Arkadaşlar sizce bu dünyadaki amacımız ne?

Arkadaşlar sizce bu dünyadaki amacımız ne?

belki sadece matrix gibidir ya da bir oyunun içindeyizdir bilemeyiz sadece yaşıyoruz ya da yaşadığımızı düşünüyoruz.. bunu çok fazla düşünürsen zaten deliriyorsun kafan almıyor , aynı şekilde Allah-Tanrı yı da öyle dinsel konularda evren vs önemli konularda düşününce sizce bu tesadüf mü yani belki düşünmemizi istemiyor biri veya birileri? yaratıcımız elbet var ama bu kim bilebilir miyiz sanki arada oyundaymışız gibi hissediyorum truman show gibi hatta belki daha büyüğü işte truman show u unutun bu daha büyük. kendi kendimize oluşmadık evet belki cennet de başka birşeydir rüya gibi zaten rüyada zaman kavramı yok cennette de öyle cehennemde kötü rüyalar desek ölünce sonsuz bir rüya zincirine mi gidicez? çok fazla soru var ben inanan birisiyim ama körü körü bazı arkadaşların dediği gibi koyun gibi değil aklımın almıycağını bilsem bile yinede düşünmek iyi hissettiriyor biraz yaşadığını hissediyorsun. belki böyle konuşuyorum diye sinirlenen kişiler olucak ( evet sen) . sinir fayda etmez bana istediğinizi yazabilirsiniz ama düşüncelere kurşun işlemez arkadaşlar ( v for vandetta , izlemeyen izlesin güzel filmdir )

siz ne düşünüyorsunuz bu dünyadaki amacımız nedir sizce? beyninizi kullanın şimdi tam sırası

Güncellemeler:
Dediğim gibi bende inanan bir insanım sizler gibi inanmayanlar olabilir yaşadıklarından fazla etkilenmişlerdir ve bir süre böyle davranırlar ama eminim içlerinde her zaman Allah sevgisi olucak çünkü biz insanız robot değiliz sevgi iyilik acıma gibi şeyler her zaman içimizde olucak bunları atamayız duygularımızı..
Bu sitede sormak istemezdim ama birkaç iyi düşünceli kişiye rastladığım için soruyorum yanlış anlamayın size kötü bir şey söylemiyorum ama daha çok değişik bir site bu o yüzden anladınız değil mi

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• ölüm sürecimizi tamamlamak

0|0
    0|0
    • ölmek için mi doğuyoruz demek istiyorsun

• evet inanıyorum, burada öbür dünyadaki asıl yaşama hazırlık için varız

• ama bence seçimler bize ait değil, kendimden biliyorum ne yaparsam yapıyım olmuyor bazı şeyler kader kısmet diyceksin ama bazı kaderi de insanlar seçiyordu hani o na ne oldu?
      seçemiyorsun bence. sadece yaşıyorsun sana öyle geliyor öyle düşünüyorum belki bir şey hayatını etkiliycek ve karar veremiyceksin başka seçeneğin kalmıycak sonra sınav orda bitmiş olmaz mı seçenek hakkın kalmadığında?

En İyi Erkek Görüşü

• Bence bizden öncede böyle bir kitle vardı ve bizden sonrada başka bir kitle mükellef kılınacak. Yaşayıp öleceğiz , dünyada miladını doldurarak ölecek. Ben inancın bir yere ulaştırdığına inanırım. Sonsuzmuş gibi oluşan hissiyatın öldükten sonra sonsuzluğa gidileceğinin kanıtı olarak görürüm.

0|1
    0|0
    • Anladım ama neden yaşıyoruz yani amaç olmalı sadece sınav için mi varız ne dersin?

• herkesin sınavı farklı elbette ama çok kötü durumda olanlar var kelimelerle ne yazsam tırnağı bile olamaz onlar için sınav ne oluyor peki bence seçecekleri bir şey bırakmıyor

• O da içinde bulunduğu durumdan sorumlu hale geliyor. Mesela çok zengin birisi mal varlığıyla sorumluyken , çok fakir biriside elindekilerden sorumludur. İnancı baz aldığımızda sence , milyonları olan birinin mi sorumlulukları fazla olur , yoksa elde avuçta bir şeyi olmayanın mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Allah'a kulluk etmek

0|0
    0|0
  • Amacımız yok, bir döngünün içindeyiz, bugün burada yarın başka alemlerde ;)

0|0
    0|0
    • Neden peki

• Adalet sistemine baktığım zaman düşünemiyorum, yani nasıl desem bilemiyorum..

• Milyarlarca gezegen var iken bir dünyaya insanları koyuyorsun ve testte tabi tutuyorsun.. Şimdi ben sana soruyorum, yaradan neden inananlar ve inanmayanlar diye bir polemiğe girsin ve ödül olarak da cenneti sunsun.. Benim iyi olmam karşılığında cenneti bana sonsuz baki kılıyorsun, belki ben ne bu dünyada nede başka yerde olmak istemiyorsam?

Yükleniyor...