Kızlar bu nasıl annelik?

3 yıllık evliyim. 1,5 yaşında oğlumuz var. Karım telefonu eline alıyo instagram denilen uygulamadan çıkmıyo. yemek tarifleri ayakkabı modelleri ıvır zıvırla ugrasıyo. Dün akşam banyodayım. Coçuk bir ağlıyo o biçim. Ben bişey oldu sandım. Havluyu belime doladım çıktım hemen durulanmadan köpüklü bir şekilde. bir baktım telefon elinde oturuyo. Cocuk ateşe düşmüş gibi aglıyo. Kucagıma aldım goguslerıme sarıldı hemen anladım ki karnı aç. Bende bütün ipler koptu. Telefonu aldım elinden ne yapıyosun sen duymuyo musun cocugu dedım yaa aşkım dalmışım demez mi vurdum telefonu kırdım. Onu da tehdit ettim bir cocuk bir daha ağlarsa eğer aynı sekilde bende seni ağlatacam dedim. canım sıkılıdı. moralim bozuldu. gece cocugun beşiğinde yattım. sizce karımın ne sorunu var? ne yapmam lazım adam akıllı iyilikle konuştum olmadı. hemde defalarca deneedim. kötülükle konuşsam da olmayacak biliyorum. bana bir yol gösterin..

1|0
31|14

En İyi Kız Görüşü

• Akılsız telefon al. Çocuğuna baksın
    Akıllı telefonlar artık bizi kumanda eder oldu.

1|1
    0|0
    • kardeşim benimde akıllı telefonum var. akşama kadar çalışıyorum. akşam olunca da koşa koşa geliyorum evime. oğlumla oynamak için onunla vakit geçirmek için. bana bir baba deyişi var her defasında gözlerim doluyo. ama karımın bu huyları beni tak ettirdi. bir daha ki sefere patlatacam acımıycam. belki benden korkar da o zaman emzirir doyurur. ne yapacagımı sapıttım kınama beni..

• Durumun çok zor kardeşim. Rabbim kolaylık versin sana.

• amiiin amin

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim Allah yardımcın olsun. Eğer aynı durum tekrar yaşanırsa direkt kameraya kaydet. Sonra da eşinin elinden telefonu al ve onun yanında anne babasını ara ve nasıl bir evlat yetiştirdiklerini anlat. Hatta yazıklar olsun size falan de. Ya da tekrar oturup konuş. Bir daha çocukla ilgilenmeyi bırakır da telefonunla oynarsan, instagram hesabına falan girersen kolundan tuttuğum gibi babanın evine götürür bırakırım seni de.

0|0
    1|0
    • Bu sadece kışkırtmaya yarar saçma sapan akıl vermeyin

• Tamam affettim :D
      İşin esprisi bir yana teşekkür ederim mantıklı bir şekilde tartıştığın için. Her şeyin gnlünce olması ümidiyle. Hoşçakal :)

• Allah razı olsun estağfurullah 😊sagolasın hoşçakal

Kızlar Ne Diyor 30

• Valla bilemedim ki şimdi. Hiçbir anne ağlayan çocuğuna dayanamaz. Tamam instagrama girsin ama daha müsait olduğu zamanlarda. Öncelik ailesi ondan sonraki şeyler vakit kalırsa. Muhtemelen eşinizin cep telefon faturasını siz ödüyorsunuz. Cep telindeki interneti kapattırabilirsiniz. Evdeki internette size lazım değilse komple iptal edebilirsiniz ya da şifresini değiştirip eşinize vermeye bilirsiniz. Bu da bir nevi cezalandırma yöntemi diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • telefonu parça pinçik ettim. haklı olarak. bana başka çözümler lazım. ben erkek halimle koştum banyodan ya. anneliği geçtim kadın vicdanı denilen bişey var. bunda oda mı yok

• Nasil anne bu ya? Doğurmak ile anne olunmiyor bu ne biçim anne?
    İyi yapmişsin telefonu kirmakla eline sağlik.
    Karniz telefon bağimlisi resmen bunu yenerse herşey iyi olur yardimci olun ona anne olduğunu hatirlatin.
    Umarim herşey çözülür :(((.

1|2
    0|0
  • Sen kimi tehdit ediyorsun ya ne denen bende seni ağlatırım bak hiç unutmam annem babama bir kere benim önümde vurdu 6 yasındaydım annem suyu çok sıcak açmışti bende yanmıştım sudan sonra baban geldi beni ağlattı diye anneme vurdu o gün ben bu yaşımda olsaydım babamın agzına yapardım edepli ol terbiyeni takın

0|0
    0|0
  • nisa/34. ayet kuran= Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün. Size itaat ederlerse sakın aleyhlerine yol aramayın. (Unutmayın ki) Allah (hepinizden daha) yücedir, büyüktür.)

2|0
    4|0
    • Bu ayetteki dövmekten kasıt kadının acı çekmesini sağlamak ya da fiziksel zarar vermek değil, nefsini köreltip, yaptığı hataları görmesi için bir nevi silkelemektir. Yani meşe odunuyla değil de misvakla dövmek gibi.

• Şimdi meselenin aslı belli oldu. Ben sana örneklerle durumu açıkladım ama sen de belli ki arap hayranısın. Bundan 100 sene önce de din hocası dediğimiz kişiler arap seviciydi. Çünkü işlerine geliyordu. ayrıca mantıklı düşünme yeteneğinden yoksun insanlar gibi ne batı kültürünün etkisinde kalırım, ne de arap kültürünün etkisinde.
      Arif olan anlar ;)

• @Balkir ikinizde çenenizi kapatın.

• Haklısınız fakat aşırı bir tepki vermişsiniz. Daha uysal ve yapıcı bir şekilde anlatabilirsiniz bu durumu ona

0|0
    0|0
    • kaç defa anlatacaz? 1 değil 3 depil 5 değil. benımde sabırım var kardesım.

• İnternet bağımlılığı çok kötü bir şey. Tekrar tekrar uyarın, karşınıza alıp ciddi bir şekilde konuşun laf arasında değil. Gerekirse biraz sert konuşun farkına varsın. Zaten telefonu kırmışsınız artık giremez. Telefon lazım olunca tuşlu akılsız bir telefon alırsınız olur biter. Karınıza bir şans daha verin kafanızda bitirmeyin.

0|0
    0|0
    • sabah evden cıkarken tv anteninin kablosunu da kestim. cocuga yoneltmem lazım onu bir şekilde.. evde ugrasacak hiç bişeyi kalmasın. kitap alıcam akşam giderken bunları okursun diyecem. (bizim oğlan kendine bişeyler okunmasına bayılır) birde bunu deneyim..

• henüz konusmadık.

• Televizyonu kapatmakta ağır mı oldu bilemedim şimdi

• Çocuk sorumluluğunu tek başına eşine yıkarsan bu ve bunun gibi sorunlarla elbet karşılaşırsınız. O kadınında çocuktan önce bir hayatı vardı ve kendince hobileri, uğraşları. Çocuk olunca bir de küçükse elini, ayağını bağlıyor insanın.
    Biraz aile büyüklerinden yardım isteyin eşinizle çıkın gezin dolaşın, sinemaya falan gidin. Eski ilgiyi kendinize çekin.

0|0
    0|0
    • tek başına ona yıkmıyorum. akşama kadar calısıyorum. kosa kosa eve gelıyorum kı oglumla oynayım diye. sen biberona mama yap ben hallederim gerisini diyorum kız kıza kına gecelerine gitmeler bacılarıyla gezmeler ben her türlü imkanı sağladım ona. kendime hiç zaman ayırmıyorum. evde sıkılıyo diye. bunun bambaşka bir derdi var. anne diyoruz ya anne. nasıl ağlayan cocugunu umursamaz?

• Hangi 1 ? kaç defa oldu.. ben artık tak ettiği için soruyorum bunu. akşam işten gelıyorum ne yemek ne aş. cocugun üstü batmış. ben işten gelir gelmez ilk önce oglana dus aldırıyorum sonra ben. annesi duş aldırır mı? sabah kahvaltı hazırlamak bir yana dursun ooo daha neleri varda neyse. ben sabır taşıyım ya yeminle. ama yok abi bunun mayası kötülükten götürüyosa eğer ki öyle bende kötü konuşcam. sövecem sıyırcam. yine olmazsa dayak. öyle böyle bir dayak da değil ayrıca.

• Ne dayağı Allah aşkına. Nasıl bir çözümle anlayışın var senin. Baktın olmuyor boşan. Dövme Hakkı'nı kimse vermez sana.

• O nasıl bir anne ya. Öyle vurdum duymaz kadınlara ayar oluyorum

0|0
    0|0
    • bu anlattıklarım sadece cocuk kısmı.. birde koca kısmı var bunun ben kendımı gectım artık

• denemediğim tek yol dayak kaldı ciddiyim bak

• Dayağa kesinlikle basvurma o bir kadın. Ve ilkel bir yöntem. Ayrıca her şeyi daha kötüye götürür sadece. Boşamakla tehdit et bence ve araya baya belirgin bir mesafe koy. Ama sebebinin ne olduğunu da açıkça bilsin

• Bir anneliği bile yapamıyorsa 😒 interneti kapat bence yoksa hala devam eder dalmışım nr ya ağladığını duymayacak kadar sağır mı olmuş

0|0
    0|0
  • Kaç yaşında

0|0
    0|0
    • 24 yasında

• Allah o kadını kurtarsin yorumlara baktım da
      Önüne gelene saygisizca yazmışsın Insanlar sana yardim etmeye calisiyor
      Tamam kes bilmem ne sen kimsin?
      Acaydin kimligini bakalım böyle artistlik yapabilir miydin

• güldürme beni lütfen..

• Akıllı telefonuna el koy. Küçük telefonlardan al evde laptop varsa onuda çıkar evden. Var öyleleri maalesef benimde etrafımda.

0|0
    0|0
    • onların kocaları ne yapıyor peki?

• Bilmem. Ben benim yanımda olanı söyledim dört duvar arasında ne olur bilmem. Bağımlılık yapmış eşinde. Bende anneyim. Çocuklarım yanımdayken telefon ikinci planda kalıyo.

• bizde ne koca var ne cocuk ne ev ne yemek ne de aş. hersey telefon bızımkının gozunde en ustte o var.

• Teyzemin kızıda aynı şekilde telefona bağımlıydı. Çok severek evlenmelerine rağmen hatta 2 çocuklarına rağmen evlilikleri boşanma ile sonuçlandı.

0|0
    0|0
    • benim karımdan boşanma gibi bir niyetim yok ama böyle giderse bizde de farklı bişey olmayacak sanırım.

• Sosyal medya bağamlılık gibi birşey. Yani artık sesler yükselmeye bile başlamış.

• Ilgiye ihtiyaci var sarilip sevkatle opulmeye... Ilgisi disariya kaymis. Yoksa bir bebege kim dayanabilir 😔

0|0
    0|0
  • Bnmde duyduklarim var etrafimda boyle olanlar ama hastalik bnce artk bu allah muhafaza bnce kirmakla iyi yapmissnz kapatttirn internetinizi rabbim yardimciniz olsun

0|0
    0|0
    • eğer yine tekrar ederse onun bir yerlerini kıracam artık tak etti.

• 0|0
    0|0
    • İnternet bağımlılığı denen bir durum var. Cem hocam daha iyi bilir tabi ama acizane önerim bir terapiste gitmeniz iyi olur
      Burada herkes biiry söylüyor. onlara uysanız evliliğiniz oyuncaga dönebilir
      Ayrıca saygıyı kaybetmemek için olabildiğine öfkeyle tepkivermeyin
      İlerde aranız düzelirse bunlar unutulmaz

• Esinizin de unutmayacagını eminim lakin bu bir hastalık ise merhamet edip etmeme degil de kontrolünü kaybetmiş biri olarak bakmalısınız
      Bu belki duygularınızı degiştirir

• sen konuyu anla da öyle gel.

• Git ona sadece arama yapabileceği, internete giremeyeceği bir telefon al. Eşinde bağımlılık yapmış bu olay ve buna bir engel getirmezsen evliliğin bile bitebilir. Sosyal medya sanıldığı kadar masum değil

0|0
    0|0
    • allah belasını versin.. nice karı-kocayı ayırdı bu face bilmem ne.. sıra da bize yaklaşıyor günden güne soruyorum karımdan

• Haklısın.. Bende buna benzer bir durum yaşadım.. Bak bişey dicem, internet kadınların aklını çelen , kendini centilmen gösteren ve sürekli iltifat edip kadınların ruhunu okşayan sapkın erkeklerle dolu. Burada bile karşılaşıyoruz. Eğer bu duruma engel olmazsan eşin yanlış birşey bile yapabilir. Ona bu konudaki ciddiyetini anlatıp, sınırlarını çizmelisin. Çünkü bir kadın doğum yaptıktan sonra bir süre psikolojisi bozuluyor. Bende doğum sonrası herkesten uzaklaşmış ve kabuğuma çekilmişitm. Çok zor günler geçirdim. Önemli olan bu zor günlerde yanlış birşey yapmamak ve buna sen engel olmalısın.

• İşin zor açıkçası eşin anneliğe hazır egilkeb çocuk yaomissinizy

0|0
    0|0
    • dogum kontrol hapı kullanıyorum deyip benı kandırıp hamile kalıp bana supriz yapan oydu o istedi cocuk yapmayı?

• İlginç o zaman bir psikiyatriye git fikir al. Gerekirse eşini de götür.

• Tek mantıklı çözüm akıllı telefon değil de sadece alo diyeceği bir telefon bence.
    Günümüzde çoğu insan sosyal medyaya bağlı zaten. İnsanın sorumluluklarını unutmaması lazım. Üzüldüm
    kaç yaşında çocuk?

0|0
    0|0
  • Belliki kiz sıkılıyor evde biraz karinla vakit gecir

0|0
    0|0
    • tatilden döneli 8 gün oldu bugun trabzonu gezdik 4 gün boyunca.

• O kadının belinde sopayı kırardım ben olsam

0|0
    0|0
    • bende düşünüyorum son çarem o.

• Annesiyle konussan belki onun uyarisi daha iyi olur. ya da ona bir sure akilli telefon alma

0|0
    0|0
    • annesiyle değil konuşmak sesini dahi duymak istemiyorum. benimde bacım var evli. tartıstıkları zaman biz sabır et o senın kocan alttan al dedik. gelinlikle girdik kefenle çık dedik. benim kaynana da pttden para gönderdi karıma ki bin gel diye. bacımla karımın arası cok iyidir. bacıma deyim de o konussun bir bakalım belki faydası olur. yorumun için tesekkurler.

• ya bana tek kelime laf etmesin bir kasık yemek yapmasın onemlı degıl. cocugu kucagıma aldım da goguslerıme elini attı ya basımdan asagı kaynar sular dokuldu çok zoruma gitti. karnı açmış ondan ağlıyomuş. biri bana anlatsa ben inanmam ya. hangi anne yapar bunu derim yani. ama basıma geldi.

• Allah yardımcın olsun karın inşallah aklını başına toplar

• Cok uzgunum.. oyle guzel bir ailenin degerini bilmiyor...

0|0
    0|0
    • anlamadım ben demek ıstedıgınızı

• Seviyor musun karını?

0|0
    0|0
    • Seviyor-dum. Benim şeyimden olan cocuga 9 ay karnında tasıgı cocuguna boyle yapmaları benı sogutmaya basladı.

• Ne kadar zamandir evlisiniz?

• Bağlılık yapmış sosyal medya ona annelik duygusunu yitirmiş resmen one ya öyle

0|0
    0|0
    • ne yapmam sence? bana akıl lazım..

• Bağımlı olmuş vur bir tane bu nedir ya

0|0
    0|0
  • Eşinin üstünde baskı kurma bence daha tatlı dille konuş

0|0
    0|0
  • Işte evlenirken iyi tanımak gerekiyor. Kizmayin ama belkide hep böyle sorumsuzdu. Siz yeni farkettiniz. Neyse Allah merhamet versib

0|0
    0|0
  • Ne güzel babasın sen be. Oğlun şanslı annesinin de üstüne gitme vurarak kırarak olmaz al karşına konuş akıllı olsun

0|0
    0|0
    • denedim olmadı. hemde defalarca. dışarı yemeğe çıkardım orda konustum (babam verdi fikrini) onda da sonuç yok.

• Anneliğini unutturacak kadar ne varmış ki o telefonda Allahım ya

0|0
    0|0
  • En uyuz olduğum şey... Geçen gün yolda yürüyorum ilerde marketten bir kadın çıktı elinde telefon arkasında da çocuk.. Çocuk yerdeki su birikintisiyle oynamaya başladı kadın farkında değil gidiyor... Bir 5-6 metre sonra döndü çocuğa bakıyor... Böylelerine işkence yapacaksın valla bakalım o zamanda yapıyorlar mı aynı şeyi.. Onu görünce çok sinirlenmiştim... Senin eşinde böyleyse iki gün sonra sokak sokak çocuk ararsınız söyleyeyim

0|0
    0|0
    • boyle gıderse o sokak sokak benım cogumu arıyacak.

• Önüne geçmen gerekiyor boşan dicem olan çocuğa olacak

Erkekler Ne Diyor 13

• al karşına sakince konuş kardeşim..
    eğer böyle devam ederse evliliğini sona erdireceğini belirt..
    kimse o çocuğa bunları yaşatamaz..

0|0
    0|0
  • Fazla teknoloji insanı fazla meşgul eder. Akıllı olmayan bir telefon kullanılması daha uygun olur açıkçası. Mümkünse bilgisayar varsa onu da kaldirmanizi tavsiye ediyorum naçizane.

0|0
    0|0
  • Kardeş, bence senin fazla desteğinden dolayı. Aman nasıl olsa o bakar çıkıp diyip seni kullanması olabilir.

0|0
    0|0
    • abi ne yapıyım ben? cocuk ateşe düşmüş gibi ağlıyo ben nasıl bakmayım

• Kardeşim elbette bakacaksın eğer o kadın bakmıyorsa, ama sen kendince yükün fazlasını alıp onun sorumluluklarını da üstlenme. Eğer sen varken bu kadar telefona bakıyorsa o kadın, sen yokken de devamlı gözünü telefondan ayırmıyordur muhtemelen. Birlikteyken, aile halindeyken, telefonunuzu elinize almanızı tavsiye etmem. Sen de bu konuda ona sınır koy.

• parça pinçik ettim. balkondan attım asagı telefonunuda

• Sosyal karıyla evlenilmez kardeşim. Ne sana ne çocuğuna hayrı dokunur. Bu yüzden düzgün eş seçimi çok önemli.

0|0
    0|0
  • abi bu telefon denen illet yüzünden millet kafayı yedi al bir tane 3310 ver yengeye yes no hepsi bu gerekirse sende aynısını kullan itiraz edemesin

0|0
    0|0
    • kardesım bende de var akıllı telefon. la gardasım ben sıgarayı bıraktım ya oglana kokmasın dıye. sıgara ıcıp ıcerı gırınce ıtıyodu benı suratını akıtıyodu. ben sigarayı bıle bıraktım ya telefon nedır kı abi. kafayı sıyırcam artık ya.

• sosyal medya ile bağınızı koparın yoksa aile diye birşey kalmaz ... gerekirse onu al karşına konuş...

0|0
    0|0
    • konuştum olmadı

• konuştıun olmadı al evine bırak ailesine götür böyle eş lazım değil de ... gerri gel ama bunu yapmadan önce herşeyi yap geri dönmesi için hala öyle yapıyorsa ailesine bırak gel...

• Kısıtla bir süre

0|0
    0|0
  • Mudur yanlis anlamada karin seni aldatiyo olmasin? iyice kontrol ettin mi telefonu kirman iyi olmus

1|0
    0|0
    • yok aldatma değil. yemek tarifleri moda makyaj şeyleri ıvır zıvır. aldatma gibi bir durum olsa tekmeyi coktan basmıstım

• Yerden göğe kadar haklısın gerekirse telefonu kır at o ne öyle ya

1|0
    0|0
    • Onu yaptım. herseyı denedım. son care dayak kaldı.

• allah başa vermesin

0|0
    0|0
  • valla çözemedim ya niye öyle yaptı ki

0|0
    0|0
  • Psikologa götür eşini

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun Kardeş
    Telefonu elinden almaya bak

0|0