Çok ciddi lütfen görüş belirtin. Siz ne yapardınız?

İlkokul ve orta okulda çok asosyal, çelimsiz, özgüvensiz, kişiliği zayıf olan neredeyse toplum tarafından hor görülen, aşağılanmasam da insanların küçük gördüğü bir haldeydim.(çoğu o zamanki sınıftan kaynaklanan sebepler) Ve çok sınırlı sayıda arkadaşım vardı. mezun olunca da sınıftakilerin çoğuyla ilişiği kestim. Aynı ilçe de olmama rağmen eskiden tanıdığımın çok az olmasını fırsat bilerek bu okulda kendime çeki düzen vermeye,0 dan başlamaya karar verdim. Dediğim gibi ilk okuldan samimi olduklarımla da o çevreden uzaklaşmak için diyaloğu azalttım.(mesajlaşma 2 ay da 1 1 gün buluşma son 6 aydır yüzlerini görmedim.) Şimdilerde samimi olduklarımdan biri mesaj attı sizin okula gelcem dedi. Ama ben o kadar samimi olmak istemiyorum. Eski sınıfım hakkında hiçbişey istemiyorum. Ne yapmalıyım ona karşı nasıl davranmalıyım. O hala diğerleri ile konuşuyor mecbut oralara tekrar döncem. hiç istemiyorum.3yıl oldu herşeyi yeni yeni yoluna koyuyorum. Özgüvenimi anca geri kazandım. Yardım edin lütfen

Güncellemeler:
Gelince eski lakaplarımı olaylarımı hatırlatıp beni yine rezil eder diye korkuyorum.

0|0
3|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Seni istemeyeni sende isteme

0|1
    0|0
    • Aynen oyle ama ilk okulumdaki kişiler sosyal ve çevresi geniş kişiler şimdi bunu terslesem sağda solda konuşup laf ederler. Buradan tanıdıkları vardır muhakkak, onların ilk okuldaki halimi buraya yansıtmalarını istemiyorum. Sence ne yapmalıyım?

• nıye bu kadar ınsanlardan uzaksın anlamadım kı samımı olsan ne kaybedersın sonuçta senın arkadaşın hemde bır zamanlar kı samımı arkadaşın bu sebeb ıle eskı arkadaşlarını görursun fenamı keşke bende eskı arkadaşlarımı görebılsem

0|1
    0|0
    • Öyle diyorsun da ben ilk okul ve orta okul zamanımda inanılmaz mutsuz, sosyal ilişkilerinde başarısız, zayıf kişilikli biriydim. Özgüvenden eser kalmamıştı. Genelde benimle alay ederlerdi, lakap takıp rencide ederlerdi. Şimdi daha iyi arkadaşlık ilişkilerim, daha iyi sosyal yaşamım var. Daha mutluyum bunun mahvolmasını istemiyorum sence ne yapmalıyım?

• Görüşün için teşekkürler dikkate alıcam söylediklerini :)

• rıca ederım sen yıne de bildiğinı yap :D

• O kişinin de mi size zararı vardı nedeni nedir?

0|1
    0|0
    • Ben buradaki insanları görünce o arkadaşlığın yanlış olduğunu anladım. Ben nasıl desem... yancıymışım, beni sürekli aşağılayan lakap takan kişilermiş onlarda. şimdi daha iyi dostluklarım daha düzeyli bir çevrem var. ama oradaki insanlar çevresi olan insanlar bu okulda tanıdıkları çok kişi var ben bu cocuğu terslersem laf ederler o ilk okuldaki "acınası"halimi çevreme dillendirirler (lakapları, rezillikleri vs...) ben bunun olmasını istemiyorum ne yapmalıyım?

• Görüşün için gerçekten teşekkür ederim. Dediğin gibi zaten gülüp aşağılayacaklarsa arkadaşım değillerdir. Zaten onların değil çevremdeki kişilerin vereceği tepkiler beni rahatsız ediyor...

• Ben teşekkür ederim. Bence sizi rahatsız etmemeli, etse bile belli etmeyin o zaman daha da üstünüze gelirler.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...