Ateist olanlar neden ateistsiniz?

Neden ateistsiniz sizi ne itti ateistliğe?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ben deistim... Kur-an i Kerim'i de okudum, Mesnevi'yi de. Kur-an'in basi ve sonu biliyorsaniz virbirinden farkli. 20 senelik surede indigi icin birbiriyle çelişen cok fazla sure var. Mesela kadinlara verilen deger bastan sona dogru giderken degismekte. Bu bilgileri sadece alimler aciklayabiliyor. Oysa ki ben Kur-an'a baslarken benimde anlayabileceğim dilde yazildigini dusunuyordum. Sonra devamli bir korkutma cabasi var. Ben bu basit beynimle bile yaratici konuminda olsam insanlari birbirine dusurmek icin yaratmam. Bu sinav degildir. Sinav etrafina yaklasimindir. Insanlik statusunde gosterdigin basaridir. Git onune cikan, engel teskil eden inancsizlari öldür demek çok basite indirgenmistir. Hıristiyanlari ve Yahudileri dost edinme , edinirsen inlardan olursu !!! Deniyor... Bunlar benim insanlik bilincime ters geldigi icin inancimda din gibi yol izlemiyorum. Ama bir yaraticiya tabiki inaniyorum ve kendimce inanmak icin belirli sebeplerim ve teorilerim var. Ben Allah'a inanmiyor diye kimseyi öldürmem. Musluman degil diye fikirlerinden uzak kalmam. Bilim benim icin onemli anahtardir. Cogu sey ispatlandi ve ispatlanmaya devam ediyor. Bu arada Kur-an'in ilk haliyle kaldığına da inanmiyorum. Mapulasyon olan bir elci kilavuzu olamaz. Insanlarin bile yapmayacagi hatalari kitapta goruyorsunuz. Vicdanin rahat değilse okuduğunda emin ol bir yerler de bir yanlis vardir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ateist değilim ama şöyle cevap verebilirim.
    Felsefede ateistlikle ilgili ileri sürülmüş düşünce akımları vardır. Bundan dolayı olmalı ki- ateistlerin savunduğu hep bu akımlardır. Kimisi bilir kimisi bilmiyor o ayrı ama..
    Onlardan bir tanesi şu;
    -Tanrı olsaydı dünya bu kadar kötü bir yer olmasdı gibi gibi

1|0
    0|1
    • Mesela ayrı dinler varken yeni doğan bir hristyyan cocugun günahı nedir?
      Allah neden insanları acı cektirip yakmak istesin?
      Neden kendini saklıyor gibi? ?

• Aynen böyle böyle sorular

Erkekler Ne Diyor 16

• Kendini ateist olarak tanımlayanların %99,9' u nihilist, deist hatta bir kısmı da dünyadan bihaber. "Beni ilgilendirmiyor Allah var ya da yok" diyorlar.
    Yani sanmayın ateistim diyenlerin uzun araştırmalar ve uykusuz geceler sonucu bu kararı verdiklerini.
    Nitekim günümüzün en ünlü ateisti Richard Dawkins Kendisine sorulan Kur'an'ı okudunuz mu? Sorusuna, " hayır tabiki de çünkü ben onun uydurma bir kitap olduğunu biliyorum" cevabını vermiştir.
    ( not: o tek taraflı baksa da biz onun bilimsel çalışmalarını takip ediyoruz. Bilime katkısı çok fazladır. Hakkını yiyemeyiz)

0|0
    0|0
  • islam dininin iğrençliği, saygısızlığı, teröristliği, tecavüzcü zihniyeti, bilim ve kadın düşmanlığı, cinselliğe düşmanlığı gibi sıralarım gider... islam yokolmalı... dünyanın hiçbir yerinde müslümanlara yaşama izni verilmemeli! müslümanlığın haricindeki tüm dinler olur...

0|0
    0|0
  • Ateistler olacakki biz cennete girelim.😊

1|0
    1|1
  • Allah bizi ateist yaratmış ne yapalım Allah bizi affetsin.

1|1
    0|0
  • Başta ailemden dolayı müslümandım. Sonra kuranı okuduktan sonra deist oldum ve araştırdıkça evreni ve evrimi ateist oldum.

0|0
    0|0
  • Yarısından çoğu dikkat çekmek için bizim okulda iki üç tane var öyle halbuki bir bok bildikleri yok

1|0
    0|0
  • İnançsızlıkta bir inançtır.

0|0
    0|0
  • Çünkü o popüler
    Ortam falan
    Kızlar yani anlasana

0|0
    0|0
  • Değişiklik olsun diye

0|0
    0|0
  • Sorgulamak sanırım

0|0
    0|0
  • Sizin suçunuz yok tek suç Allahin mi haşa...

0|0
    0|0
  • Neden bir semavi inanca mensup olalım?

0|0
    0|0
  • araştırmak

0|0
    0|0
  • Allaha çok şükür ateistim bunu kimseye anlatmak istemiyorum

0|0
    0|0
  • sorgulamak, araştırmak. ve bide islamdaki bazı şeyler beni hep saçma geliyodu. işin aslını araştırayım derken şu an bulunduğum yerdeyim

0|0
    0|0
  • bütün dinler savaş ve kan getirmiştir... Bir tanrı var ise, bu güzellikleri yaratan... bu kadar sadist değildir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...