1 kilo demir 1 kilo pamuk?

Neymiş efendim bunlar eşitmiş :/ bir kilo demir ayağına gelse bidaha yürüyemezsin 1 kilo pamuk gelse sıkıntı yok ama 1 kilo demir nerden baksan 3 kilo vardır :/ Sizin düşünceniz ne bu konuda ne kadar cahil insanlar var :/

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yoğunluk fazlalığı olduğu için , canını pamuktan daha fazla acıtması kadar normal bir şey yok.

0|1
    0|0
    • Dostum hasarı veren basınçtır basınç formülünde yoğunluk yok ne yazıkki sadece ağırlık ve yüzeyalanı var :/

• Dedim sana bizden eig kazandınız diye inanmadın :D

• Kamera şakası sandım :(

En İyi Erkek Görüşü

• Sen hangisi ayağına gelse sana zarar verir demedin hangisi ağır diye sorduk ;)

0|1
    0|0
    • Ama ağır olan hasar bırakır :D

• Cevabı söylüyorum dostum olay yüzey alanında 1 kilo pamuğu sen demir kadar sıkıştırabilirsen aynı hasarı verirler :D

• İşte demek istediğim o maddesel yapıyla ilgili bir şey olmalı sözelci olduğum için bilimsel cevap veremiyorum ama ikisinin kilosunun aynı olduğunu ve maddesel bir farklılık olduğunu algılayabiliyorum

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 15

• Senin dediğin olay demirin özkütlesinin pamuğunkine kıyasla çok çok fazla olması. Bundan dolayı birim alana yaptığı basınç çok daha fazla olacağından ayağın acıyacaktır.

0|1
    0|0
    • Dostum basınç formülüne bakcak olursan özkütlede yok formülde sadece ağırlık ve yüzeyalanı var

• İşte hasarı veren basınç işte yoğunluk farkının hiçbir önemi yok

• Yoğunluk farkının önemi olmadığı açık ama yoğunluk birim hacme düşen kutledir.1 kglik pamuğun hacmi ve dolayisiyla bir yüzeyden düşerken ki yüzey alanı ve ayrıca pamuklar arasında hava bulunabileceginden böyle bir farklılık ortaya çıkacaktır.

• Yavrucum pamuk katı değil 1 kilo diyosun ikiside eşit ağırlıkta demirin acıtması sert ve katı olmasından kaynaklanan bir durum

0|1
    0|0
    • Dostumm dostum hasarı basınç verir basınç formülünde ne yoğunluk nede cismin hali baz alınır ağırlık ve yüzeyalanıdır önemli olan :/

• Demir :D

• Gönlü büyük süperman seni 😄👏🏻👍🏻

• agırlık olarak demır gucuuu

0|1
    0|0
  • Bu agirlikla ilgili degilki sertlikle ilgili. İlla icimdeki filozofu cikaricaksiniz.

0|1
    0|0
    • Dostum sertliğin basınç formülünde yeri yok ama hasarı basınç verir ve basınçta sadece ağırlık ve yüzeyalanı baz alınır diğerleri etkilemiyor

• Alakası ile yok.

• Ayni deneyi dunya degilde ayda yaparsan ikiside ayagini acitmaz surtunme kuvveti ile ilgili

0|1
    0|0
    • Ayda ya demire rövaşata çekersek :D o zaman yine kırılır ama pamukta yine bişey olmaz :D

• Ayda o kadar hizli ayagini hareket ettiremezsin ama

• kütle ağırlıkları farklı

0|1
    0|0
  • Bilmem oğlum ölçmedim ki * . uğa goyim

0|1
    0|0
  • Kanka cisim farkı var biri sert biri değil.

0|1
    0|0
    • İyide hasarı veren basınç değilmi basıncın formülüne bakarsan ağırlık ve yüzey alanına bağlı olduğunu görürsün sertlik vs. gibi bişey yok :/

• İkiside eşit kilolar

0|1
    0|0
  • Trollse çok komik değilse daha komik :D

0|1
    0|0
    • Tabikide troll canım o kadar cahelmiyiz :D

• Demirde uçuyo mk ona ne diyecen pamuk suda batıyo demir yüzüyo hadi konuş

0|1
    0|0
  • 1kilo demir nerden baksan 2-3 kilo vardır

0|1
    0|0
  • o demırı kafana pamugu popona takarlar :)

0|1
    0|0
  • burdan fizik öğretmenime sesleniyorum hadi açıkla şunu topraaaaaam

0|1
    0|0
  • tamam o zaman söyle yapalım
    demirin hacmini pamugun hacmi gibi yapalım dagıtalım yani. ya da toz demir haline getirelim pamuk dagınık zaten öyle bir deneyelim ne olacak

0|1
    0|0
    • İşte bu ya birisi çözdü olay yüzey alanında sus diğerlerini uyandırma :D

Yükleniyor...