Lütfen yardim edin?

Merhabalar ben geçen yıl İstanbul'da özel bir üniversitede tıp okumaya başladım devleti kazanamadigit için. Yatay geçiş yaparım diye düşünüyordum ama olmadı. Maddi durumumuz çok da iyi degil 2 kardeşim var onlar maddi açıdan zorlaniyor. Ailem erzurumda. Zaten ilk yıl çok zorlandim her açıdan İstanbul'da çünkü ailemden uzak ve İstanbul gibi bir şehirde yapayalnız kalmıştım. Ucuz olduğunun bir yurdu seçmiştim sevmiyordum ama yine de yurt arkadaşlarım iyidi. Bu sene onlar da bu yurdun başka bir şubesine geçiş yaptı beni oraya kabul etmediler nedense. Yani yurtta da yapayalnız kaldım. OkuluMDA da yakın bir arkadaşım vardı o da erzurumdandi birlikte gidip geliyorduk tek desteğim oydu ama bu yıl o da başka bir özel tıpa geçiş yapacakmis. Daha pahali olduğu için ben yapamiyorum. Şimdi ailemleyim ama 1 ay sonra istanbula gitmek yani bu psikolojiyle gitmek çok zor geliyor. Her ne kadar dinime bağlı biri de olsam hep ölmek istiyorum yaşamak çok zor ve yipratici. Çünkü gerçekten orada çok zorlaniyorum. Yurtta okulda koca bir şehirde yalnizim ve her şeyden korkuyorum bilmediğim için. Ne yapmam lazım? Büyük bir depresyona surukleniyorum ne olur yardım edin

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Kardeş önemli olan senin oraya gitme amacın okumak değil mi? Bu bağlamda kişiler ortamlar seni bağlamaz sen sadece derslerine odaklan tip zor bölüm zaten senin için boyle görünen bu durum belki hayrına vesiledir ders çalışman veya o ortamdan uzak durman için sen sadece derslerine odaklan bu sene karşına gene iyi arkadaşlar çıkar Allahın izni ile Ailene sana verdikleri emeklerinin karşılığını vermeye bak bu tur şeylere değil ;)

1|0
    0|0
    • Aslında haklısınız benim için önemli olan tıp okumak ama bunun zorlukları altında eziliyorum. Keşke bir desteğim olsa ama yok

Kızlar Ne Diyor 1

• hangi üniversiteye gidiyorsun ki? kaçıncı sınıftasın erzurum veya çevresindeki şehirlerdeki üniversitelere geçiş yapamaz mısın?

0|0
    0|0
    • 2. sınıfa geçtim ortalamam yeterli olmuyor erzurum zaten 90 küsür ortalamayla almış geçen yıl çevre iller de baya yüksekmiş. Benim maalesef o kadar değil.

Yükleniyor...