Türk aile yapısı ve kürt aile yapısı arasındaki farklar nelerdir?

Bir Türk kızı uyum sağlayabilir mi?

1|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Sadece Türk Kürt olarak düşünme. 2 farklı kültüre mensup her insan birbiriyle uyuşma konusunda zorlanabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sağlar neden sağlamasın

0|1
    0|0
  • Babam kürt annem türk kişi nereli mesela bir elazığ kürtleri ile hakkari kürtleri bile çok fark barındırırken

0|1
    0|0
    • Erzurum

• sevgili işlerini bırak eğitime geleceğe odaklan ablacım sonra evlilik olur bunlar boş işler yaşıjn daha 18

• Aslında 21 bırakmıştım hiç başlamamıştım. Ama nerede ne zaman ve kim olacağını tespit edemiyor insan. Ve şansıma da tam kpss dönemimde karşıma çıktı.

• Kürtlerin aile bağları çok daha güçlüdür. Bir çoğu geleneksel aile yapısını sürdürür. Türk olduğunu iddia edenlerde durum tersidir.

0|0
    0|1
  • Ben kürdüm derdin soruların ne durum varsa aklındaki düşünceler tek tek cevap veririm sana istersen özelden istersen buradan anlatırsin fark etmez

0|0
    0|0
  • Zor biraz

0|0
    0|0
  • Kürtlerde baskı daha fazladır. Buda baskıdan bulanırsa patlar.

0|0
    0|0
  • Hiçbir fark yok. Kürtler biraz daha kuralcı ve katı. Yani gelenek örf ve adabları biraz daha fazla. Buda kötü birşey değil. bir dünya namuslu kızı var türk insanına göre. Kürt olduğumdan değil zaten kürt de değilimde yani durum bu açıkcası.

0|0
    0|0
  • Fark vardır illaki ama yıllardır birlikte yaşamış olan laz- kürt-türk-alevi-sünni-çerkez her aile ferdi ile uyum sağlamak zaman almaz. Önemli olan örf ve adetlere saygı duymak.

0|0
    0|0
  • Ailesinden ailesine değişir.

0|0
    0|0
  • Asirlardir millet uyum saglamis sen saglayamazsan ayip sana (kurtum sevgilim turk) evlencez ayrim yapmayin seviyorsan bir sifat ekleme en yakin arkadasin degilse kisi

0|0
    0|0
  • İşin sonu evlilikse ne çocuğun memleketinde ne de kendi memleketinde yaşamazsınız olur biter

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sağlar bunun türk kürt laz ile alakası yok

0|1
    0|0
  • Trakya türkü olarak bir örnek vereyim bizde kuzen kardeş gibidir Kürtlerde kuzeniyle evleniyorlar

0|0
    1|0
  • eğer geleneksel kürt ailesiyse biraz zor

0|0
    0|2
  • yok sanmam

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 6

• E ben kürtlere gelin gidicem ve harika insanlar. Ama sen kalkıp taa şırnakın kürtlerine hakkarinin gelenekselliği abartmış kürtlerine gidersen tabiki çok zor. Ama modern kafada olan gerici olmayan kürtler var artık. Onlara uyum sağlamak hiç de zor değil.

0|0
    0|0
  • Kürtlerin genelekeri çok zor uyum saglamakta zorlanirsin ama sevgi varsa hepsi aşılır hani bir söz var kürtlerden kız al amaa kız verme☺

0|0
    0|1
    • E ben kürtlere gelin gidicem ve harika insanlar. Ama kız kalkıp taa şırnakın kürtlerine hakkarinin gelenekselliği abartmış kürtlerine giderse tabiki çok zor. Ama modern kafada olan gerici olmayan kürtler var artık. Onlara uyum sağlamak hiç de zor değil.

• Ben hiç fark görmedim.

0|0
    0|0
  • Bilemem kişiden kişiye degisir

0|0
    0|0
  • Pas dedim geçtim.

0|0
    0|0
  • Önce saygılı ve anlayışlı olmalı herkes

0|0
    0|0