Sevgilim Deist galiba?

1 yıldır konuşuyoruz fakat deist olduğunu yeni öğreniyorum. Ailesi çok dinci aslında ama bana yaratanın olduğuna inandığını ama dinlere inanmadığını falan söyledi bende ararştırdım ve deist olduğunu anladım. Bana bide o an benden soğudun mu şimdi falan dedi bende insanları düşüncelerine göre yargılamadığımı söyledim. Sizce bu inanç konusu ileride problem yaratır mı? Sorun yaşar mıyız

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• bazılarımız gerek dış gerek iç güzelliğe bakıyor lakin şöyle bişi ileride bizi düşünceleri ile etkisi altına alabilir bizi dinden imandan edebilir kaldı ki atıyorum evlendin ya çocukların ne olacak onlarda çelişki içerisinde olacak ve git geller yaşayacaklar. Bu önemli bir konudur ha sevgilindir tamam devam et ama dikkat et

0|0
    0|0
    • Sevgilim ama ciddi düşünüyor

• O zaman limanı da gemiyi de yak derim çünkü evlilik gibi bir hayal varsa bu ileride sizin için doğacak çocuklarınız için sıkıntı yaratır ayrıca insanlar size başka türlü bakabilir gerçi başka insanlar ne der ne düşünür diye düşünmemek lazım Allah ne der diye düşünmek lazım dinimizde evlilik önemlidir takva sahibi insanlarla bizi Allaha yakınlaştıran insanlarla evlenmek gerekir bana sorarsan güzel kardeşim yani mutsuz olmanı istemem ama bence ciddi düşünmeyin derim.

En İyi Kız Görüşü

• Senin inancın ne

0|0
    0|0
    • Müslümanım ama o kadar bağlı değilim yani kapanmayı falan hiç düşünmüyorum içki desen bir iki defa içmiştim ama yani böyle namazda kılarım kandillerde orucumu da tutarım

• Zaten ciddi düşünüyor ona kalsa bu yaz söz keserdi ben istemedim

• Bişey diyemicem

Erkekler Ne Diyor 10

• Saygılı biriyse yaşaamzsınzı

0|0
    0|0
  • Eşim ve ailesi koyu dindardırlar. ve eşime ateist olduğumu söyledim. Bir sorun çıkmadı. henüz ailesi ile paylaşmadım tabi...

0|0
    0|0
    • Onun aileside dindar baya ama kendisi böyle benim ailemde orta düzeyde dindar ama onun bu durumuna ne derler bilmiyorum bu korkutuyor beni

• benim ailemde dindardır. Babam, amcalarım hafız ve imamlarla doludur. Söylesem beni keserler :) bu yüzden onlardan uzak yaşıyorum. sıkıntı olmuyor. Ailelelerden uzak yaşarsanız problem çıkmaz. Bu görüş farklılığınız olmasa bile altın bir kuraldır. "Ailelerden uzak durun!"

• Yaşanmaması gerek

0|0
    0|0
  • olur öyle

0|0
    0|0
  • Bence problem evlilikte. Anlaşamazsınız. Bayansanız zaten müslüman olmayan biri ile evlenmeniz caiz değil..

0|0
    0|0
    • Zaten benimle ciddi düşünüyor benim için sorun olmazdı aslında sadece caiz olmaması düşündürüyor şu an

• eğer onu değiştirmessen sende onla yanarsın

0|0
    0|0
  • benim hiç bir inancım yok. İnsanları inançlarına göre yargılama. Defüzyonal bozukluğu bir araştırmalısın. Deist, ateist dediğiniz, yargıladığınız aşağıladığınız insanlar hepinizden daha iyilik sever, yardım sever. ve en önemlisi tecavüzcü değildir. kafa kesmez veya insanları inançlarına göre yargılamaz. Bir ateistin müslümanları aşağıladığını görmezsiniz, eğer görürseniz onun ateistlikle bir alakası yok, sadece ego ve kendini tatmin eder. Ateistler tanrının varlığına inanmiyor değil.

Ateistler tanrının hiç olmadığına inanıyor. Yani ateistler tanrıyı inkar etmiyor, olmayan şeyi inkar edemezsin.

0|0
    0|0
  • Dinine sadık olmayan, karısına da sadık olmaz...

0|0
    0|0
  • o eger dıne ınanmıyorsa musluman degıldır? musluman degılse senn muslumansan evlenmen uygun degıl hem bu dunyan kararır hem öbur dunyan kaararır :

0|0
    0|0
  • Nikah düşmez müslümansan

0|0
    0|0
    • Nasıl yani

• Abi haklı Google da arat daha ayrıntılı bilgiler var

• Müslüman kadın müslüman olmayanla evlenemez

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...