Mühendisim ama iş görüşmesi için gittiğim yerler işçilik teklif ediyor sizce neden?

Ben mühendisim, başvurduğum firmalarla görüşmeye gittiğimde hep işçilik teklif ediyorlar acaba neden, hatta bir fabrika da benle mezun olmuş sınıf arkadaşım vardı o mühendislik yapıyor ama beni işçi olarak çalıştırmak istiyorlar çok moralim bozuluyor kendime güvenimi yitirdim hayata küstüm ne yapmalıyım neden böyle oluyor bilmiyorum etrafımdakiler bakımsız olduğumu söylerler ondan mı, sessiz ve çekingen olduğumu anladıkları için mi, torpilsizlikten mi yoksa çaresizliğimden mi faydalanmaya çalışıyorlar

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hayir muhendiste olsan sonucta tecrubesizsin. Tecrube kazanman icin 😂

0|0
    0|0
    • tamam ama bütün arkadaşlarım masa başı iş yapıyor planlama kalite güvence falan benden beden işçiliği istiyor arkadaşlarım toplantılara hatta görüşme için yurtiçi yurtdışı na gidiyolar bana gelince böyle oluyor etrafıma anlatmaya utanıyorum

• Saha itinali olman senin ozguvenini gosterri 😉 basarilar kardesim

• teşekkür ederim:)

En İyi Kız Görüşü

• Ne mühendisliği? Hangi üniversiteden mezun oldun ki?
    Çok garip bir durummuş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Tüm iş yerlerinde bu aynıdır hiç bir iş yerine en tepeden başlayamazsın hiç bir fabrika seni diplomana bakarak Müdür olarak almaz. İlk önce işçi olarak başlarsın verdiğin hizmete ve çalışma durumuna göre kademe kademe yükselirsin. Örnek: Yüksek elektronik mühendisiyim Çorlu BSH Elektronik Fabrikasında ilk işe girdiğimde Amele olarak başladım 6 yıl içinde usta başı oldum...

0|0
    0|0
    • ama sınıf arkadaşlarım masa başı işlerle başladı, kimi kalite güvencede, kimi arge de ürge de, kimi planlama da, kimi de pazarlama da. tabii ki hemen şef müdür falan yapmadılar ama işçi olup ilkokul mezunlarıyla aynı işi yapmak başka

• ilk görüşmede davranıştan çok belli olmaz kimin nasıl iş yapacağı tabii en alt seviyeden başlayıp zamanla çalışmana göre yükselirsin ama bilgini kullanıp işçi olmak başka beden işçiliği başka beden işçiliği isteniyor benden ama diğer yeni başlayanlar başka mesala benim çok bakımlı güzel uzun boylu bir arkadaşım var onu lw wakiki de planlamaya aldılar işçilik teklif bile etmeye çekinmişlerdir bence

• tabi o konu birazda personel müdürünün göz zevkine kalıyor acı ama gerçek

• Şirketlere başvur sen

0|0
    0|0
    • oralara da başvurdum

• bence bu çok acımasızlık ne hayallerle gidiyorum kaç km yollara sonra duyunca oturup ağlıyorum kariyer net de görüyolar başvurumu biliyolar mühendislik için geldiği mi, olumsuz cevap verseler bu kadar üzülmem

• Sen bireysel başvuru yap bence. Tekstil mühendisisin galiba. Tekstil şirketlerine bireysel başvuruda bulun

• Hangi universite ve bolum mezunusun?

0|0
    0|0
    • erciyes üni tekstil

• Tekstil alani oldugu icin isciye ihtiyaclari vardir. Tutup da muhendise para vermek istemiyorlardir ben muhendisim neden bana iscilik teklif ediyosunuz de

• dedim analitik düşünen insan istiyoruz dediler

• ne mühendisisin ?

0|0
    0|0
  • Hoşgeldin TR' nin iş dünyasına. :) Benim yaşadığım şeyleri anlatsam sana ağzın açık kalır.

0|0
    0|0
    • ne yaşadınız mesala anlatır mısınız lütfen siz de mi mühendissiniz

• Ben mühendis değilim, ama mühendisten daha fazla bilgim var. Büyük firmalarda mühendis pozisyonlarında çalıştım. Fakat, Çoğu üyük kurumsal firmaların yönetim kurulu bunyesindeki adamlardan iş teklifi aldım ama sonra hep pardon dediler! Sorun bu kısaca aynı şeyi on kere yaşadım.

• Yeni mezun musun?

0|0
    0|0
  • Çok Okuyan Değil Çok Gezen Bilir. Bu Durum Da Tecrübeden İbarettir.

0|0
    0|0
  • Niye çaresizsin...

0|0
    0|0
    • paraya ihtiyacım olduğunu anladıkları için

• bazen düşünüyorum acaba işçiliği kabul etsem mi diye ama bunu belli etmemeye çalışıyorum karşı tarafa tabii

• Yanlış anlama ama bu kafayla gidersen çok güzel işçi olur senden. Diline ve diplomana yazık.

• zor bir durum :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...