Şiddet içinde yaşamış insanlar eşlerine de şiddet uygular mı?

Merak ediyorum ileride ben de bir aile kurucam. Birçok kızın da aklında vardır bu soru çünkü maalesef ülkemizde aile içi şiddet çok fazla.
Sorum şu ki babasından şiddet görmüş kişiler ya da annesine vurulduğunu görmüş kişiler de eşine, çocuklarına şiddet uygular mı?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi bu birazcık da işin aslına bakış tarzına göre değişir..
    Şimdi şiddet gören bir çocuk ilerde şiddet uygulayacak diye bir şey yok. Aslında bakarsan burda insanın iyilik derecesi noktasında durulabilir
    Mesela babasından şiddet gören bir çocuk yarın bir gün kendi aile bireylerine bu şekilde davranmicagini kendine temel edinebilir.
    Ülke genelinde kadına şiddet yüksek oranda
    Ama bu tamamiyle psikolojik nedenlere dayalı bir biçimde ortaya çıkıyor
    Söylediğim kimi insan şiddete karşı daha fazla iyilik besleyebilir.. hani yarın ben aileme böyle davranmam bana yapılanın zorluğunu gördüm ve aileme bunları yasatmam tarzinda da düşünebilir insan..
    Bu tamamiyle şefkatle alakalı bir insan.. insan özünde iyiyse ve seçebileceğiniz bir hayat kurduysa nefret ve öfke sevginin gücünü bastiramaz dogrusu...

1|0
    0|0
    • Çok güzel anlatmışsınız. Sorun şu ki bizim toplumumuzda şiddet çok normal birşey gibi görülüyor. En azından çocuğa karşı. Ilk öģretilmeye başlanan şeyler kavga edilmesi vs.
      Öfkelendiği zaman eşine tokat atmak normal gibi görülüyor. Bunu yapmayan sayılı erkek vardır bana göre :(

• Tabi çevreye göre değişir de ben gördüğüm izlenimlere göre birazcık daha bu bahsettiğimiz kirli zihniyetin kendini yitirdiğini düşünüyorum.. hayat tarzları yaşam standartları değişiyor ve zaman bizi degistiyor.. sanirsam bazı şeyleri eskitiyoruz..
      Ben inanıyorum ki zamanla evliliklerde bastırılmış şiddet duygusuna maruz kalmaktan vazgececektir.

• Umarim...

Erkekler Ne Diyor 2

• Uygular

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...