Bu resim hakkinda ne düsünüyosunuz?

Bu resim hakkinda ne düsünüyosunuz?
Ben daha cok islamci düsünceye sahibim, cevremden gördügüm kadar atatürkü hic sevmezdim. Ama son zamanlarda sevmeye/ ilgi duymaya basladim atatürke.
Bence güzel birsey bu. bir insan kemalist oldugu icin dinsiz olmadigi gibi, dindar oldugu icinde atatürkten nefret etmeli degil.
Önyargilarimizdan kurtulmamiz gerek.
Bu konu hakkinda siz ne düsünüyosunuz?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürküde severiz dinimizide bunlar ters gelen şeyler değil

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her insan farklı özellikler barındırır. Her Türk'ün dinine bağlı ya da Müslüman olması gerekmediği gibi. Birçok insan var böyle. Bu önyargılara göre ayıracak olsak çevremizde insan kalmaz.
    Atatürk'te devlet için yararlı şeyler yapmış bir kişilik. Sevmek zorunda değil kimse ama eğer Türkiye de yaşıyorsa kesinlikle saygı duymak zorundadır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bir düşünceye sahipsin evet bu fikirlerini hür bir şekilde beyan ediyorsun bunları. bağımsız bir ülkede yaşıyorsun sana bu özgürlüğü veren ülkenin kurucusunu sevmiyordum diyecek kadar özgürsün vesselam Ruhu şad olsun Gazi Mustafa Kemal ın silah arkadaşlarının ve bütün aziz şehitlerimizin

0|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • atatürk dincilerin ne büyük tehlike olduğunu görmüştü. cemaatleri, tekke zaviyeleri o dönemde kapatmıştı. din her zaman cehaletin yuvasıdır, araştırmayı, sorgulamayı yasaklar. itaat, kabul üzerine kuruludur. şu an türkiyenin yaşadığı olaylar yine iki dinci grubun savaşı. ben atatürk'ün dinlere karşı tavrını seviyorum ve destekliyorum.

0|0
    0|0
  • Carsambadami cektin bunu biliyorum buu adami

0|0
    0|0
  • atatürkün islama zararı olmadı bilakis çok faydası oldu. eskinin fetö tarzı tarikatlarını kapatması işte bu sebepleydi. hepsi milli varlığın düşman cemiyetleriydi

0|0
    0|0
  • Biz ATATÜRK'çüler hep öyleydik zaten.
    bunu anlamayan din kesmi.
    OKUMA diyip duruyorlar.
    Zaten okuyan bir insan ATATÜRK'ten nefret değil, sevgi besler.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın, insanlar atatürke Son zamanlarda senin gibi bağlanmasının sebebi onun laiklik ve cemaatlere karşı olmasının bir sebebi olduğunu öğrenmesi

0|0
    0|0
  • Atatürk kendiside müslüman di

0|0
    0|0
  • Adam işin ticaretinde maksat bayrak satmak

0|0
    0|0
  • Atatürk'ü gerçekten okusalar çevrendekiler emin ol sevmeyen kalmayacak.

0|0
    0|0
  • Saçmalığın daniskası.

0|0
    0|0
  • Ah o cevrendekilerde bir sevse atami neyse sen anladin dogruyu

0|0
    0|0
  • Neysen o ol. Islamciysan Atatürk ü nasil sevip ilgi duyabilirsin? Ülkemizin kurucusu bu yüzden duşmanlik yapmak dogru birsey degil bence de lakin nasil kurdugunu ve neler yaptigini da gormezlikten gelemezsin. Cevrendeki kemalistlerin etkisi altinda kaliyosun

0|0
    1|0
    • Madem ki adamı eleştiriyorsun bari kaynaklarıda bizede söyle kardeşim. Ben sana kaynak söyleyebilirim nedeni okuduğum kitaplardır. Ancak sana sorucam bana mahallendeki memduh abinin laflarını aktarıcaksın.

• Ah canım benim ne kadar da atarlanmışsın. Yaşın kaç evladım 13 mü? Eğitiimim gereği biliyorum. Burada benle fikir cereyanına gireceğine bir şey biliyormuş gibi konuşma muhabbetlerine giriyorsun. Hadi yavrum ikile yol al. Senin ne olduğun belli.

• Adamakıllı eğitim alabilecek birisi olsan o bolumu okumazdin ;)

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet öyle olmalı zaten.
    Bir insan küçükken ne kadar kültür öğrenir, o kültürlerin içine girerse; o kadar önyargısız olur. Kemalsitler dinsiz değildir, her hacı hocanın dindar olmadığı gibi. Bknz. Fethullah Gülen, Adnan Oktar

1|0
    0|0
  • Doğrusuda bu zaten

0|0
    0|0
  • 5 vakit namaz kılarım atatürkçüyüm izmirliyim mini etek giyerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...