Sevdiğim adam ailesiyle kirada oturuyor diye ailem evi olmadığı için evlenmemi istemiyor? Naprdnz?

Siz olsanız ne yapardınız? Eğer ben zorlarsam babam kabul eder ama annem de babam da gönüllü olmaz evliliğime.. Ben fakir de olsam mutlu olacağıma inanıyorum. Siz olsanız napardnz öneride bulunun lütfen?

0|0
24

En İyi Kız Görüşü

• Öyle sebep mi olur hiç? Ne var yani bizde kirada oturuyoruz.

1|0
    0|0
    • Babamın da böyle bir sartı var iste

• Sen kabul ediyorsan kimseye laf düşmez tabi ama iyi düşün aşk tamam ama hayatın gerçekleri de var. Umarım babanda gönülden razı olur buna

• İnsallah. Olacak gibi değil ama ben gerçekten istiyorum. Belki ilerde iyi olacak. Cefa çekmeden Sefa sürülmez. Allah razı olsun

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• Yarın durumumun iyi olmayacağı ne mâlum?
    İyi insan mı? Ailesiyle ilişkisi nasıl diye sormak varken evi olması kriteri niye bu kadar önemli?

Benim kızım olsa evi olan bir adama kız vermem.. Çoğu kişi kızabilir..

Sebebi şu.. Evlilik çağında 25-30 yaşlarındaki bir erkeğin kendi çabasıyla "haram yemediyse" ev sahibi olması imkansız..

Krediyle ev alan da faize bulaşmıştır demektir..

Babası aldıysa zorluk çekmeden hazıra konuyor demektir..

Bu kişilerden aile babası olması beklemek zor.. En ufak sıkıntıda harama girebilir..
    ya da altından kalkamaya bilir..

Bilmezler mi ki her insan bollukla ve darlıkla imtihan edileceğini?

#Vesselam

1|0
    0|0
    • Kesinlikle doğru söylüyorsunuz. Gerçekten durum bu onların ailesi de harama el sürmemiş insanlardır. Harama bakmayan insanlar o kadar iyiler ki tek sorunları fakir olması. Ailem sıkıntı çekeceğimi düşünerek vermek istemiyor beni. Sevdiğim adam da benden vazgeçmiyor. Ailemden de vazgeçmem atamam onları diyor ama ailem sorun yapıyor of..

• Hakkında hayırlısı olsun..

• Allah razı olsun mesaj attım size

• Evleneceğim kişi en az 3 bin tl maaşa sahip olacak ev + araba başka ne istiyorlardı şu evlenme programlarında yıllardır izlemiyorum unuttum piyasayı... Sevdiğin nasıl biri?

1|0
    0|0
    • Maddi bakımından fakir manevi kültür bakımından zengin. Mesleği güzel bir meslek değil ama çalışkan. Dürüst saygın efendi birisi. Harama bakmayan, haram lokma yemeyen ve güvenilir doğru bir insan. Ailem bir tanısa kabul eder ama babam evi yoksa tanısma da olmaz diyor

• Bu sana bağlı sınırları sen çizersin seviyorsa sana ayak uydurur. Aksi halinde kavga çıkartır ayrılmak ister sende onun davranışına göre ya yol verirsin ya da ömrünü... Kendine güvenmelisin ileride pişman olmamak için doğru hareket etmelisin. İnan kimsenin bir garantisi yok seni delice seven kişi birkaç tartışmadan sonra ve sadece doğrusunu yaptığın için soğuyup senden farklı birini bulunca gidebiliyor. Eğer sevgilin senden ayrılırsa pişman olacağın bir şey yapmadıysan doğru yoldasın. Bun yaşta ben onunla evleneceğim diye hayaller kurma. Bunları düşünmen için birkaç yolun var. Gençlerin birçok yaptığı hatalardan biri bu aceleci olmak hemen hayaller kurmak öncelikle sevgilinizi iyi tanıtım çeşitli ortamlarda vakit geçirin. Düşüncelerini olaylara bakış açısını nasıl olduğunu öğrenin. Bunları anlamak birkaç ayınızı alacaktır. Her şey yolunda gidiyorsa ufak ufak evlendiğinde nasıl olur diye belki düşünebilirsiniz ama bunun için ciddi bir zaman gerekiyor...

• Ailemle konustum kabul etmiyor babam evlatlıktan red ile tehdit etti beni ama ayrılamıyorum kopamıyorum vazgeçemiyorum..

• Birkerede kizlarin evi olsun erkekler otursun

1|0
    0|0
  • İyi güzelde şartlar çok zor artık düşün hep erkekten ev isteniyor düğünde yapıyorsun masraflar ufak değil şunu diyenlerede uyuz oluyorum benim ailem vermiyor emin ol ki sen olmazsan başkası olur hayatta bir ekmeği paylaşmayı bilmiyorsan o yastığa baş koymayacaksın kendince haklı olabilirsin ama oda kendince haklı

1|0
    0|0
    • Bak ben istiyorum, kuru ekmek soğan olsun mutlu olalım onu suyla ıslatıp yemek bile ne kadar tatlı gelir bana yeter ki o olsun sonuna kadar mutlu olacağıma inanıyorum ben ama ailem yanımda olmayacak onu seçersem. İki arada bir derede kaldım

• Yaramı sarmak isteyen çok oldu ama ben yaramın nerede olduğunu bile bilmiyordum nefes alan her canlıdan kaçıyordum nerede hata yaptığımı düşünüyordum ben kötü birisimiydin ki bunları hak ettim diyordum neden en sevdiğim varlık bana bunu yaptı bana göre özür dileyerek yazıyorum en boktan ayrılık yaşarken olanıdır herşey düzelebilirdi ama bana en son yaptığını düşman bile yapmazdı o yüzden hangi çift görsem kavga etsin barıştırıyorum

• Nasibin bir yerdedir ve seni bekliyordur illa ki, sabret

Kızlar Ne Diyor 1

• Vok seviyorsam evlenirdil

1|0
    0|0
Yükleniyor...