Hiç yetiştirme yurduna gittiniz mi?

Çocuklara ve onların mutluluklarına zaafım var. Ve fark ettiğim şeyse onların mutluluklarını paylaştığımda benim açımdan da kalıcı mutluluklar elde edilmiş oluyor.
Türkiyedeyken her maaşımı aldığımda hediyelerimle beraber ziyaret ederdim, bayramlarda vs uğrardım mutlaka.
Onların mutluluklarını görmek, hele buna sebep olmak efsanevi bi' duygu..
Tarifi falan yok bunun.
Oraya gittiğinizde dünyadaki herkesin samimiyetinden şüphe ediyorsunuz. Öyle sıcak bir hava var ki "samimiyet buysa diğer insanların ki ne?" Diyorsunuz.
Bir kere gitseniz devamı geliyor zaten, inanın bana.
Bunun imkanla alakası yok.
Bir pazarınızı ayırıp ziyaret edin onları, bu sefer de onlar mutlu olsun.
Bu sefer güneş onlar için doğsun.
Bu zevki siz de yaşayın.
Hadi, yapabilirsiniz..Hiç yetiştirme yurduna gittiniz mi?
#MaviHiledir

Güncellemeler:
Güncel
Güncelleme

8|0
29|2

En İyi Kız Görüşü

• Yurda gitmedim ama yurttan alınıp sevgi evlerine yerleştirilmiş çocuklarla çalışmıştım. İlk başta proje kapsamındaydı ama sonrasında çok alışıyorsun zaten, bir süre sonra hangi sebeple başladığımı bile unutmuştum bu işe.

5 çocuk vardı evde, her birine sticker almıştık birkaç paket. Çoğu çocuk buna mırın kırın edecekken onlar çok sevinmiş, üstüne o stickerlarin çoğunu "hatıra kalsın diye" çantalarımıza cüzdanlarımıza telefonlarımıza yapıştırmışlardı, öyle de bol yüreklilerdi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 28

• Gittim, gitmeye devam ediyorum. Bir ćocuğun geçici olarak koruyucu ailesiydik ve inanılmaz bir duygu imkanı olan herkes bunu yapmalı diye düsünüyorum.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle! Müthiş bişey bu. Onun adına sevindim..
      Şu an kendisinden haberin var mı peki? Hala devam ediyor mu bu durum?

• Bizde herkese aynı değeri veriyoruz ama koruyucu aile olduğumuz coçuk başkaydı bizim için. Umarım aslında hepsi geleceğin yıldızı çok güzel yerlere geleceklerinden eminim. Teşekkür ederim.😊

• Rica ederim..

• Gitmedim ama gitmek isterim onları anlıyorum aslında

0|1
    0|0
  • Arkadaşımla gitmiştim.

0|1
    0|0
  • Hayır gitmedim.

0|1
    0|0
  • Böyle konularla ilgili olan erkeklerin olduğunu nedense düşünmezdim. Türkiye gibi bir yerde bunu yapıyor olman takdire şayan. Tebrikler!

0|1
    0|0
  • Bazı kurumlar gönüllü öğretmenlik yapmanıza izin veriyor kesinlikle gitmeli herkes masumiyetin ne demek olduğunu anlıyor insan

0|1
    0|0
    • Evet izin veriliyor. Bu konuda eğitimim yok o yüzden böyle bir girişimde bulunamadım. Denemek de istemedim eğitim herşeyden önemli çünkü.

• Öğretmenlik derken şöyle onlara hikaye okuyabilir oyun hamuruyla veya başka oyuncaklarla oynayabilirsiniz.

• Evet 😊

1|1
    0|0
  • Çok iyisin.

0|1
    2|0
  • Gittim

0|1
    0|0
  • Fırsat bulduğum an giderim. Onların o gözlerindeki mutluluğu görmek herseye değer 😊

0|1
    0|0
  • Gittim çok duygusaldi

0|1
    0|0
  • Çevrem zaten yetimhane gibi. Gitmeye korkuyorum.

0|1
    2|0
  • Henüz gitmedim.

0|1
    0|0
  • Gitmiştim

0|1
    0|0
  • Orda calismayi ve ordaki cocuklarin bana anne demesini o kadar cok isterdim ki...

0|1
    0|0
  • Gittim.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Gitmeyi çok istedim ama bir türlü gidemedim çocuklara karşı olan sevginiz bence çok üst bir seviyeye ulaşmış gerçekten çok güzel birşey bu en kısa sürede uğramayı planlıyorum

0|1
    0|0
    • Çünkü çocuklar yalanı bilmez. Nefreti bilmez. Onlar tertemiz.
      Fazla gecikmeden gitmelisin.

• Evet orda gonullu olarak orda calisiyorum isim olmadiginda seviyorum onlari benim ponciklerim

0|1
    0|0
  • Evet gittim. Dün de vardı bunun bir benzeri.

0|1
    0|0
  • Cocukları mutlu etmek sanirim ömür de yapılan en guzel hobi aktivite iyilik hersey.

0|1
    0|0
  • Evet gittim

0|1
    0|0
  • Evet gittim. Derneğimizle birlikte onları pikniğe, geziye vs. de götürdük. Çok mutlu oluyorlar

0|1
    0|0
  • Ooo Helal olsun👍👍

0|1
    0|0
    • Takdir almak için paylaşmamıştım. Belki birilerine daha sebep olur bu hafta da birkaç çocuğu mutlu ederim diye düşünmüştüm.
      Neyse, teşekkürler.

• Anliyorum sizi takdir almak için paylasmadiniz😊 Ama tamda benim hayallerimde olan seyi yapmisiniz o kadar çok çocuklari mutlu ettinizki süper birsey😊 Ama bende yurt disinda yasadigim için her zaman yetistirme yurduna gidip çocuklari görmek istemisimdir ama orada izin veriyorlarmi bilmiyorum😊😊

• Senin açından çok gurur verici bişey olamlı

0|1
    0|0
  • Gitmedim yasadigim yerde yetistirme yurdu yok ama gitmeyi isterdm

0|1
    0|0
  • Ben orda büyüdüm

0|1
    0|0
    • O zaman ufak bir ziyaretin onları ne kadar mutlu edeceğinin farkındasındır..

• Ben pek mutlu olmuyodum acıkcası

• Ben her önün geçtikçe kötü oluyorum, içine girmeye isteğim var cesaretim yok. Çocukken annem beni ve kardeşimi verecek ti son anda vazgeçti. Allah yardımcıları olsun

0|1
    0|0
    • Üzücü bir durum. Bence cesaret etmelisin sana da iyi gelecektir emin olabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

• ben orada büyüdüm, zengin olunca hepsini sevindirdim

0|1
    0|0
Yükleniyor...