Aradaki fark ne?

Atatürk Cumhuriyeti kurduğu ya da kuracağı yıllarda olması lazım tam hatırlamıyorum cumhuriyete karşı din adamları ayaklandılar ve çoğunun arkasında yabancı kuvvetler vardı ve tabi çıkarları tabi sonradan idam edildiler. Şimdide yine ülkeye ve Cumhuriyete karşı bir dinci arkasındaki kuvvetler ile ayaklandı ama Atatürk dinsiz alimleri astirdı oldu ee şimdide kaç yıl öncesinin yaptığını yine yaptılar amaç aynı ama Atatürk dinsiz Atatürk suçlu ne düşünüyorsunuz?

Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık.

çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir.

ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde , her bir taraf diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır."

0|1
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• İyiki de dinsizmiş yoksa ihanet eden imamları hocaları ayıklayamazsın. Nedense hep dini bütünlerden çıkıyor bu hayinler... Atatürk idam cezasını her önüne uygulayabilecek karakterde bir adam değildi. İnsanlar namaz kılıyor diye herhangi bir mahkumiyet almadı ama bu devirde bu ülkeye idam gelirse önlerine geleni dinsiz deyip asarlar. Basit bir mantalite oldu ama yukardaki yaklaşıma anca bu cevap verilir. İçerde zaten onun hakkından gelirler. Ya da yakında duyasrsınız kalp krizinden gitti diye.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• ATATÜRK suanki olacaklari gordu.
    Ve uyardi.
    Dinsizleri asti diye suanki zihniyet ATATÜRK'e dinsiz dedi ama hic biri bilmez Türkiye Cumhuriyeti'ne ilk Kur'an Kursunu actirdigini.
    Çunku korler.

Fark şu;
    Rte'den yine ayni cumleyi duyduk "Kandirildik!"

O dinsizler ATAM'i kandiramamisti. 😊

0|0
    0|0
  • Hilafeti kaldırmak medreseleri kapatmak sarığı yasaklamak kur an ı yasaklamak alfabeyi değiştirmek bunları din düşmanı oldukları için mi yaptı yoksa kendisi din düşmanı oldugu için mi

0|0
    0|0
    • Hadi dediğin hepsi tamamda alfabe değiştirmeyi bile yargılıyosan sen git arap vatandaşlığı al. Sen Türk doğdun o zaman arap alfabesiyle ne işin var gidip sonradan ek olarak öğrenmek istersen ayrı. Ayrıca Mehmet Emin Yurdakul ve Ziya Gökalp araştır o zaman onlarda dinsiz alfabeni kaldırmış ya.

• Çinlilerin alfabesi bin harften oluşuyor yukarıdan aşağıya doğru yazılıyor onlar da sorun yok ruslar da yok japonda yok ama Arapça da var

• Sen bence benim dediklerime cevap verebilecegin zaman yaz buraya değişik değişik cevaplar veriyosun sorun arapçada değil sorun onu alıp dili mahvetmek Türkçe ile karışık bir dil ortaya koymak. Herkes çıkıp der alfabemiz değişti ama sanki kendi alfabeleri. Çıkıp kendi alfabelerini değiştirenler için bir sorun yok ama

• İşte Ataya hakaret edenlere bu yüzden kızıyorum akp liyim ben. Şimdi yıllardır kızdıkları adamın yaptığının aynısını yapıcaklar

0|0
    0|0
  • Aklli zeki ve ileri görüşlü bir insan saygi duyuyorum

0|0
    0|0
  • Şimdi olanlar Cumhuriyet e karşı ayaklanmadı yanlışın var bunlar bir zaman kankaydılar şimdi para mevki için birbirlerine düştüler olay bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hımm...
    Bak şimdi, "Atatürk bir çok din adamını astırdı." demek yanlış olur.
    Bilakis onlar; "Hoca ve din adamı değildi onlar hoca ve din adamı altında milletin zihnini yıkayan dini duygularını sömüren kişilerdi"

Kendinileri başa getirmeye çalıştılar, "bana bağış yap, ben senin öbür taraftaki yerini hazır tutacağım" gibi söylemler oluşmaya başladı, Atatürk'te güzel milletimizin bu duruma daha fazla kanmaması adına böyle bir yola başvurdu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...