Mutluluk nedir, niye çingeneler hep mutlu sizce?

Mutluluk nedir sizce? Bu kadar zor birşeymi ki insanlar yıllarını veriyor okullara. istemediği binlerce kitapı okuyor ezberliyor sırf okul tutturayım ileride iyi para kazanayım diye. Farklı farklı dilleri ezberlemekle tüketiyor insanlar hayatını hep daha fazlası olsun 3--4 dil öğreneyim 5. ye geçeyim diye tüketiyolar 3 günlük dünyada zamanlarını. OYsaki bunları yapmaya onları zorlayan ne? Gerçekten 5 dil bilmek doktora yapmak bir yerde yüksek statüde çalışmak iyi para almakmı mutluuk? İnsanlar sırf bunun için yıllarını harcıyorlar ama yinede hepsine sahip oldukları halde mutlu olmayanlar dolu, Halbuki çingenelere bir bakıyorsun adamların elinde avucunda hiçbir şey yok bırak 4-5 dili türkçeyi bile 28 harf ile kullanıyor :) Ama yinede onlardan mutlusu yok.. Ne Düşünüyorsunuz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Gamsız insanlar.
    Cebinde para varsa bugün harcar asla yarin bırakmazlar mesela eğer paraları varsa hem et hem balık hem tavuk yerler ayni anda. Yarını kesinlikle düşünmezler.
    Mantıken yarına çıkacağımız belli olmayan bir dünyada en doğrusu olsa da yarın olduğunda olmeyenler çingeneler hiç kaliteli bir yaşam surmezler.
    Mutlulukları tamamen sadece anı yaşamaları ile alakalı.
    Birde içlerinde manasız bir oynama dürtüsü var bu tamamen biyolojik bir şey kapı gicirtisina bile oynuyorlar.

0|1
    0|0
    • Gamsız olmak iyi mi sence? Anı yaşamak felsefesine katılıyomusun

• Ama şöyle birşey var. Karşına bir an çıktığı zaman ya düşünmeden hislerinle hareket edersin, ya da düşünerek kafanda plan yaparak karar verirsin. Sen hangisini yapardın

• Düşünerek karar veriyorum yüzdeye vuruldugunda ☺

En İyi Erkek Görüşü

• açık ve net gamsızlık :)

0|0
    0|0
    • Sence iyi birşeymi? Ben öyleyim aslında. Çevremdeki herkes geleceğim için çabalıyor ben ise hiç düşünmüyorum düşünmek dahi istemiyorum ilerisini. Çünkü şu an gencim ve gençliğimin tadını çıkarmak istiyorum ölene kadar köpek gibi calısacağım bir iş için bu yıllarımıda harcamak istemiyorum. He her konuda gamsız olamıyorum o ayrı. Bazı konularda çok kaygılıyımdır. Keşke onlardada gamsız olabilsem :D

Kızlar Ne Diyor 1

• ep gene trakya

1|0
    0|0
    • Mantıklı cevaplar bekliyorum

Erkekler Ne Diyor 1

• Cehalet mutluluk verir

0|0
    0|0
    • O zaman hep cahil kalmalı. ya da umursamamak mutluluk verir de diyebiliriz

Yükleniyor...