Kapat

‼️⁉️ Yakım Zaman'da mahkeme var yardım lütfen ⁉️⁉️?

Arkadaşlar selam. Özel bir şirkette yönetici asistanı ofis büro elemanı operasyon şefi sarın alma muhasebe ve daha birçok bölümde çalışıyorum. Neyse işten çıkan personellerimiz bizi mahkemeye şikayet etmiş yıllık izin kullanmamışlar mesaileri verilmemiş günde bir öğün yemek vermişiz felan diye. (Tabi ki böyle birşey yok) neyse mahkeme günü henü belli değil. Çalışanlarla bazen birlikte şantiyelerde çalıştığım oldu 1,5 sene birlikte çalıştık şantiyede yani aramız iyi. Şimdi patron beni tanık olarak yazmış bende mahkemeye bulaşmak istemiyorum. Nasıl kurtulurum? Patronun dediği şu "bi-taraf olan bertaraf olur." Bende diyorum ki mahkeme günü kendimi tutuklatayım o gün akşama kadar karakolda tutulsam yeter benim için ohal felan da varya zaten. Böyle bişey yapayım diyorum yardım edin valla mevzu büyük. Teşekkürler.

0|0
15

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalama ya yağmurdan kaçayım derken doluya tutulmak istiyosun
    Ya patronuna söyle ben karışmam diye ya da git doğruları anlat

0|0
    0|0
    • Öyle olmuyo küçük hanım. Ben dün bu konuyu konuşayım dedim tam konulu açacaktım. Şantiye şefi aradı Dedi ki ben tanık şahit felan almak istemiyorum. Patronda aynen şöyle Dedi. O zaman çık git çalışma. !! Şimdi bende buna böyle bir çözüm bulmak istiyorum :/ bir günlüğüne karakolluk olayım nolcak ki :/

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalamayı bir kenara bırak senin için en iyi olan seçeneği değerlendir yok illah tarafsız kalacağım dersen başka bir şey uydur cenaze ağır hastalık veya ne bileyim aniden gelen kalp krizi masalı felan.

0|0
    0|0
    • Ya o da olmaz ki anlar Ada'm acayip takıntılı 3 yıldır birlikte çalışıyoruz. :/ benim kontrolüm dışında olması onunla doğru haklısın demesi lazım :/

• Naptım Lan ben sana bu kadar rencide ettin beni. Ayrıca işçilerin haksız oldukları konular da var. Demiş ki hiç izin kullanmadım ulan ben seni yıllık izne gönderdiğimi biliyorum. Bayram'da birlikte uçakla İstanbul'a döndük. Bayram iznini bile kullanmadım demiş. Günde bir öğün yemek yiyorduk demiş bide. Lafa bak ya. Sabah öyle akşam biz yemek veriyorduk aylık yemek faturalarını kıçımızdan mı çıkarıyorduk? Hem istifa demek ne demek? Ben bütün haklarımı bırakıyorum demek. Ada'm hem işe gelmiyor. Hem beni çıkardılar diyor? Hocam işçiler namuslu olsa sokarım parasına puluna benimde onlardan farkım yok birlikte çalıştık yeri geldiğinde ama haklarını isteseler eyvallah ama bir görsen sallamışlarsa sallamışlar. Ama yinede onlara karşı olmak istemiyorum aralarında halleştiler istiyorum. Şimdi ben mi kötü oldum saol yinede :(

• Yahuv olayı nerelere çekmişsin ben senin içinde bulunduğun durum için ciğerim parçalandı diyorum. Niye seni rencide edeyim ayrıca ilk seferde bu kadar ayrıntılı anlatmamıştın. Ama son yazdıklarına dayanarak sadece şunu söyleyebilirim. Hiç düşünmeden patronundan yana ol.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 4

• Yaw yok arkadaşım ne gerek var öyle şeylere. Paşalar gibi mahkemeye git ve sadece gerçekleri anlat. Patronların samimi ve dürüst çalışanlara ihtiyacı. Emin ol sen gerçeği anlatır isen patronunun aleyhine olsa bile sana hiç bir şekilde müdahale etmez. yaklaşık 14 yıllık iş verenim bir çok mahkemem oldu. Çalışanlarım benim aleyhime tanıklık yaptıklarında veya tanıklıkları bana zarar verdiğinde ben sadece dürüstler mi ona baktım. Her patron öyle yapar emin ol.

0|0
    0|0
    • Bizim patron farklı abi. Yeryüzünde bir tane oda bana dek gelmiş. Bakın istisnasız diyorum. Bizim patron kiminle tanıştıysa istisnasız hepsiyle tartıştı. Dolayısıyla Narsist bir kişiliği var hep ben hakılıyım diyor. Ama haksız olduğu yerler de var. Doğruyu söylüyorum. Bu seferde sende onların tarafını tutuyorsun diyor. :((

• Kendini her zaman haklı gören insanların davranışları gibi demek ki senin patronun davranışları. Yani bu konuyla başka birşey diyemeyeceğim. Ama yine de sen doğruluktan yana ol. Unutma "Doğru duvar yıkılmaz"

• Ee hit bildiklerini anlat niye dert ediyorsun

0|0
    0|0
    • Ya arkadaşlarım onlar şimdi yüzde elli onlar yüzde elli biz haklıyız ama :/ hem ekmek yiyorum hem şirketime Nasıl zarar veririm

• Kötü fikir.. bence o iscileri ara sizler yalan soyluyorsunuz de. durumuda anlat onlara

0|0
    0|0
    • Anlatamam telefon görüşmelerini de mahkemeye sunacaklarmış

• En mantiklisi gidip dogruyu soylemek. ayrica gitmezsen belkide ikinciye tekrar cagiricaklar. gitmiyeceksende hastayim de rapor falan al alabiliyirsan.

• G. o panpa

0|0
    0|0
Yükleniyor...