Tecavüzcülere kimyasal hadım cezası gelmiş, destekliyor musunuz?

resmi gazetede yayınlandı. ben şahsen desteklemiyorum, bence cezalar insanları yok etmeye değil, düzeltmeye yönelik olmalı. elbette tecavüz (ne yazık ki) türkiye nin bir gerçeği ancak bir insanın hadım etmek sanki çok ağır bir ceza.

• destekliyorum
    91% (61)76% (35)85% (96)Oy Ver
  • desteklemiyorum
    9% (6)24% (11)15% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
anlaşılan pek çok kişi benimle farklı fikirde. kırıcı olduysam affola. tacizin tecavüzun hiçbir turlusunu normallestiremeyiz, hayatımizdan def etmeliyiz. bunu hayatımizdan def ederken acaba bu suça bulaşan insanları topluma kazandırmak mümkün mü diye sordum sadece

0|0
22|27

En İyi Kız Görüşü

• Birde şu vatan hainlerine İdam cezası geleydi..

1|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi karşı cinsteki arkadaşların bu yasayı desteklemesi doğru , verilen örneklerde malum , hepimizin duyduğu şeyler ama işin farklı bir boyutu var.

Oda türkiyede ilk olarak şikayet edenin ifadesine bakılıyor. Yani bunun bir terimsel karşılığı vardı , şu an hatırlayamıyorum ama kısaca olayı özetleyecek olursam. Bir erkekle bir kadın birlikte olsun diyelim , ertesi gün kadın gidip bu kişi bana tecavüz etti dese direk suçlu o erkek kabul ediliyor. Masum olduğunu erkek tarafının kanıtlaması lazım ki verdiğim bu örnekte bu pek mümkün değil çünkü erkeğin spermi kadının üzerinde bulunabilir. Böyle bir durumda o kişiye bu yasada ki gibi bir ceza verilmesi durumunda oluşabilecek mağduriyeti ne geri alabilir?
    Bence bunu bir sorgulamak lazım...

Şu var çocuk kısmı için bakıcak olursak , tecavüz suçu için bence verilmesi gereken ceza kesinlikle bu ceza. Ama her tecavüz suçunda bu cezanın uygulanması pek doğru gelmiyor. özellikle böyle güzel adelet anlayısı olan bir ülkede böyle bir ceza insanı düşündürüyor.

En azından bir erkek olarak yarın öbür gün biri bana böyle bir iftirada bulunsa ve ben o gün o saatte orda olmadığımı kanıtlayamıyor olsam...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• 4 yaşında kızı ve ya erkeği her yerinden tecavüz edip, sonra ellerini bağlarken erkek çoçuğun abi beni öldürme demesine rağmen diri diri yakan ve yaktığında da bağıran ağlayan çoçuğun çığlıklarını duymazlıktan gelen birini nasıl düzelte bilirsin? Nasıl? Bilinçli bir şekilde bunu yapıb öldürdüyse, öldürülmelide

0|3
    0|0
    • ÖLDÜRÜLMEMELİ BENCE.
      En kalıplısından bir grup zenci alacaksın, ellerine vereceksin haşatını çıkaracaklar, sonra diri diri yakacaksın.

• Canım benim, bu taciz değil. Bu cezasının misliyle kendine dönüş şekli. Bunu taciz olarak düşünüyorsanız, siz bir tavsiyede bulunun. O tacizin kendisine dönmesi şartıyla.

• Hayır direk kesmek daha etkili bana göre

1|1
    0|0
  • destekliyorum hatta kimyasalını değil jiletli baltalı giyotinli testereli olsa daha iyi olurdu ceza dediğin caydırıcı olmalı

1|1
    0|0
  • Destekliyorum

0|1
    0|0
  • Sana katılıyorum.

0|2
    0|0
  • Adam, kullanım amacının ötesine geçmişse kullanma yetkilerinin elinden alınması, tam yerinde bir cezadır.

0|2
    0|0
  • Destekliyorum. Bebeğe tecavüz edeni nasıl tecavüz edecen acaba? Şu humanistliğinizi bırakın en azından şu tarz şeylerde. Bu tarz hastalıklılar doğada yok edilmeli.

0|0
    1|0
  • Tecavuz edebilecek kadar beyni donmus insanlari mi duzeltecekler, duzelmez onlar.. Bir kadin tecavuze ugradiginda nerdeyse butun hayati zehir oluyor o kadinin hayatini nasil duzeltecekler, caydirici cezalar olmali, bu cezayi az bile buldum.

0|1
    0|0
  • Tecavüze uğramanın ağırlığına uygun bir ceza. Cezalar caydırıcı olmadığı müddetçe olanları gördük. Sonuna kadar destekliyorum

0|0
    0|0
  • Şeyine sahip çıkamayan adamın yüzünden bir insanın psikolojisi alt üst olsun, kayıp bir insan olsun ama hadım edilmesin öyle mi? Neden daha çok insanın hayatını mahvetsin diye mi?

0|0
    0|0
  • Destekliyorum insanları düzeltmek için bizimki harcayacaklar gelecegimizle oynamak bu kadar kolay mı?

0|1
    0|0
  • sonuna kadar destekliyorum. adamlar o b*ku yedikten sonra mahkemeye kravat takıp çıktı diye iyi halden cezası hafifledi veya serbest kaldı. şimdi de cesaret etsinler de görelim.

0|0
    0|0
  • Bunu yıllardır destekliyoruz da bişey olduğu yok

0|1
    0|0
  • İyi olmuş. Onlarca insanin hayatı kararirken onun cinsel hayatının kararmasi umrumda mi?

1|1
    0|0
  • Daha sonraki kisileri duzeltmek icin yapiliyor zaten

0|1
    0|0
  • Türkiye zivanadan çıktı o yönden. Ağır bir ceza olmadığı surece kimse uslanmayacak. Bunu gorduk.

0|1
    0|0
  • Kimyasal yolla olanı desteklemiyorum. Farelere yedirsinler

0|0
    0|0
  • Direk kesilmeli! Tabiki destekliyorum

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum diyen hangi kardeşim

0|0
    0|0
  • Desteklemeyenler tecavüzcü ve yakınları herhalde böyle güzel birsey nasıl desteklenmez?

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 26

• Tecavüzcülere de idam gelse daha iyiymiş

1|2
    0|0
  • Tecavüz edenin hatası telafi olmuyor ceza sert diyorsun
    Peki mağdurun kararan ve geri gelmeyecek hayalleri hayatı ne olacak?
    Yerinde karar diyorum çok bile geç kalındı yasalar suçlulardan yana değil mağduru mağdur etmeden korumaya yönelik olursa yasadır..

0|0
    0|0
  • O zaman bırakalım Özgecan gibimi yapsınlar kızlara? Ağır ceza diyon ama bu ceza hicbisey degil iskence yapicaksin boyle serefsizlere hergun bir tirnagini kopartican sonra parmaklari en sonundada asıcan

1|1
    0|0
  • Daha ağırını destekliyorum

0|0
    0|0
  • Kaynak nedir? Ben öyle haber bulamadım?

0|0
    0|0
  • ilk kez güzel bir uygulama görüyorum :D

0|0
    0|0
  • Bir makine gibi düşün... Sorun çıkaran parçayı çıkartmak gibi... İdama karşıyım ama bu olabilir. Aynı adamın 2 gün sonra bir başkasına tecavüz etmeyeceği garanti edilemez çünkü. Ama en doğru yöntem vicdanlı nesiller yetiştirmektir.

0|0
    0|0
  • Tecavüze uğrayan zaten zor topluyor kendisi toplayamayıp canına kıyanda çok. bunları hadım etip mağduru hayata kazandırmak daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • Hadım yetmez işkence yapılsın.

0|0
    0|0
  • Bir tanıdığım abimin başına bir şey geldi. Şöyle ki adam gözümün önünde eski sevgilisiyle tartıştı ve kızın barışma teklifini reddedince kız taciz ediyor bu beni diye bağırmaya başladı ne olduğunu anlamadan adama saldırdı insanlar ve kız tecavüz etti buna daha öncesinden diye şikayete bulundu zor bela kurtuldu adam. Bu yüzden desteklemiyorum bunu bilen erkek düşmanı kadınlar ve yahut birine düşman olan bir kadın bunu kullanacaktır

0|0
    0|0
  • Böyle insanları düzeltemezsin. Hadım et dümdüz yaşasın işte zamanında düzgün kullanamadıysa o aleti, elinden al gitsin ne uğraşcan.

0|0
    0|0
  • yerinde karar bence bir daha böyle suça yeltenemez caydırcı olur
    yerinde hüküm iyi olur

0|0
    0|0
  • Tecavüz ediyosa ömür boyu hapis ki bir daha bir şey yapamasın katile tecavüzcü bir daha sokakta yürümemeli

0|0
    0|0
  • destekliyorum hatta koparıp atsınlar

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gerekliydi.

0|0
    0|0
  • Bu kansızlara az bile kalır. Adalet sistemimiz ilk kez yerinde bir şey yapmış.

0|0
    0|0
  • onlarıda domaltıp bir sikiceksinki adam olsunlar

0|0
    0|0
  • Avrupa'da da uygulanan bir ceza ve doğru bir şey bence

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum diyenler tecavüz edebilme potansiyeli olanlar

0|0
    0|0
  • Bence caydırıcı bir ceza olur ki insanları caydırır sizinde bizimde benimde anası bacısı var.

0|0
    0|0
  • Bence hafif bir ceza ama hiç yoktan iyidir...

0|0
    0|0
  • kızlar için demesi kolay ya adam masumsa?

0|0
    0|0
  • desteklemiyorum diyenler neyin kafasini yasiyor acaba?

0|0
    0|0
  • Geri zekalılara bak ya böyle ceza mı olur.. Param parça edeceksin o namus düşmanlarını..

0|0
    0|0
  • tecavüz edene ağır bir ceza olduğunu düşünüyosun ama karşısındaki?

0|0
    0|0
  • destekliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...