Bugün Ne Yesem ? [ Öğrenci Mutfağı ]

Arkadaşlar üniversite 2 de olmama rağmen henüz makarnadan, yumurta kırmaktan başka bişey bilmem. özellikle patatesli(çünkü evde patates var :D ) öyle biberdi pirinçti bulgurdu karıştırmadan üç beş basit yemek önerin lütfennn :))özellikle bayanlar ve tüm öğrenci kardeşlerim yardıımm :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tek kişiysen 5 tane orta patates haşlayıp ezip salçayla kavurabilirsin. Favorimdir :D Marketlerden 1 tane bazlama alıp 4e bölüp, yumurtaya buladıktan sonra az yağda ekmekleri kızartabilirsin. Yumurtalı ekmek yani bilirsin. Bazlamayla süper oluyorMikrodalga fırın varsa tabağa salam sucuk doğrayıp üzerine kaşar rendeleyip eritebilirsin. Vejeteryan olmadan önce gece bile yapar yerdim :DMantar alıp yağsız tavada tuz ekleyip sulanana kadar pişirebilirsin. Çok basit ve şahane2 adet patlıcanı közleyip ekmek arası yiyebilirsin. Veya uğraşırım diyorsan küçük küçük kıyıp sarımsaklı yoğurtla birleştirebilirsin.Hazır çorba işini çok kolaştırır. Ben özellikle bardak çorba içiyorum sıcak suyu dök karıştır iç. Bardağın yarısına gelince ekmek doğruyorum kaşıkla yiyorum :DTost makinen varsa kızartıp bal yağ çikolata vb sürüp yiyebilirsin. Yada en basitinden tostYumurta haşlayıp yeşil soğanla birleştirip salata gibi yapabilirsin. Ekmek arası iyi gider.Patates kızartması olabilir bilmiyorsan detaylı yazabilirim.Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İlgini çeken olursa tarifini verebilirim tam olarak. Afiyet olsun şimdiden :)

• bunların bir kaçını bende severim ö zellikle patlıcanlı olanını ama bunlar günlük rahatça doyabldiğin zamanda yapılablecek ara öğün tarzı şeyler ben "ACIM" :D şimdi bir yumurta yapıp idare ettim ama yarını düşünüyorum yani :)

başka türlü ana öğün tarzında pratik yemekler de önerrsen sevinirim :)

• Öncekileri Göster
    • tabiki :D ya aslında yukarı yazdıklarımın hepsi seni doyurur. 1 ekmeğin arasına salam döşe kolayla ye yine doyarsın :D kendini goril mi zannediyorsun doymaman imkansız :D

• hayır ya . senn söyledklerin iki ana öğü arası yani ara öğün yemekleri yeterli enerji vermez .:/ ben böyle ana öğün doyurucu şeylerden bahsetmştim yani. tm patates yemeği yapıyorum :D

Kızlar Ne Diyor 5

• patatesin üstüne kaşar rendele.birazda yağ dök at fırına.tabi tepsinin altına yağlı fırın kağıdından koymayı da unutma

• fırın yok :/

• Öncekileri Göster
    • şimdi olmazsa onu yakacıcan sonra bir sürü bulaşık çıakcak tava pert oalcak ühüü :D

• pataesi çiğ ye o zaman ya da haşla yumurtayıda haşla patates salatası yap

• kanka patatesleri haşla bir :) tavaya yağ koy bir soğan doğra kavur patatesleri içine koy Iyice ez salça koy öyle biraZ kavur ayranla ye:) :)

• beğendim bunu basit gözüküyo. patatesleri önce haşlamak şart mı :)?

• Öncekileri Göster
    • hayır katiyyen bunu demiyorum :) benim dedim yumuşak oluyo patatesler tamamen eziliyo :)

• hadi ya :D ben buna çok benzettm ama anlattığını :/

• link ama sen bol yağlı yap 5-6 saat bir tok dur :D

• yumurtadan tiksindim yemin ederim :D bana sulu yemek lazım

• :D ama o yumurta tadı çok olmaz yani ekmek gibi bişey olcak :D

• patates yemeği yapın?yada patatesi dilim dilim doğrayıp üzerine baharat falan koyup fırına atın?patatesle başkada bişey gelmedi aklıma :/

• tamam da nasıl yapılır ablacım cidden bilmiyorum ya :S

[fırın yok :( ]

• sağol ama hepsinde ya fırın diyo evde fırın yok, ya yumurta diyo artık tiksindim yumurtadan ya da kıyma flan diyo :/

çok üşengeçim bana pratik şeyler lazım :/

• Ozaman patates kızartıcaksınız veya haslama yiyeceksiniz.

Erkekler Ne Diyor 1

• panpa pattesleri direk suda haşla la tuzlayın yeyin :D güzel oluyo :D yağla falan yapmayın olmuyo valla yapamıyorum ben

• la olum acım ben ac :D bana ana öğün gibi bieşy lazım siz araöğün diyosunuz. onlar hemen acıktırr :(

• ne ara öğünü olum :D pattesi ezerek ye normal tuzla ye :D

• adam onla doyar mı la :/ hadi bir yedin iki yedin cık o olmaz . patates yemeği yaptım ellerime sğlık güzel olmuş :D

Yükleniyor...