarak Nedir?

• @şiwano kürt olup bile bile kendini üstün gören ego kokan eline silah verilse türkleri öldürmeye çalışıcak beyin yoksunu bir erkeksin kısa ve net

• Ya dinlemeyinnbu kezbani uyduruk beyaz turklerin yani cerkeslerin yazdigi degistirme kitaplarla geliyor bize

• Her kurt pkkli degildir... ben kurtleri severim durust vatanina ihanet etmeyen biri hangi irka sahip olursa olsun severim. ustelik vatan haini Turk yok mu 😉var dolu hele bu siralar cok.. o yuzden vatan millet sevgisi olsun gerisi bos

0|1
    0|0
  • Bir Erzurumlu olarak buralarda yaygın olan bir atasözünu sizlerle paylaşmak isterim:
    " En iyi kürt ölü kürttür"

2|0
    1|3
    • Dadaslarin irkci bir millet oldugunu biliyorz sayet unutmasinlar erzurumun cevresi kurtlerle cevrili.

• @Johhn hdp mitinginde diri diri yaktığımızı çok çabuk unuttunuz herhalde 😎

• Yaw arkadas hdp ne alaka ki bn parti tutmuyorm cidden beynine baldir

• Derdimiz vatan toprağımız. Allah'tan başka kimse elimizden alamaz.
    Toprağımıza göz dikeni sevmeyiz.

0|1
    1|0
  • derdim ne biliyor musun kardeşiz biz diyip hdp ye oy veriyorlar hemde büyük bir çoğunluğu kendi içlerinde çelişiyorlar güveni sarsalı çok oldu kimse kimsenin kardeşi değil artık

1|0
    0|0
  • en yakın ve çocukluk arkadaşım kürt ve çok severim o da beni sever nereden cıkıyor bu ayrım ben anlayamıyorum kardeşlikte bu yok! en önemlisi İslamda bu yok!

0|1
    0|0
  • İyi bir insansa ne olduğu bana fark etmez ben onlar hakkinda bişey dusunmuyom herkes aynı onlara özel düşüncem yok

0|0
    0|0
  • Tabiiki karşıyım , insanlarda etnik köken , dil , din... vs ayrım yapmam.

0|1
    0|0
  • Kürtler yakisiklidir iyidir xP irkci degilim. Olani da kiniyorum. Kendi soylarini da arastirsinlar tamamen öyle konussunlar :))

0|2
    2|2
  • Kürtlerle derdim yok kardeşimdir
    Benim derdim vatan hainleriyle
    Kürt veya Türk hiç farketmez

0|1
    0|1
  • Herkesi bir kefeye koyan cahil suruleri ne beklersin?

0|1
    0|0
  • Bnde kürdüm. Fakat şöyle diyeyim kürtlerde kendilerni konuşacak hale getirmesnler. Kürt denildimi ilk akla terorist veya pkk gelir. İşte buna karşıyım. Her kürt terorst değildir. Her türkte melek değildr.

0|0
    0|1
  • Insan olsn yeter hepimizi allah yaratti. onemli olan hain olmamak.

0|0
    0|0
  • Pkk lıysa canı cehenneme. Normal vatandaşsa ayrım yapmam. Üstünlük takvadadır.

1|0
    0|1
  • Yorum yapmayacağım.

0|0
    0|0
  • Irkcılık dinimiz de yok ama kürtlerin pkk sempatizanı olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bir derdim yok insanligina bakarim

1|0
    0|0
  • Kürt Türk kardeştir ama pkklılar asla

0|0
    1|1
  • Pkklı değilsen sorun yok bizim derdimiz Pkklı olan herkesle

0|0
    0|0
  • pkk kürtlerle aynı değerlendirilemez kürtler bizim 1000 yıldır omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimiz pkk ise şerefsiz itler sürüsüdür kan döken insanlara kıyan bu p kurularıyla kürtler asla bir değildir olamaz

0|0
    0|0
  • Her kürt birer pkklı olma potansiyeline sahiptir.
    Bilinçaltında bu vardır herkesin.
    Hdp denilen soysuz partiye oy veren herkes kalleştir , kardeşim değil.
    Ülkemde yaşıyorlarsa bayrağıma ve marşıma saygı duycaklar.
    Zaten ben gereken özeni gösteririm.

4|3
    0|1
  • Pkk lilarla derdim var. Kurtlerle bir sorunum yok. Sonucta nereli olacağını insan kendi secemez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Hiçbir şekilde sevmem her kürt potansiyel bir teröristtir tekken başka çokken başka konuşurlar birşey dediğim zaman hemen eziklik piskolojisi başlar T. C bize şunu yaptı bunu yaptı. Bu ülke neden lazlara değilde size yükleniyor bunu düşünün bir ayrıca kürt diye bir ırk yoktur sadexe bir etnik kökensiniz diliniz toplama ve yetersiz.. Elimden gelse Sivas'tan öteyi böler f-16larla dümdüz ederim sadece Türkiye için değil nerde bir devlet tökezlese kürtler devlet aşkıyla isyan çıkarmıştır tarih bunu çok kez yazdı ben ki 16 büyük devlet kurmuş bir Türk soyu Tanrıdağının Bozkurdu neden seninle kardeş olayım? Sakın deme ki size anadolunun kapılarını açtık.. Biz buraya kardeşlik türküleriyle değil kan damlayan kılıçlarımız ve Kurt başlı sancağımızla geldik

5|2
    1|1
    • zaten malazgirtle Türkler anadoluya geldiğinde doğuya güneydoğuya yerleşen beylikler Türktü zamanla ermenilerle benlikleri ve ırsi kimliklerini kaybettiler apo bile biz ermeniyiz diyor. hani benim de elimde olsa sivastan ötesini bombalatırdım anca o zaman terörden kurtulur. ayırca tarihte kürt-ermeni anlaşmaları da var ama sorsan onlar ayrı bir ırk. hadi diyelim ayrı bir ırk eğer bir millet başkalarının egemenliği altında yaşıyor ve bunca asır kendine ait bir toprak parçasında kendi bayrağını dalgalandırmıyorsa o milletin hakiki bir ırk olduğuna şaşarım. tüm kürtler terörist olma potansiyeline sahip hepsinde Türkiyeye karşı bir kin var. zaten hdp ye oy veriyolarsa konuşmaya bile gerek yok

• 3ay

👏👏👏👏 Kesinlikle.. Dediklerine harfi harfine katiliyorum.. Kimse kimseyi etnik kökeninden dolayı dışlamıyor ya da ezmiyor. Karadenizde de birçok farklı köken (Rum Laz Gürcü vs) var ama neden sadece kurtler bolucu? Ben soyleyeyim ihanet bunların ruhunda var. Bu ruh/yurek meselesi. Tarih buna defalarca sahit oldu. Bunlar ezelden beri ikiyuzlu ve hain.
      Ayrıca Malazgirtle bu topraklara girerken -suanki adlariyla- Azerbaycanli kardeşlerimiz bize anadolunun kapilarini acti. Bunlar onu da mi sahiplendi?

• 3ay

@Kayıkçınınküreği sahiplenmedikleri ne kaldı ki? İstilacı soysuzlar

• Bunu insn seçmiyor ki. Türkler böyle konuşuyor ama, onlar da Kürt olarak doğabilirdi? Ellerinde mi yani bu? Doğuştan şanssız oluyor Kürtler maalesef. Çünkü toplum sevmiyor, sevemiyor bir türlü. Bu da, PKK olayından ötürü. Tamam, biliyoruz hepsi PKK'lı değil elbette. Ama işte, bir kere kazınmış akıllara. Çok zor Kürt olmak gerçekten...

0|0
    0|0
  • Kısaca sana şunu demek isterim seni Allah yarattı seçim hakkın elinde değil Kürt olmak. Ancak günümüz her devlet ulus devlet anlayışı ile kurulduğu için ırkçı insanlara denk gelmen çok normaldir. Sen şu an nasıl sorun yaşıyorsan iran da farslarla ırakta ve Suriye de Kürtler Araplarla sorun halinde. Türklerin devletleri Arapların devletleri olmasına rağmen bugün 50 milyon nüfuslu kürt devletini işgal edip ona rağmen buraya göz diktiler. Bugün ırak ve Suriye de Kürt devleti ırak iran Türkiyenin kırmızı çizgimiz demesine rağmen kuruldu. Türkiye ve iran da kürtlerin devleti kuruluşu yapılıp ancak o şekilde iki millet arası huzur bulacaktır yani huzur istersen devlet İste çünkü herkes senin dilin senin kültürün senin ülken olacaktır. Bu şekilde huzur bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bir derdim yok, yalnız çoğu aşırı ırkçı bir de doğuda yaşayanların çoğu her şeyi kaçak kullanıyor o iki şeyi sevmiyorum

0|0
    0|0
    • Barajların Çoğu Doğuda Ve Zararıda Doğuya Hatta Dünyanın Engüzel Yerlerinden Olan (HASANKEYF) Sular Altında Kalacak Kacak Kullanımda Sadece Bazı Köylerde Var Ben Bir Doğuluyum Ve Hiçbirzaman Kaçak Elektrik Kullanmadık Heleki Şehirlerde Hiç Yok Bu Tamamen Büyük Bir Yalandır.

• Uzun süre doğuda kalan birden fazla tanıdığım doğru olduğunu söylüyor her odada bedava elektrikle çalışan klimalar hayvanların olduğu yerleri ısıtmak için elektriğe bağlanmış yatak yayları vs. Yararı da doğuyadır, mesela iş imkanı, içmede ve tarımda kullanmak için biriken su. Bizim şehirde de baraj var çok dolunca etrafındaki bağlar sular altında kalıyor ama en azından yıl boyu kuraklık yaşamıyoruz. Hasankeyf'i araştırmadım o konuda bilgim yok.

• Kürtlerle derdim yok, benim derdim vatan hainleri ile.

0|0
    0|0
  • Müslüman ve Ehli sünnet üzere olan Kürtler benim kardeşimdir Hiçbir derdim sıkıntım Kavgam yok fakat gerçek kimliği Ermeni olup Kürt gibi gözüken Binlerce yüz binlerce Belki de milyonlarca insan var benim kavgam bunlarla Kimse kimseyi kandırmasın Türkiye'de böyle bir gerçek var

0|0
    0|0
  • Kürt-türk kardeştir. Pkk lı olanlar şerefsizdir.

1|0
    0|1
  • 15 temmuzda kürdüyle lazıyla çerkeziyle abazasıyla hatta suriyelisiyle omuz omuza def etmedikmi biz hainleri neden sorunumuz olsun kürtler sizlerde kardeşimizsiniz sizlerde bu ülkenin evladısınız , bizim sorunumuz Fetö , PKK , Daeş hainleriyle kardeşim onları omuz omuza püskürtmeye devam edeceğiz inşallah !

0|1
    2|1
  • Bende bir Aleviyim bazı saçma hurafeler yüzüne herkez kürtler ve Alevilerden nedret ediyo ama kimse içimizi bilmez neden boyledir neden böyle olur bnde hiç bilmiyorum ama bu dunyanın diger tarafıda var benim hesap yerim orası Allah Ta biliyorki ! bir kullara hesap vermiyoruz.

0|0
    0|0
  • Ayrım yapmadan bakacak olursak en iyi kürdün mk diye bir laf var. Ama ayrım yapacak olursak Türkiye Cumhuriyeti'ni seven, saygı duyan, pkk sempatizanı olmayan bütün kürtler kardeşimdir. Ayrım yapmadan değerlendirilemez kürtler.

1|0
    0|0
  • "Pkk'lı ya da değil, ayrım yapmadan." Bu cümle kabul edilemez. Ben Pkk'lıyı ayırırım kardeşim. Hemde öyle bir ayırırım ki Pkk'lıyı..

1|0
    0|0
  • pkklilara var her turkun

0|1
    0|0
  • Kürtleri sevmem çoğu karaktersiz adam değil

1|0
    0|0
  • Ben vatansever bir kürt görmedim duymadım çoğu hdpkk ya oy veren selocu dönmeler. İyilerine vatana layık olanlara lafım yok ama bu vatanın bu devletin ekmeğini yiyipte gidip apocu hdpkkya veya direk pkk ya destek verenler şerefsizdir.

0|0
    0|0
  • k*rt ne

1|0
    0|1
  • Evet sorunum var

1|1
    0|0
  • Kürtler Türkiyenin şımarık çocuğu.

Tıpkı Dünyanın şımarık çocuğu İsrail gibi.

0|0
    0|0
  • Bu bir seçim değil kimsenin haddine de değil kürt , türk , laz , çerkez olduğu için eleştirmek veya yargılamak ben insan olarak bakıyorum..

0|0
    0|0
  • Vatanını seven herkezi severim ne olursa olsun. Kürt diye asla ayrım yapmam. Kürt denmesinide sevmem

0|0
    0|0
  • Pkklı değilse sıkıntı yok normal insan

0|0
    0|0
  • Kürtlerle sorunum ama çoğunluğu hdp ye oy vermesine ne dersin

0|0
    0|0
  • İnsan olarak sorunum yok aslında ama 100 tanesinden işe yarar ve vatanını seven 2-3 tane anca görmüşümdür, nerde karanlık işler, kaçak, göçek, hırsızlık, yağma, talan hep bunlarda, devlet bir bahmmiiiirrrr diyorlar ama herşey bedava daha napsın.. Lan millet çölleri adam edip su buluyor bunlar yattığı yere sıçıyor afedersin, temizlik yok, çalışma yok, nerde kolay para, mafyacılık, yağmacılık, pis işler hep bunlarda yıldık millet olarak üstüne birde suriyeliler geldi amkkk düşün ülke nereye gidiyor..

0|0
    0|0
Yükleniyor...