Aradaki fark ne?

Atatürk Cumhuriyeti kurduğu ya da kuracağı yıllarda olması lazım tam hatırlamıyorum cumhuriyete karşı din adamları ayaklandılar ve çoğunun arkasında yabancı kuvvetler vardı ve tabi çıkarları tabi sonradan idam edildiler. Şimdide yine ülkeye ve Cumhuriyete karşı bir dinci arkasındaki kuvvetler ile ayaklandı ama Atatürk dinsiz alimleri astirdı oldu ee şimdide kaç yıl öncesinin yaptığını yine yaptılar amaç aynı ama Atatürk dinsiz Atatürk suçlu ne düşünüyorsunuz?

Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık.

çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir.

ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde , her bir taraf diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır."


0|1

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...