Allah a İnanıyorum Ama?

Şu yasıma kadar Allaha inan müslüman bir insanım ama şu 2 yılda sürekli bir şüphe içine düşüyorum inanmakla inanamamak arası bir yerde takılı kaldım birkaç video izledim ALLAHIN varlığına dair büyük teoriler var bazıları varki nekadar doğrudur bilinmez ama Allahın yokluğuna dair büyük teoriler var Kuranı-Kerim i açıp okuyorum ama içimden bir ses ozamanlarda Muhhametin uydurduğu bir din diyor sonra tövbe diyorum kendimi Deist gibi hissetmeye basladım dinden uzaklaştım ne yapmam lazım şeytanı verdiği bir vesvesemi yoksa doğrularmı anlayamadım ne tavsiye ediyorsunuz?

0|2
8|33

En İyi Erkek Görüşü

• seytanın verdıgı vesvese ıslamı konuda cahıl kaldıgımızdan kaynaklanıyor seytanda acıgını bulup saldırıyor ıslamın sartını bılıyorsundur allahın bırlıgıne ınanmak soyle bı ornek vereyım sana evıne bı bulasık makınası aldın eve geldı kapalı kutu ne dıyolar servısten arkadaslar gelıp kuracak gelıyorlar acıyorlar paketı ıcınden kullanım kılavuzu cıkıyor bu kuran-ı kerım kullanım kılavuzumuz ınsanların nasıl kullanılacagı bu bedenı ellerını dılını gozlerını nası kullanacagını anlatıyor peygamber efendımızde teknık servıs dunyaya geldı kullanım kılavuzu gorsel olarak uygulayarak bızlere anlattı gıttı nesılden nesıle aktarıyoruz bızde

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ateistim. Kendini sorgulamak kötü bir sey degil. Gectigin süreci anlayabiliyorum bunun yüzünden 14 yasımda psikolojik tedavi gördüm. Sana kendi geçtiğim aşamaları anlatayım belki yardımı dokunur. Öncelikle kendine kutsal kitapların türkçe karşılığını bul ve hepsini oku önemli gördüğün yerleri çiz. Sonra dünya üzerindeki dinleri kapsamlıca araştır ama bu internette buldugum bir kaç site olmasın. Gerekirse kütüphaneye git kitaplardan araştır daha sağlıklı olur. Sonra kafana takılan soruların cevaplarını bulmaya calıs bu sürecte bol bol müslüman-ateist tartışma gruplarına katıl ya da facebook, twitter vs buralardan bu tür yerleri takip et. Sana dogru yol ateistliktir demiyorum. Eminim yorumlarda cogu kisi yanlıs yoldasın vs diyordur. Ben saygı duyuyorum. Sorgula hayatını, baktın inanclı olmak gerekiyor öyle devam et. Ama unutma aklına takılan onlarca celiski olacak ve sana sürekli bu Kur'an da geciyor diyecekler. Asıl sorunsa bunu ne kadar gerçek ve dogru oldugu. Yardımcı olurum istedigin her konuda.

0|0
    3|0
    • doğru yol ateistliktir demiyorum derken kendinle çelişmişsin. hayatında bir ya da birden çok nedenlerden dolayı Allahın varlığını kabullenmek istemeyenlerdensin. kutsal kitap, peygamber, bunlar birer aracıdır. hiçbirine uymak zorunda değilsin. yani Allahın varlığı seni rahatsız ediyor olabilir ve sende, hangi amaç için çıkarılmış olduğu belirlenemeyen ateizm rivayetine mensup olduğunu savunuyorsun. bunuda anlıyorum lakin iyilik ve kötülük kavramını neye göre ayrt ediyorsun? iyi ve kötü diyebilmen için, mükafat ve ceza sisteminin olması gerekir. mesela adam öldürmek kötüdür. çünkü cezai işleme tabi tutulur. insanlara yardım etmek iyi bir şeydir. çünkü o insanlar mutlu olur ve her hangi bir cezai işlemde gerektirmez...

Erkekler Ne Diyor 32

• Ömer Hayyam'ın şiirlerini dinle ve tarafını seç.
    Önce tarafsızca düşün, Allah sonsuz merhamet sahibiyim diyor ama Müslüman olmayanı cehennemde yakıyor. Bu ne derece mantıklıdır.
    https://www.youtube.com/watch?v=-fuIL4Fg-7k

0|1
    1|1
    • Big bang'in bilinmeyen bir güç tarafından patlaması ne kadar mantıklıysa o kadar.

• siyonizm in amacı , deist bir toplum oluşturmaktır.
    necmettin erbakan ın bahsettiği 7 şey var.
    bu haim nahum denen siyonistin üstümüzde uygulanmasını istediği maddeler.
    1- işsiz bırak
    2-aç bırak
    3- borca vesile et.
    4- dinden uzaklaştır
    5- böl
    6- bölünen parçaları birbirine kırdır
    7- yumuşak lokmayı yut.
    4. madde de olduğu gibi, amaçlarına ulaştıklarını gösteren bir çok kişi görüyorum bu sitede. sen sadece kendin kaybedersin. bunu söyleyim..
    ve son olarak, deist olunca ne oluyor? madem kurana inanmak istemiyorsun, en basitinden sana sorayım, allah var diyorsun ama kurallarına inanmıyorum diyorsun. deistliik bu demektir. allahta kurand a diyor "onları başıboş bıraktığımızı mı sanıyorlar?" diye.. yaptığın saçma olur benden demesi.

0|0
    0|0
  • sadece Allah a inanıyorum desen gene neyse dicem , hani şaşırmış aklı bulanmış falan dicem de

sen direk haşa Allah yok mu acaba diyosun :D kim yarattı oğlum dünya yı :D hadi patladı oldu cart curt

e sen ben insan oğlunu kim yarattı , fasul ye gibi topraktan mı büyüdük

hadi maymundan gelmiş olalım

maymunu kim yarattı :D maymun da mı patlamayla oldu :>)

0|0
    0|0
  • Hz. Muhammed (s. a. v)'e iftira atıyorlar hep birşeyler uydurmuş diye fakat mantıklı bir dayanakları yok. Yaptıkları tek şey varsayım, nefislerine yenik düştüklerinde mantıksızca söylenmiş teori bile denenemyecek kadar saçma olan sözlerin arkasına sığınıp eğlence peşinde koşturuyorlar. Hz. Muhammed (s. a. v)'in okuma-yazması yoktu ve hayatı boyunca bir yalan bile söylememiş bir insandı. Tüm bu din tarihine inanmayıp kanıtı olmayan teorilere sığınmak gerçeklerden kaçmaktan başka birşey değildir bana göre..

0|0
    0|0
  • Kuran'ı Hz Muhammet yazmadı. Onun anlattığı hafızlar sonradan hafızalarında kalanları aktararak biriktirdiler kitap haline getirdiler

1|0
    0|0
  • Şeytan aklını çelmeye çalışıyor. ''Eğer şeytandan bir vesvese, bir gıcık gelirse hemen Allah'a sığın. Muhakkak ki, Allah hakkıyla işiten, kemaliyle bilendir''. A'raf 200

3|0
    0|0
  • One len falan inanma falsızda kalma gibi
    Allaha inanma allah sızda kalma diyo bence derin bir nefes al ve bir kuran oku

2|0
    0|0
  • Malesef Ülkemizdeki Kötü Niyetli Dini Maske Yapan İnsanlar Yüzünden Bende Dinden Soğudum Ama Hiçbirzaman ALLAH'a İnanmayacak Kadar Değil Bendede Bazen Süphe Oluşuyor Ama Birazcık Mantıklı Düşündüğüm Zaman O Şüphe Yok Oluyor Ateist Arkadaslarım Var Onlarla Sohbet Etmek Güzel Oluyor Dindar bir İnsandan Cok Daha Mantıklı Konusuyorlar Bazen Neden Böyle Düsünceye Kapıldıklarını Soruyorum Yanıt Çoğu Zaman Aynı Malesefki Dinimizi Kullanan İnsanlar Ve Şu Araplar Yüzünden

1|0
    0|0
    • ayn bnde inanmamak gibi birşey yok şüphe içine düşüyorum 2 şeyin arasında

• Öncelikle kendine bir gel yani şeytana ve nefsine karşı dur de ki siz beni sapkınlığa sürüklüyorsunuz sizden olmaycağım da. Allaha bol bol tövbe et dua et Kuranı okumaya devam et ibadet et öyle videoları kişileri hayatından sil

1|0
    0|0
  • Dinimizin bir gereği sorgulamak araştırmak ve öğrenmektir. Anne be babandan öğrenip takılı kalma. Şüphe duyuyorsan şüpheyi yenene kadar araştır.
    Allah kabul etsin. Fakar bu araştırmalarını ateistlerin hurafelerine dayanarak yaparsan dinden çıkmış beya şirk koşmuş olabilirsin. Sınırlarını iyi tut.

0|0
    0|0
  • Ben kendimi bildim bileli Allah ile aramba bir problem var. Bazen aramız iyi, inanıyorum filan. Sağda solda ateist varsa kesiyorum kulaklarını, gözüne gireyim diyorum. Ulan sonra bir bakıyorum her işim ters gidiyor, hani nerde benim emeklerim? Bu sefer Allah'a kitaba küfür... Sonra yine en başa sarıyor, düzeliyor aramız.
    İşte #BöyleFırtınalıBirİlişki bizimki..

0|0
    2|0
  • Kuran mucizelerini aç bak. Bir insan peygamber dahi bu cümleleri yazabilir veya gayptan bilebilir mi? Lütfen araştır.

1|0
    0|0
  • Kuran daki. Evrenin genişlemesi. Parmak izi. Butut agrlıkları... bısürü var. Biliyonmu. Evrenin genişlemesi bilim adamları 100 yıl öncw gibi buldu. 1400 yıl zaman önce o civarlarda indi. Bende şüpheye düşmüş tüm. Sormak istedigin bişey olursa burdayım.

1|0
    0|0
  • peki nasıl olurda yıllar sonra hala o günki bilgiler geçerliliğini koruru uygluamalar saptırmış ola bilie esası dikkate al

0|0
    0|0
  • Düzgün dini kitaplar oku. İslam ile birlikte elbette islam felsefesini de güzel öğren. Nurettin Topçu tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Felsefe olmazsa Büyük Kitabı hakkıyla anlayamazsınız, sadece ezberlersiniz. Kuran Allah’ın kitabı, felsefe ise bizim onu anlayacak olan şahsiyetimizin örgüsüdür. Nurettin Topçu

• eger ınsan tarafından uydurulmus olsa kuranda celıskı olurdu ama kuran bu konuda kusursuz tek bır celiski dahı yoktur youtube da unlu bı hoca vıdeo ızlemnı tavsıye ederım adamın ismi aklıma drzakir malik dıye sana bayagı faydası olur

1|0
    0|0
  • muhammed peygamber gece kalkıp kendıne nafile kıl dıyor gece kalkıp abdest alıyor insanların cogu iman etmicek diyor bunları 1400 sene önce bılmesi filangarip yanı kuranı kendı yazmış allah allah

1|0
    0|0
    • İÇİMDEKİ SESE KARŞI ÇIKACAK DEĞİLİM !! BENDE DİYORUM ORDA ŞEYTANIN VERDİĞİ BİR VESESE OLABİLİRMİ DİE

• bana tutarsız buldugunşeyisöyleyardımcıolacagım

• https://www.youtube.com/watch?v=FX8blRVY-GE

al izle de feyiz al biraz ajshdkas

0|0
    0|0
  • Aynen muhammedin uydurduğu bir dindir muhammede melek cebrail vahiy falan vermedi ona cin göründü

https://www.youtube.com/watch?v=9nvLwFStnoI

0|0
    1|0
  • kendine bak ya sakat doğsaydın bunu kim önleyebilirdi insan mı?

1|0
    0|0
  • ALLAH a inanmayanlar bence bian önce tövbe namazı kılsın tövbe etsın ALLAH vardr 1 dir inkar edenlerı çok dehsetlı bı cehenmem hayatı beklıyor ölümlü dünya kımseye kalmıyo bu dunya oana gore düşün hareket et bu dunya yalan dünya

1|0
    0|0
    • İnanmıyorum die bişi demedim?

• inanmayanlar dyorum orda ole yazyo nyetın varsa vaz gec dyorum önce okumasını bıl sonra cvp ver olurmu

• Sen somut maddemi ariyonsun

0|0
    0|0
  • Yanacak sin kızım Direk cehennem sonsuzluk ateş bunu düşünmen bile hata koskoca evreni yöneten yok ve kuranı muhammet uydurdu öylemi çocuk tövbe et namaz kıl bol bol dua. Et ki Allah affetsin

0|0
    0|0
    • Yanacaksın kızım? sorgulamak bni cehenneme yollamaz tamammı bn 2 şeyin arasında kaldım diyorum ne yapmalıyım diyorum nekadar önyargıcısın

• Hayır canım benim cehennemi hatırla diye uğraşıyorum soru başlığına bak Allaha inanmıyorum tövbe direk sirk

• Caner Taslamı tavsiye ederim Allah 'ın varliğiyla ilgili kitaplarini oku ve özellikle ateistlerle tartişmasini izle...

0|0
    0|0
  • Oku değerlendir netiçe al basit bir videoyla olacak bir işdeğil

1|0
    0|0
    • Basit bir video olduğunu nerden biliyorsn?

• Ben bilirim ayrıntıya gerek yok senin yolundan biz çok geçtik hatalara depar atarak geçtik gülüm

• yoo bende öyleyim çok araştırdım ama git gide dini saçma olduğuu sonucuna ulaşıyorum

0|0
    0|0
  • din kardeşim yola gel

0|0
    0|0
  • şüpheye dusme yaradan tektir birdir

1|0
    0|0
  • Dr. zaik naik youtubeden videolarina ulasabilirsin. seni dogru yola sokacaktir guzel kardesim

0|0
    0|0
  • doğrular

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 7

• buna tereddüt etmemelisin söylerken hadi yok diyelim bunların hepsi nasıl oldu sen en iyisi bir fatih yağcı izle youtubedan o herşeyi anlatıyo ateisti imana getirmişti nerdeyse adam orda herşeyin cevabını bulursun ve unutma seni Allah yarattı onun varlığını sorgulamaman gerek. ama yinede sen bilirsin

1|0
    1|0
  • Peki Allah c. c. yoksa bu duzuni kim saglior doga olaylarini kim yonetior kaderimizi kim cizior

1|0
    0|0
    • Teoriler var araştırmadığın için klişe cvplr veriosn

• Elhamdulillah muslumanim onun icinde en buyuk kanıt kuran ı kerim ve peygamber sav sunnetleridir... ben zamaninda cok arastirdim musluman oldugum icinde sukrediyorum herkes istedigi dini secmekte ozgur

• Cahiliye dönemi var ve Hz Muhammed (sav) okumayı bilmiyordu bile gerisini sen düşün diğer kitaplarda Hz Muhammedi müjdeliyordu zaten sormak istediğin ne varsa sorabilirsin cevap veririm

0|0
    0|0
  • Kuran mealini bir güzel oku derim hayalhanem sozlerkosku vs. sayfalar var youtubede onların Allah ile ilgili birçok video su var onları izle ozaman kafamdakiler netlesecektir 😊

0|0
    0|0
  • Namaz kıl dua et, duaların kabul oldukça daha da çok inanacaksın

1|0
    0|0
  • en yakınındaki cami veya kuran kursuna git ordaki hocalarla konuş durumu anlat sana bilgi verirler

0|0
    0|0
  • Tamam tamam çok zekisin egon tatmin olduysa güle güle

0|0
    0|0
    • Salakmısın?

• sus lan srtük

• kes sesini kah**e adam gbi soru soruoz sqişine mq salağı

Yükleniyor...