Ben berbat bir haldeyim sanırım?

Yıllardır hiç yüzüm gülmedi. Çok fazla şey yaşadım kendi çapımda. Şükür çok kötü bir şey yaşamadım ama sanırım zayıf, öz güvensiz ve kendisine fazla haksızlık yapan biriyim ama toparlanamıyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum ve savunmasız. Topyekün herkes tarafından yenildim kazandığım hiçbir şey yok, kaybettiklerim dışında. Özgür müyüm peki? Hayır. Hiç olmadım sanırım çünkü herkesten uzak kalarak onları daha çok taktım sanırım neyse içimi döktüm biraz.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Evet leydim, kendine fazlasıyla haksızlık ediyorsun. Çok fazla sıkıntılı günler geçirdiğini anlayabiliyorum. Bize göre normal gibi gelsede senin için çok önemlidir bazı şeyler. Yaşadıklarımız bize zaman zaman değersiz, zayıf, hiçbir şeyi yapmaya gücü yetmeyecek gibi hissettirse de biz bunların karşısında dimdik durabilecek varlıklarız. Kendini asla yalnız hissetme. Çünkü değilsin. Savunmasız? Hayır. Sen bir kadınsın leydim ve kadınlar güçlüdür, kutsaldır. Başkalarının seni ne kadar üzdüğü yıprattığı ayrı bir yana, aslında senin şu hayatta kazanımların illaki oldu. Sadece önündeki perdeyi biraz aralaman gerek. Kendini özgür hissetmemeni de anlıyorum. Hepimiz çoğu zaman çevremizi takarız. Bizim ne düşündüğümüzdense onların ne düşünüp söylediği önemlidir hep, değil mi? Ama öyle değil. Ne zaman ki biz kendimizi gerçekten seversek, dik durabilirsek işte o zaman her şey herkes vız gelir tırıs gider. Sen bir kadın olarak dimdik durabilirsin çünkü biz erkeklerden daha güçlüsün. Sizler ayağınıza vursa bile topuklu ayakkabı sevdasından vazgeçmeyen varlıklarsınız, başkalarının ne düşünüp saçmaladığı mı yıldıracak seni? Yapma leydim, bundan daha iyisini yapabilirsin. İnan bana. Aynaya bak ve gözlerine en az on saniye odaklan. Derin bir nefes alıp gözlerini yum. Kendini dinle. Kalbini. Kendine yetebilirsin buna inan. Ne kadar özgür olduğunu fark edeceksin. İyi bak kendine. Hayat güzel, yaşamaya değer. Sevgiler.

0|0
    0|0
    • Sağ olasın. Kadın erkek olarak bakmıyorum olaya ama güç vermek istemişsin biliyorum bundan sonrası iyi olur umarım

• Güç vermekten de öte ne olduğunun, aslında ne kadar güçlü olduğunun farkında ol istedim. Dediğim gibi bunların üstesinden gelebilirsin. Biraz vakit alacaktır ama yapabilirsin. Konuşmak istersen buralardayım. Sevgiler leydim.

• Sağ ol umarım toparlarım

Erkekler Ne Diyor 3

• Sana bir kitap önerebilir miyim? "Şimdinin Gücü" istersen telefonunda okuyabileceğin versiyonunu da atabilirim.

0|0
    0|0
    • Olabilir sağ ol

• Hayırlısı denerek bir yere varılmaz. Karar alınır, yapılır.

• Bazen kader ama çokça plan

• Neden yaşıyorsun

0|0
    0|0
    • Neden yaşadığımdan çok neden yaşayamadığım önemli

• İstersen konuşabiliriz yüreğinin bacaları hala hayallerin suskun ve hüsranlarıyla boğuşuyor

0|0
    0|0
    • Yok sağ ol yazmak istedim yalnızca

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden canin yaniyor bilmiyorum burda ne dersem diyim zaten acin alimaz malesef ama bunu bil dua ve sukur herseyin baslangicidir sen Allaha biraktiktan sonra hayirlisi olur insallah. Bir gun biriyle cok mutlu olacagini dusun mesela iyi seyler dusun. Bolca hayal et.

0|0
    0|0
Yükleniyor...