Kapat

Babamın vasiyeti mi kendi tercihim mi?

Merhaba,
Babamı kanserde kaybettim. Kendisi Hukuk okumamı çok istiyordu, idealistti, kendisine sevgim ve saygım sonsuz.
Fakat şu var ki benim kendimi bildim bileli ilgi duyduğum ve sürekli araştırdığım başka bir bölüm var. Çevremdeki herkes bile sen kesinlikle "x" okumalısın diyor. Biliyorum ki o bölümü okursam kendimi çok geliştireceğim.

İki meslek arasında kaldım. Babamın ki vasiyetten ziyade çok fazla istemiş olmasıydı.
sanırım hukuk okuyacağım.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
İstediğim bölüm: Makine müh

0|0
10|3

En İyi Erkek Görüşü

• Makine çok mezun veriyor dandik bir ünide okuyacaksan önünde çok kişi olur söyliyim ama sevmediğim bir bölüm de okuma

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Emin ol baban senin mutlu olmanı daha fazla isterdi. İcra etmek istemediğin bir mesleği yapmak, dünyanın en kötü şeyidir. Anneannem de bankacıymış. Ama hep yüzücü antrenörü olmak istemiş. Her konusu açıldığında "Keşke babamı dinlemeseydim." der. şu an 89 yaşında ve pişmanlığı yüzünden hiç mesut değil.

2|0
    0|0
    • Hukukla sorunum yok da istediğim bölüm makina müh ve birisi sayısal birisi tm hangisine hazırlanacağımı şaşırdım

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 9

• Kendi istediğiniz mesleği okuyun. Babanız sizin iyi bir geleceğiniz olsun istemiştir. İstediğiniz meslekte çok çalışın yeter. O zaten mutlu olur.

3|0
    0|0
  • Bencede hukuk oku. Istegini yerine getir

1|0
    0|0
  • yapabileceğine inanıyorsan hukuk oku. Anayasa madddeleri, ceza hukuku, aile hukuku vs var. Çok çslşıman lazım ama ;)

1|0
    0|0
  • Vasiyet yerine getirilmeli.

1|0
    0|0
  • Baban okumayacak sen okuyacaksın sevmedikten sonra ne anlamı kalır mesleğinin benim hayalimdeki meslek hukuktu ama olmadı sen istediğin mesleği yap

1|0
    0|0
  • Hukuk okuyacak biri olarak hukuk tavsiye ederdim ama insan başkasının istediğini değil kendi istediğini yapmalı... Ama baban ileriyi görüp tecrübeyle konuşmuş olabilir ☺

1|0
    0|0
  • Öncelikle başın sağolsun. Kendine layık gördüğün, yakıştırdığın mesleği okumalısın. Eğer cidden makine müh olmak istiyorsan onu oku derim. Hukuk okuduğunda bundan birkaç yıl sonra makine mühendisliği aklında bir keşke olarak kalmasın.

1|0
    0|0
  • sırf baban öyle istedi diye hayatını ona göre mi şekillendireceksin?
    baban artık yok, o kendisi idealist bir insandı ama sen?

mutsuz olursan ne olacak?

1|0
    0|0
  • Annenle ya da buyugun biriyle konus onlarinda fikirini al derim

1|0
    0|0
Yükleniyor...