Gereksiz ve abartılı kıskançlık neden bir "sevgi gösterisi" gibi algılanır?

"Gittiği cafedeki kızlar/erkekler ona bakıyo mu?, Sınıfında kimler var?, Acaba arkadaşları çapkın mı?"
Lisedeyken birbirini kantine yalnız göndermeyen bir çift bile tanıdım. Kıskançlığın bir sevgi gösterisi ya da belirtisi olduğunu düşünmüyorum. "Seven sevdiğini kıskanır." Lafı ise beni güldürüyo. Sevgi insanın yüreğini sarar, ısıtır; boğmaz. Birbirinizi boğmayın!

1|0
818

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Seven kıskanır.
    Seven güvenir.
    Seven destekler.
    Seviyosan ve yanında başkaları ile görmeye katlanamıyosan sende bir sorun vardır. Üstesinden gel. Seviyosan e sevdiğin başkalarıyla başetmeyi bilmiyorsa öğret. Seviyosan ve sevdiğin başkalarıyla olmak durumundaysa destekle. Güvenmediğin birini tam olarak sevemezsin. Sevdiğine güvenmeden edemezsin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Kezzo ve zonta tayfasının böyle bir algısı var malesef. Bencilliğin ve ikiyüzlülüğün adı olmuş kıskançlık.

4|2
    0|0
  • İki türlü kıskançlık var:
    1. Yetememe durumu:Aman kız arkadaşıma benden daha iyi birisi bakar elimden alırlar korkusu.
    2. Erkek Egosu:Benim yanımdaki kıza kimse bakamaz. Erkek egosu. Maço'luk durumu.
    İlk durumda olan birisi ise sorun. Ama ikincisi yine biraz daha samimi. Mesela yanımdayken benim kız arkadaşıma bakan adamın gözlerini oyarım. Eğer bir erkeğin yanında sevgilisine bakılıyorsa erkekliğini sorgulamalı.

1|0
    0|0
  • Kıskanclık Sadece Sevgi Gösterisi Degil Korumak Amacıylada Yapılabilir.. Siz Kızlar Çok Degişik Canlılarsınız Yemin Ediyorum..

0|0
    1|0
    • "Korumak" ve "Kıskançlık" birbirinden tamamen farklı.

• Hayır Efendim Hiçte Farklı Degil.. Bunlar Siz Kızların Anlayabilecegi Duygular Degil.. Ortalık Namussuz Kaynıyor Sevdigimizi Göz Göre Göre Aralarına Yollayamayız Kimse Kusura Bakmasın.. Kaybetme Korkusuylada Alakası Olabilir.. Eger Daha İyisini Bulunca Gitmeyeceginden Emin Olsaydı Kıskanmayabilirdi.. Ama Bu Devirde Herşeyin En İyisi.. Anlatabildimmi..

• Öyledir

0|0
    0|0
  • Bazen öyledir çünkü.

0|0
    0|0
  • Paranoyadır bu. Sadece aşırı sevgi değil birçok duygu barındırır. Eski sevgilim çocukluktan bir kız arkadaşımla konuştum diye 1 ay ağzıma sıçmıştı. Sonra evli bir adamla sevgili oldu. Aşkım dediği adam her aksam karısına sarılıp yatıyordu. Belki de sevişiyordu. Demek ki istenince kıskançlık bırakılıyormuş? Neyse sonuç olarak kıskançlık boş ve gereksiz birşey.

0|0
    0|0
  • böyle diyipde abayı yakınca beni niye kıskanmıyor acaba sevmiyormu başka kız mı var diyenleri de gördük

0|0
    0|0
  • Kıskançlık güvensizlikten gelir, sevmekten değil.

2|0
    0|0
  • Bilinçaltı işte

0|0
    0|0
  • Ben sevdiğimi paylaşamam. Kimse bakmasın. Çok zor değil. Sevgi göstergesi veya değil. Ben kıskanırım.

0|0
    0|0
  • Ayni fikirdeyim. Sevdiğini kiskandirmak nedir mk durduk yerde yangin cikarmak

0|0
    0|0
  • Bogan memnun bogulan memnun sanane.

0|0
    0|0
  • Öyle oldugu icin

0|0
    0|0
  • Kıskançlık adı altında hayatı zehir etmelere hayır!

0|0
    0|0
  • Kadınların cogunun yaptıgı aptallık, ben de anlamam

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle köpek mi gezdiriyorsun tasması da elimde hesabı hiç sevmem..

0|0
    0|0
  • Haklısın 👏👏👏

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kıskançlık bencede sevginin tanımı olamaz. Çünkü o ilk kıskanmadaki hoşlantı, bir süre sonra kendini tehlikeli bir varlık gibi hissetmeye yol açıyor, en azından bayanlarda. Sanki kendimizden korunmamız gerekiyormuşcasına, o ergen orda bodyguardlık yapmasa kurtlar kapacakmış gibi. Ne gerek var abi?

0|0
    0|0
  • Taraflar sorunludur

0|0
    0|0
  • Evet gercekten aptallik

0|0
    0|0
  • Aynı fikirdeyim seninle öyle yenler genelde sevdiğinden değil bence bu aşırı sevgisizlik çünkü güven yok sevdiğin insanı tanimaklada ilgili ben seni biliyorum sen başkasına bakarsın demek yani insanın sevdiği ona sadık olucak önce sonra kıskanmak başka bu değil yani..

0|0
    0|0
  • Sahiplenenlerin kendilerini üste çıkarmak için uydurdukları söz

0|0
    0|0
  • Çünkü sevgi göstergesi 😁

0|0
    0|0
  • Aşırı ve Gereksiz Kıskançlık = Güvensizlik benim için

0|0
    0|0
Yükleniyor...