Aranızda benim gibi hayata bakış açısı olan varmı?

Ya ben hayata çok farklı bakıyorum. Herşeyin gelip geçici oluşunun, aslında insanların gerçekten boş şeylere aşırı önem verip boş yaşayışlarını.. Mesela insanlar lüks arabalara özenir ve farklı görürler ama mesela şu an abim sayesinde sahip olmama rağmen zerre kadar zevk almıyorum ya. hatta imrenerek bakanlar olduğunda cok utanıyorum. Özeniyorum, iyiymiş diyenlere sürdüresim geliyor ve cog zaman yaptığımda doğrudur., çoğu zaman akşam yattığımda ne kadar boş konuşmuş olduğumun yani ne bileyim bu tür şeylerin farkında olarak bakan varmı? boş gelebilir belki ama çoğu insan, arkadaşlarım, kardeşim çok boş şeylere o kadar cok önem veriyorlarki anlatamam. mesela yemeğin içinde bilmem ne baharatı olmadığı için hiç tadının olmadığını savunan insanlar, kıyafet uyumuna nasıl beğendirecceğine aşırı derecede önem veren ve başkalarını bu yüzden eleştiren insanlar vs vs bunlar çok saçma çok boş şeyler değilmi sizcede? kelimelere dökemiyorum birazda heyecan yaptım ama zaten öyle birileri varsa anlarlar beni :)

2|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Aslında çok da sahici duygularla yazmışsınız.
    Ben okurken kendimde hissettiğim şeyleri de cümle halinde görmüş oldum sayenizde.
    Başkalarının varlıklarını kıskanmak , ondaki gücü ele geçirme isteği , illaki bende de olsun hırsı ve daha bir çok şey..
    Gece yatmadan önce yoruyor bu telaş ve sorgulama başlıyor işte

0|1
    0|0
    • yorumun içi teşekkür ederim üstadım. Ya bir geziyim istedim sıkıntıdan açtım konuyu ama yalnız olmadığıma çok sevindim sizlerin sayesinde :) Ya anladığım ya bu insanlar hiç yalnız kalıp b tür şeyleri düşünmüyor. ya da bizim açımızda onlara saçma geliyor. Anın tadını cıkar derler ya öyle birşey olsa gerek

• etf :)
      düşünmekten hızla kaçıyor ve imkanları hunharca tüketiyoruz..
      Daha modernize edilmiş , şatafatlı şeylerin bizler için en iyisi olduğu dayatmasına yenik düşmüş bulunmaktayız.. geçmiş olsun :)

• kazamız mübarek olsun o halde. Göz yumup mide genişliklerine devam... :)

En İyi Erkek Görüşü

• hocam aynı benmişsiniz. sizinle karşılaşmak isterdim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Herşeyde bir kusur aramak yerine şükretmek lazım hallerimize :)

0|1
    0|0
    • kesinlikle ama bunun için yetiştiriliş tarzımı önemli yoksa fıtrattamı olması gerek :)

• kesinlikle katılıyorumm :)

• Mantıksal kopyamı buldum Allah'ım 😌🙏

0|1
    0|0
    • yalnız olmadığıma çok sevindim :D

• Bazen nefes almak bile boş geliyor ne gerek var ki diyorum

0|0
    0|0
    • peki ayakta tutan nedir o bazenki zamanlarda sizi?

• özelden yazıcaktım ama yazamadım. Eksiklik nerde neyi açıklamaya çalısayım anlatabildğim kadarıyla nerden başlayalım

• Klasik başalayalım tanrı neden insanlığı yaratti ki ihtiyacı yoktu bize bizim ona ihtiyacımız varken neden bizi kendine mıhtaç bıraktı

Erkekler Ne Diyor 1

• Aynen öyle doğru düşünüyorsun, geçici şeylere heves istek çoğaldı, dünyanın özelliği bu aldatır insanı ama kimseye kalmaz

0|0
    0|0
    • kesinlikle. ve çok üzülüyorum. örneğin dün üç arkadaş bir eskişehir yapalım dedik yakın olması dolayısıyla. sokakta tatil nedeniyle çok insan yok ve hepsi barlarda. ya annesi babası okusun diye neler yapıyor kimbilir ama onlar kendilerini nasıl gösterip nasıl yaşıyorlar. suratlarıda yapmacık gülüyor bellide ama neden yani niye bu tür arayış içerisindeler

• kesinlikle bundan kaynaklı. ailem inançlı nsanlardır. zaten bulunduğumuz, bulunmak zorunda oldugumuz şehirde küçüçük. hani öyle şatafatlı yerler mekanlar yok. sahil vs vs de yok. bunlarda benim kopmamamı sağlıyor olabilir ama insan biraz düşünmeli...

• Düşünseler iyi olurda napalım, senin gibi güzel düşünenler artsın

Yükleniyor...