Bir huzurevine ya da kimsesiz çocuklar yurduna en son ne zaman gittiniz ya da gittiniz mi?

Bir yaşlının hatırını sormak ya da şefkate muhtaç çocuklara birkaç saatimizi vermek insani görevimiz aslında; bir lütuf değil...

Güncellemeler:
Ben de toplam 2-3 kez gittim. Oralara ağlamak, deşarj olmak için değil, pozitif enerji vermek için gitmeli. Bir yıl önce Maltepe Huzurevi'nde ziyaret ettiğim çok eski bir komşumuz olan hanımefendinin minnet ve mutluluk dolu bakışları yüreğimi dağlamıştı. O ziyaretten 1 ay sonra ölüm haberini alınca içim sızlamıştı. Demek ki bazı ziyaretleri geciktirmeden yapmakta fayda var. Allah her yaştaki insana kendi evinde sevdikleriyle yaşamayı nasip etsin...
Gitmeyenler de bir fırsat bulunca giderler belki de. Bir söz, çocuklara minik bir şaka bazen hazineler değerinde olabiliyor.

0|1
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Her yıl 23 nisanda ya kimsesiz çocuklar yurduna ya da kanserli çocukların yattığı bölüme gider oyuncak dağıtırım gitarımı alırım şarkımı söylerim. Palyaçodan korkmama rağmen bunları palyaço kılığında yaparım ve çocukların gözlerindeki o mutluluğu görmek beni bunu daha çok yapmama teşvik ediyor.. Onların acısını üzüntüsünü sevincini paylaşmak en büyük hediye zaten..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• 4 sene önce huzurevine gitmiştim. Teyzenin birisiyle sohbet etmiştık. Kadının söylediği isimleri unutuyordum ama üzülmesin diye evet hıhı falan diyordum.

0|1
    0|0
  • Ne güzel bir soruya değinmişsin.

0|1
    0|0
    • Farkında değiliz pek ama ciddi sosyal yaralar bunlar... İnsan kendi çocuğunun üzerine titrerken gece oralarda ağlayan ama nazlanma hakkı bile olmayan çocukları hemen hemen hiç hatırlamıyor hayat koşturmacasında.

• Benim işim bu 😊Sosyal hizmetler okuyorum sık sık da giderim

0|1
    0|0
  • 2.5 sene önce gitmiştim. O kadar cana yakın, sıcak ve sevimliler ki *-*

0|1
    0|0
  • Gitmedim hiç valla

0|1
    0|0
  • Hiç gitmedim ):

0|0
    0|0
  • Gitmedim ama gitmek isterim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• hiç gitmedim :'(

0|1
    0|0
  • Huzur evine çok defa gittim çünkü bilgi işlem işlerini yapıyordum, kimsesiz çocuklar yurduna 2-3 sene önce 2 ayda 1 yardım amaçlı ufak çaplı bir arkadaş grubuyla gidiyorduk ama grup dağıldı...

0|1
    0|0
  • Etrafım huzur evi gibi. Gitmeme gerek kalmıyor. Herkes yardıma muhtaç..

0|1
    0|0
    • Biraz da oralarda sevap kazan. Aslında ne mutlu sana; şu anda belki tam farkına varamasan da.

• Gitmedim gidersem eli boş gitmek istemem ne önerirsin

0|1
    0|0
    • Huzurevine gidiyorsanız giyim eşyası olabilir (iç çamaşırı vs..) İnsanların maddiden çok manevi ihtiyaçları var aslında... Konuşma, sabırla dinleme vs...

• her ay huzurevine gidiyorum..

0|1
    0|0
  • sen ne zaman gittin onu söyle bana

0|0
    0|0
    • Yukarıda yazdım zaten; çok gidemedim diye. Az gitmenin vicdan azabı belki de. Soruna cevap vereyim; bir yıl önce huzurevi, 6 ay kadar önce de bir Çocuk Yuvası'na gittim.

• umarım gittiğin her yerde gördüğün herkese mutlu enerjiler dağıtırsın.

• Huzur evine hayatta gitmem de, çocuklara doğal olarak yılda en az iki kere gidiyorum, seve seve :)

0|0
    0|0
  • Hiç gitmedim.

0|0
    0|0
  • Gitmedim hiç valla

0|0
    0|0
  • gitmedim

0|0
    0|0
  • gidemedim :(