Başkalarının istediğini yaşamak mı kendi hayalimi yaşamak mı?

Babam cocuklugumdan beri arkadaslarimdan oynadigim oyunlara kadar gülme şeklime kadar her şeyime müdahale etti. Hep onun istediği okullarda okudum onun istediği gibi biri olmaya zorlandim. Kendiyse asla dort dortluk bir insan degil. Bir gun bile icimden geldigi gibi yasamadim. Ben eglenceli konuskan rahat bir cocuktan somurtkan sıkıcı aşırı rekabetci bir insana donustum. Bu sene ben psikoloji okumak istiyorum ama o pdrye gondermek istiyor. Eger psikolojiyi yazarsan benden bes kurus para yok diyor. Hangisini secmem gerek? Sonra iste basarisiz oldun beni dinlemedin beter ol diyecek eger basaramazsam

• Kendi hayalini yaşa. ( Psikoloji)
    89% (58)87% (34)88% (92)Oy Ver
  • Onun istedigi gibi yasa ( pdr)
    11% (7)13% (5)12% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bana kalırsa kendi hayalini yaşa ancak, gerçekleri konuşmak gerekirse söylediğin gibi bir başarısızlık durumunda zor duruma düşersin. Ya da sahiden hiç para vermezse o da seni zorlar. He ama şöyle bir şey var. Ben bir şekilde çalışırım, kazanırım orayla kendi masraflarımı çıkartırım diyebiliyorsan kendi haylini yaşa. Ancak ben çalışamam, iş bulamam vs. vs. diyorsan mecvuren yine babanın dediğini yapmak durumunda kalırsın. Annen ne diyor bu işe?

0|0
    0|0
    • Annem asla benimle ilgilenmiyor. Bizden nefret ediyor hep asagiliyor kufur ediyor. İlgisiz bos bir insan. Gereksiz biri sadece. İs bulmam falan zor okulun biraz da ucreti var yurdu vs baba destegi sart yani yoksa bir sene bile okuyamam

• Aslında çalışarak okuyabilirsin ama bir bayan olarak ne kadar kaldırabilirsin, orası soru işareti..

• eig için teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Eğer başaramazsam diye düşünmeyi bırak bu senin hayatın hatalarınla doğrularınla.. Ömür boyu o meslekte baban değil sen çalışacaksın ya o meslekte başarılı olamazsan ya hiç sevmezsen veya okurken de sorunlar yaşasan. Bugüne kadar baban zaten haddinden fazla müdahale etmiş edeceği kadar bundan sonra kendi ayaklarının üstünde dur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Psikolojiyi kazanirsan sana para verir merak etme. Bir fazla karamsar olma. Yasadigin hayatin emin ol her gununu kendin gibi yasiyorsun zaten. Yani kendin boylesin mudahale ediliyorsa bu senden kaynakli. Fazla kafani takma. Bu ulkede insanlar ne zorluklara katlaniyor

0|0
    0|0
  • Kendi halini seç. Sonra da sana eş kurul vermeyen babayı dinledikten sora ona de ki "Allah der ki çocuklarınız sizin malınız değil, size emanet edilen varlıklardır. Belki bu söz küçüklüğümden beri bana ne yaptığını düşünmeni sağlar." Sonra da 183'ü ara ve üniversiteyi kazandığını ama sırf kndi hayalini seçtin diye babanın sana beş kuruş vermeyeceğini, yardıma muhtaç olduğını söyle. Elbet yardım bir yerlerden gelecektir. Rabbim yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • kendi hayalimi tabii

0|0
    0|0
    • Ama mecbursun onun parasina. Napacaksin?

• Kendini ispatlaman için en büyük şansın. Başarırsan ki başka çaren yok! en büyük dersi vermiş olursun. Ve bundan sonraki hayatında ona bağlı kalmazsın. Eğer başaramazsan ki bu senin için en kötüsü kalan hayatında babana bağlı yaşarsın.

0|0
    0|0
  • Kendi hayalini yasa

0|0
    0|0
  • Hayalin kendince mantıklıysa istediğini yaşa.

0|0
    0|0
  • Kendi hayatını yaşa dicem de parasız zor

0|0
    0|0
  • Kimse için doğmadım ki kimse için yaşayayım. Helede kimsenin istediğini asla robot değilim.

0|0
    0|0
  • Bazı babalar anneler aile büyükleri böyle baskın olabiliyor ne yazık ki

0|0
    0|0
  • Bu hayat senin istedigin neyse yap onu

0|0
    0|0
  • A dedim.

0|0
    0|0
  • Kaderin sana pek gülmez böyle giderse

0|0
    0|0
  • Başkasından banane tabiki kendi hayalimi

0|0
    0|0
  • Başkası da bir ihtimal ama o "başkasının" kim olduğuna bağlı :D

0|0
    0|0
  • Kendi hayalin mutluluga acilan kapidir iyide kotude olsa

0|0
    0|0
  • kendi hayalim

0|0
    0|0
  • Başkalarının ne düşündüğünün, ben onlara 'başkaları' dediğim sürece hiçbir önemi yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• http://web.deu.edu.tr/psikoloji/?q=node/1
    llp.marmara.edu.tr/organizasyon.aspx farklı okullar ama ikisi de birbirine paralel bölümler öyle tıp mı diş mi kararsızlığı kadar tartışılacak bir konu değil bence. İlk sene dersleri aynı gibi dikkat ettiysen. Psikolojiye hayalimdeki meslek diyorsan o derslerden başarılı olmalısın başarılı olunca da çap yapabilirsin.

1|0
    0|0
  • Ünide çok fazla burs imkanı var inan onun verdigi paraya ihtiyacın olmayacak ve sen kim olursa olsun senin mutlulugunu önemsemeyen birini önemsememelisin ben öyle yaptım ve bir kez olsun pisman olmadim

1|0
    0|0
    • Fakat okul ucretli :( ve gidecegim yerde hayat pahali. İs deneyimim de yok

• Herhangi bir sehirde devlet üniversitesi gelmiyo mu

• Siralamam tutmuyor. Puanim gayet iyi aslinda

• Benim babamda da aynı durum var, maalesef. Arasında pek bir fark yok. Hangisinin geleceği iyi, sana uyuyor iyice araştır. Ondan sonra karar ver. Babanın yaptığını kesinlikle desteklemiyorum ama ileride teşekkür edeceğiz gibime geliyor. Pdr'nin atamaları oldukça iyi. Öğretmen kıvamında oldukları için, her tatil normal öğretmenleri vurduğu gibi, onları da vuruyor. Psikoleji oldukça zor ve sıkıcı bir bölüm. Tercih yine senin tercihin. Babana gerçekten karşı olmaktan yana, hangisinin sana yakın olup olmadığını ölçmelisin.

0|0
    0|0
  • Psikolojiyi işaretledim sen onu istiyorsun diye ama pdr de de baya iş var

0|0
    0|0
    • Para degil mutluluk istiyorum :( off

• Acikogretimde psikoloji acilmamis. Sadece dusunulmus ama onay verilmemis psikolojinin gelecegi acisindan :(

• Hmmmm... hadi ya

• Kendi hayalini yaşa.

2|2
    0|0
  • Yaşamamakk

0|0
    0|0
  • Başkasının istediklerini yerine getirerek mutlu olamazsın

0|0
    0|0
  • Önce kendine çok güven, Çok çalış özel okuldan tam burslu kazan ve öyle devam et. Devlette o kadar iyi eğitim yok. Psikoloji oku. İstemediğin bir bölüme trilyon dahi yatırsa seni mutlu etmeyecek..

0|0
    0|0
  • Alttaki şıkkı seçenler hayat boyu mutsuzluğa mahkum, pısırık insanlardır sayıları daha fazla olsaydı bile onları dinleme
    ayrıca sırf kendi istediği bölümü seçmedim diye para vermeyi kesicek bir babam olsaydı ona çöp gözüyle bakardım

0|0
    0|0
  • PDR daha akıllı bir tercih olur. İstediğin gibi yaşa ama tavsiyelerine kulak ver. Çok uç noktalar değil ikileminiz

0|0
    0|0
  • başkasını napcan be :D

0|0
    0|0
  • Kendi istediğini

0|0
    0|0
  • Kendi hayalimi

0|0
    0|0
  • Psikoloji okumanı tavsiye etmem normalde ama sırf babana inat olsun diye oku diyeceğim.

0|0
    0|0
  • Part time calisamaz misin. Kendi ayaklarinin uzerinde durmak sebi guclendirir. Elbet bir caresi bulunur. Sen psikolojiyi secsen bile bir zman sonra paraya ihtiyacin oldugunda seni ortada birakacak degil.

0|0
    0|0
  • Kendi istedigini yapabilecek durumda isen yap ama maddi destek vs yoksa onun istedigini yap birbirine yakin meslekler

0|0
    0|0
    • Maddi destek olmayacak. İstemiyorum da onun destegini. Biktim artik

• Kendi istedigin bolum ucretli mi? oyleyse nasil yapacaksın? Eger devletsr ya da tam burslu vs kendi istedigini yap bu sana son dirdiri sonra kendi meslegini eline almis maasi cepte bri olucaksin nasilsa

• İkisi de %50 veya %75 burslu. Sececegim okula bagli. Pdrnin tamburslu sansi da var ama psikolojinin puanlari daha yuksek oldugu icin %75 geliyor. Fakat %50 burslu bile olsa pdrye gondericez dediler

Yükleniyor...