Kuranda eşini döv diye cevirdikleri nisa 34 de eşini dövme emri yok aslında bunu kim soktu kurana?

daha demin bir bayanla tartıştım nisa 34 de darabe filine dövmek manasını vermişler halbüki nisa 34 de dövme kelimesi yok ama ehli sünnet alimleri dövün diye mana vermiş neyin kafasını yaşıyor bunlar?

0|0
1|8

En İyi Kız Görüşü

• ... kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün...

Bu şekilde değil mi?

0|0
    0|0
    • kesinlikle yanlış insanlar böyle şeyler yüzünden dinden cıkıyor yanlış tabiki dogrusu bu
      Erkekler kadınları, Allah'ın kendilerine onlardan daha fazla bağışladığı nimetler ve sahip oldukları servetten yapabilecekleri harcamalarla koruyup gözetirler. Dürüst ve erdemli kadınlar, gerçekten Allah'ın korunmasını buyurduğu mahremiyeti koruyan, sadık ve itaatkâr kadınlardır. Serkeşliklerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince, onlara önce nasihat ediniz, sonra yattıkları yatakta yalnız bırakınız; yine de itaat etmezlerse onları geçici olarak evden uzaklaştırınız. Bundan sonra itaat ederlerse, onları incitmekten kaçınınız. Allah gerçekten yücedir; büyüktür.

• Bunları doğru anlamak için önce islam dinini doğru anlamak gerek. O noktada zaten böyle saçmalıklar daha az olur. Asla cahiller tamamen yok olmaz. Birden fazla eş muhabbeti sık konuşulan konulardan biridir. Adil olacaksan tamam birden fazla eşin olabilir ama adil olamayacaksan yapma der ve doğrusunun tek eşlilik olduğunu da söyler. En basit hesaplarda adil olamazken insanoğlu tutup bir de eş alınca adil olması çok saçma. Bir kere mantıklı bir insan böyle bir yükün altına girmez. He durumu iyidir tıpkı peygamberimiz gibi birden fazla eşin olur ama hiçbirine yan gözle bakmazsın tamamen darda olana elini uzatmaktır eyvallah yine kendine güveniyorsan bunu yapabilirsin ama adil olmak imkansıza yakın bir şey...

• @SadeceCevaplar peygamberin fazla eşi olması normal allah ona özgü diyor 4 eşlilik olayı farklıdır allahın tavsiyesi 1 dir allah diyorki eşit davranıcaksınız 4 tane alın davranamıcagı için 1 tane öneriyor yanı kadın mal degil seks kölesi degil allah kadınada erkegede namus vermiş koruyun diyor neyse arkadaş deist rahatsız etmıyelım

En İyi Erkek Görüşü

• Cevabını buradan yaz da bildirim rahatsız etmesin :)

0|1
    1|0
    • Nisa 34 :Erkekler kadınları, Allah'ın kendilerine onlardan daha fazla bağışladığı nimetler ve sahip oldukları servetten yapabilecekleri harcamalarla koruyup gözetirler. Dürüst ve erdemli kadınlar, gerçekten Allah'ın korunmasını buyurduğu mahremiyeti koruyan, sadık ve itaatkâr kadınlardır. Serkeşliklerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince, onlara önce nasihat ediniz, sonra yattıkları yatakta yalnız bırakınız; yine de itaat etmezlerse onları geçici olarak evden uzaklaştırınız. Bundan sonra itaat ederlerse, onları incitmekten kaçınınız. Allah gerçekten yücedir; büyüktür.
      dogru cevirisi bu

• Dediğim gibi aslında birçok sorun temel mantığı anlayamamakta yatıyor. Kendi kendilerine çelişki yaratıp dinden uzaklaşıyorlar...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• Hazreti şeytanın işi.

0|0
    2|0
  • Paralel yaptı

0|1
    0|0
  • Gerekirse vurun demis. Niye islamı sirin göstermeye calisiyosun? 1 sene arapca okudum Ankara üniversitesinde. Darabe dışarıya çıkarın mı demek? Aklın fikrin yok mu senin? Allah en sade haliyle kuranı senin karsına cıkarmamıs mı? Niye böyle bir karısıklığa mahal versin?

0|0
    0|0
    • 100 sayısı var yüz surat var yüzmek var nasıl anlıyorsunki?
      nisa 34 :Erkekler kadınları, Allah'ın kendilerine onlardan daha fazla bağışladığı nimetler ve sahip oldukları servetten yapabilecekleri harcamalarla koruyup gözetirler. Dürüst ve erdemli kadınlar, gerçekten Allah'ın korunmasını buyurduğu mahremiyeti koruyan, sadık ve itaatkâr kadınlardır. Serkeşliklerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince, onlara önce nasihat ediniz, sonra yattıkları yatakta yalnız bırakınız; yine de itaat etmezlerse onları geçici olarak evden uzaklaştırınız. Bundan sonra itaat ederlerse, onları incitmekten kaçınınız. Allah gerçekten yücedir; büyüktür.
      dogrusu bu

• Kardeşim bana doğrusu bu diyebilmen icin 1. si darabenin bu sekilde kullanıldığı farklı cümleler bulup getiriceksin. Var mı geçici olarak evden uzaklastırınız manasında cümleler. Simdi ben ilahiyatı bırakmamıs olsam yani hazırĺiķta birakmamis olsam sabaha kadar tartismak isterdim. Ama bu kadar insanlara zarar veren bir din ki midem bulanıyor artık. Kaldıramıyorum.

• kuran derki inanmıyana ne kadar ısrar etsen inanmaz gerek yok

• neden döv diyor kadın iffetsizlik ederse döv diyor keyfi indir demiyor yani kırıştırırsa aldatırsa gibi

0|0
    0|0
  • Ehli sunnet alimlerini elestirmeye senin bilgin yetmez arastir ama boyle konusamazsin

0|0
    1|0
    • cogunluk dogru getirmez

• peygamberin zamanında sadece kuran vardı baska hangi kaynak vardı? hangi hadisin vahiy oldugunu nerden bilicegiz

• Senin biliyodum o yeni cikan guruptan olduğunu siz mezhepleri de reddedersiniz mesela Sait nursi hazretlerinin risalelerinde coğu bilgi var ama ona da itibar etmezsiniz biliyorum oturdum bu tarz insanlarla hastanede de karsilastim

• Diktir et ya

0|0
    0|0
  • Bir bilgim yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...